Без квітів, гучних промов і київського чиновницького бомонду. В Івано-Франківську "нашвидкоруч" представили нового голову облдержадміністрації.
Ним став представник ВО "Батьківщина", депутат обласної ради Андрій Троценко.
Не встигли представити, як новоспечений очільник Прикарпаття поспішив до роботи. Втім, декілька хвилин він таки зміг виділити представникам місцевих медіа.
Отож, Андрій Троценко - про своє призначення, зв'язки із групою "Приват", свої професійні риси і обіцяну підтримку Києва.
Ви людина непублічна. Розкажіть щось про себе.
- Так, я дійсно людина непублічна. Народився 1 квітня 1975 року в місті Дніпропетровську. Мої батьки навчалися там в інституті. У півторарічному віці повернувся разом з ними в Надвірну.
Закінчив Надвірнянську середню школу №1 з відзнакою. У 1992 році постутив у Чернівецький державний університет, який закінчив у 1997 році. За фахом - економіст.
З 1998 році починається мій трудовий шлях. Починаю працювати бухгалтером на ВАТ «Нафтохімік-Прикарпаття». З 1998 до 2003 рік займав посади бухгалтера, заступника начальника фінансового відділу, заступника директора ПВФ «Нафтотранссервіс» - стурктура, яка займалася перевезенням нафти, директора торгового дому «Нафтотранссервіс» .
У 2003 році вирішив створити власний бізнес – ТзОВ «Смарагд Прикарпаття». Свій початок корпорація почала з того, що ми взяли в оренду тоді не працюючий цех синтетичних жирних кислот. На базі цього цеху було створено мильне виробництво. Ми займалися виробництвом господарського мила. Ми на той час – 2005 – 2006 роки, були освновними постачальниками господарського мила на "Укрпошту" і "Укрзалізницю" та інші великі підприємства. Однак, тодішнє керівництво заводу, на мою думку, бачивши, що бізнес-проект ефективний, змусило нас продати наші активи по собівартості. Розумієте, коли об'єкт балансується на території іншого власники, де-факто, зробити якісь кроки для збереження бізнесу практично не можливо. У 2004 році ми стали переможцями всеукраїнського конкурсу «Кращий роботодавець року», при штаті 60 працівників.
Після продажу мильного виробництва, ми починаємо працювати в будівельній сфері і займаємося готельним бізнесом.
У 2008 році стаю помічником нардепа Дмитра Шлемка і в цьому ж році мене призначили начальником державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області.
З 2008 по 2010 років отримує другу вищу освіту в ІФНТУНГ. Кваліфікація «Екологія», за фахом – інженер-еколог.
В 2010 році, коли до влади прийшов Віктор Янукович, я написав заяву і полишив дану посаду.
В 2010 році повернувся працювтаи директором корпорації «Смарагд Прикарпаття», де і працював до призначення на посаду голови ОДА.
Є депутатом Івано-Франківської обласної ради п’ятого і шостого демократичного скликань.
З 2004 року член ВО «Батьківщина».
Одружений, маю 4 дітей. Дружина – кандидат педагогічних наук, працює асистемном кафедри англійської філології в ПНУ ім. В. Стефаника.
Наскільки несподіваним для вас було призначення на посаду голови ОДА?
- Пропозиція для мене не була зовсім несподівною, хоча момент несподіванки був. Розглядався цілий ряд кандидатур. І в тому числі нардепи. Потужні люди. Однак. Із міркувань, щоб коаліція не зменшила своєї чисельнсоті і не проводила, скажімо, у випадку Василя Гладія, виборів. В даний момент втрата бойової одиниці є недопустимою. Жодного пафосу чи жодного моменту якогось такого, щоб говорив, що я рвуся на цю посаду у мене не було. Відмовити не міг, тому що розумів, що у цей нелегкий шлях треба братися до роботи. Зараз йде рутинна робота, щоб крок за кроком виходити із ситуації. Нам треба показати максимальну стабільність. Ми маємо бути прикладом. Східна Україна має побачити, що ми так само як підняли повстання, так само можемо взятися до роботи.
ВО «Свобода» пожертвувала Олександром Сичем і відпустила його в міністерське крісло. ВО «Батьківщина» була неготовою до того, щоб головою ОДА став нардеп?
Вважаю, що Олександр Сич – це потенціал. Ми бачили його в нашій області і знаємо що і як він може зробити. Тому я щиро був радий, коли почув про призначення його на цю посаду. Переконаний, що те, що зробить Сич там, не зробив би ніхто. Це патріот, помножений на людину, яка розуміє історичне минуле і бачить як це можна реалізувати в майбутньому. А ще має ричаги впливу. Це потужна сила.
За ці три місяці ви були в Києві, чи в Івано-Франківську? І наскільки страшно брати зараз на себе управління областю?
- Коли я йшов на цю посаду, то єдине що просив, то щоб я мав дуже сильне плече. Бо якщо наші київські колеги залишать мене віч-на-віч із тими проблемами, які зараз є в області, то, я не є песиміст, але це буде титанічна робота. Тому моя вимога була про сильне плече як з боку «Батьківщини», так і з боку «Свободи» і УДАРу. Мене запевнили, що якщо я погоджуюся, то така підтримка буде. Я щиро вірю, що так і буде.
Вас вважають людиною групи «Приват»…
- Я жодним чином не пов'язаний з групою «Приват». Прив’язують мене виключно через батька. Він, будучи колись заступником директора «Нафтохімік-Прикарпаття», і будучи сильним фахівцем, був запрошений до Києва Ігорем Палицею. Він там працював виключно на технічних посадах, не відповідав за жодні кошти чи політичні посади. У мене немає жодного відношення і жодного протекторату від групи «Приват».
Які ваші риси дозволять вам бути ефективним управлінцем?
- Я однозначно спокійний, однозначно не зриваюся. Я страюся бути більше в роботі, аніж публічною людиною. Не те, що не вмію чи не хочу, просто не люблю багато говорити на камери. Мій коник – це спокійна нормальна робота. Я є, якщо можна називати, сірий кардинал, який ніколи не висовується. Ось це, напевно, про мене.