Делегація Івано-Франківська побувала у Єлгаві (Латвія) на Днях української культури

21-23 березня у місті-побратимі Єлгава (Латвія) перебувала делегація з Івано-Франківська, яка взяла участь у Днях української культури, що традиційно відбуваються латвійському місті. До складу делегації увійшли – заступник Івано-Франківського Михайло Верес, заступник начальника головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Гаврилюк, начальник управління культури виконкому Івано-Франківської міської ради Мирослав Петрик, учні Івано-Франківського вищого професійного училища готельного сервісу і туризму та муніципальний оркестр народної музики «Рапсодія».

23 березня відбулися заключні заходи Днів української культури в Єлгаві, які щороку організовуються українським культурно-просвітницьким товариством «Джерело» за підтримки Посольства України та місцевої влади.

Зокрема, у Єлгавській школі ремесел було організовано презентацію страв української кухні, яку провели викладачі та учні вищого професійного училища готельного сервісу і туризму. Захід викликав велику зацікавленість латвійської громадськості, яка високо оцінила приготовлені страви. Єлгавці вчили готувати латиський крендель та напої, а івано-франківці презентували традиційну гуцульську кухню. На завершення зустрічі делегації обох навчальних закладів підписали угоду про співпрацю. Того ж дня у Єлгавському Римо-католицькому соборі Непорочної Діви Марії настоятель василіянського монастиря Пресвятої Трійці з м.Вільнюс отець Павло Яхимець, отець Августин та диякон Ігор з Таллінна відслужили службу Божу і разом з присутніми помолилися за все українство Латвії. На завершення Днів української культури муніципальний оркестр народної музики «Рапсодія» дав концерт у Єлгавському міському будинку культури. Відкриваючи захід, Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Олександр Кушнір наголосив на важливості розвитку міжрегіональних контактів між Україною і Латвією, у тому числі і між містами-побратимами Івано-Франківськом та Єлгавою. Заступник Івано-Франківського міського голови Михайло Верес зазначив, що «Єлгава та Івано-Франківськ схожі за духом. У нас є багато спільного не тільки в історії, але й у культурі та освіті. Ми залучаємо до співпраці молодь та культуру, бо краще, ніж музика та пісня, ніхто не скаже – вона об’єднує людей». Виступ оркестру народної музики «Рапсодія» отримав високу оцінку латвійської громадськості і засобів масової інформації Латвії, які відзначили надзвичайний професіоналізм українського оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Любомира Никорака.

У заключних заходах Днів української культури в Єлгаві також взяли участь представники офіційних, культурних і ділових кіл латвійської інтелігенції та української діаспори. Єлгаву також відвідала делегація представників українських громадських організацій, які опікуються питаннями закордонного українства. Заходи отримали широке висвітлення у засобах масової інформації у Латвії.

 

13


Кількість переглядів - 3372
29.03.2011 16:08
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло