Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен про зменшення фінансування, підростаюче покоління та пошук спонсорів

 

 

Нещодавно "Ураган" потішив своїх вболівальників переможною серією ігор - в рамках Чемпіонату та 1/8 фіналу Кубку України проти рівненського "Кардиналу". Згодом стало відомо, що під час зимового трансферного вікна у клубі відбулися не тільки кадрові, а й фінансові зміни. Тож, щоб уникнути різноманітних пліток та недостовірної інформації, президент івано-франківського "Урагану" Олександр Бубен розповів клубній прес-службі про теперішню непросту ситуацію.



- Чи правда, що у фінансуванні НФК "Ураган" відбулися певні зміни? Яким чином вони відобразилися на діяльності клубу?
- Так, це правда. В кінці 2013 року ми отримали інформацію, що наш генеральний партнер суттєво зменшує фінансування НФК "Ураган". Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то партнерський пакет від ПАТ "Прикарпаттяобленерго" на 2014 рік зменшився на 70%. Це, безумовно, суттєво вплинуло на бюджет клубу і поставило нам питання-виклик: "Яким чином на даному етапі переформатувати дохідну частину і витрати клубу, щоб цей сезон завершити на мажорній ноті і зберегти команду в Екстра-лізі".

- Як відреагував на зміни колектив НФК "Ураган", особливо гравці основної команди, на яких ці зміни вплинули найбільше?
- Звісно, ця інформація стала для керівництва клубу неочікуваною, не скажу, що шокуючою, але несподіваною. Тож перше завдання, яке виникло - знайти повноцінну заміну генеральному партнеру, і збільшити пакети від інших партнерів, але, щоб витримати весь об'єм витрат, який був запланований нами напередодні, цього виявилося недостатньо. Тому друге питання, яке постало перед нами - переглянути витрати НФК "Ураган".


Як відомо, найвагомішою складовою затрат будь-якого футбольного клубу є гравці. Тому ми вирішили переглянути контракти футзалістів. Були проведені збори і гравцям "Урагану" були запропоновані умови зменшення заробітної плати та преміальних. Зазначу, що окрім спортсменів фінансові зміни торкнулися і тренерського штабу, переглянуто угоди з тренерами основної команди та ключовими менеджерами. Ми відпрацювали в індивідуальному порядку контрактні умови, і на сьогоднішній день можемо констатувати, що практично з всіма гравцями і тренерами ми погодили нові умови співпраці. Єдиною втратою для НФК "Ураган" став Павел Будняк, і до кінця ще не вирішені питання щодо подальшої співпраці з Тарасом Королишиним та Орестом Боргуном.

- Чому все-таки команду покинув Павел Будняк? Невже фінансові зміни стали основною причиною?
- Зменшення фінансування - головна причина, яка змусила подивитися на віддачу гравців і порівняти з витратами, які бере на себе клуб щодо їх утримання. Павел - якраз один з тих гравців, який на даний момент демонстрував гру нижчого рівня, аніж від нього очікував тренерський штаб, і про яку я особисто з ним домовлявся, коли підписували контракт на сезон 2013/14 років. Порадившись з головним тренером, ми дійшли спільного консенсусу і запропонували Будняку розірвати контракт і стати вільним агентом. Це дозволило нам розподілити ресурси, які ми витрачали на нього. У більшості лігах на даний момент відкриті трансферні вікна, тож, сподіваюся, що Павел без проблем зможе працевлаштуватися, адже є талановитим гравцем та хорошою людиною. Гадаю, що швидше за все він обере Польщу, адже від наших пропозицій допомогти в пошуку клубів в Україні чи Росії він відмовився.


- Чи очікуються ще якісь кадрові ротації в команді?
На даний момент вирішується питання щодо двох молодих гравців - Королишина та Боргуна. Це гравці, які ще не мають достатньо ігрової практики, тож розглядається питання переведення їх в першоліговий "Ураган-2" або ж переходу в інший клуб. Думаю, що до кінця трансферного вікна в чемпіонаті України ситуація проясниться, і ці гравці зможуть обрати для себе оптимальний варіант розвитку та подальшої кар'єри. Що стосується інших виконавців, то повторюся - до завершення цього сезону, як мінімум, контракти перепідписані.

Хочу сказати, що на даний момент в "Урагані" зібрався мабуть найсильніший склад за всю історію, тому втратити його було б як мінімум неправильно. Тож мені дуже приємно, що всі гравці з розумінням поставилися до тимчасових труднощів, і нам вдалося зберегти боєздатний колектив. Зізнаюся, що нарада з гравцями відбулася напередодні кубкового матчу з "Кардиналом-Рівне", тому у мене були певні побоювання відносно психологічного стану футзалістів. Але я дякую всім, що цей етап пережили по-чоловічому і професійно поставилися до своїх професійних обов'язків та перемогли суперника, здобувши путівку до чвертьфіналу.

- Чи будуть стосуватися ці зміни першолігового "Урагану-2" та клубної ДЮСШ?
- Ми збалансували бюджет таким чином, щоби фінансові зміни не торкнулися "Урагану-2" та дитячо-юнацького напрямку клубу. Тож все стабільно: ми зберегли ті умови, які закладали на початку сезону і будемо їх дотримуватися в 2014 році.


- Шкільний турнір якраз в розпалі, тож, мабуть, кожну школу-учасницю цікавить питання: "На якій ноті завершиться Кубок О.Бубена?"
- Шкільний турнір входить до числа тих напрямків, фінансові зміни яких не торкнулися. Тому завершення, як завжди, буде феєричним - кожна школа-учасниця отримає подарунки, а переможець - головний приз у розмірі 80 000 гривень. Також акцентую увагу, що партнери Шкільного турніру надалі співпрацюють з нами і йдуть пліч-о-пліч з організаторами Кубку до втілення шкільної мрії. Хочу запевнити, що все йде по плану і все, що ми окреслили, буде реалізовано.

- Які альтернативи виходу з цієї ситуації ви бачите?
Зауважу, що є декілька шляхів виходу з даної ситуації. Перший - мабуть найскладніший варіант - залучення іншого генерального партнера, який був би зацікавлений в співпраці з НФК "Ураган". Складний він тому, що зараз в нашій державі не найкращі часи, але ми цей шлях не відкидаємо. Друга альтернатива - пошук для кожного гравця індивідуального партнера, якого кожен футзаліст буде рекламувати особисто: через логотип на ігровій формі, участі у PR-акціях компанії тощо. Ця ідея мені подобається, я бачив її практичну реалізацію на прикладі одного з польських клубів, але в цьому напрямку нам потрібно ще серйозно попрацювати.

Третій варіант розвитку, який може розглядатися, - об'єднання двох клубів. Наприклад, нашого клубу та львівської "Енергії", адже їхній генеральний партнер - "Львівобленерго" входить в єдиний енергетичний холдинг разом з ПАТ "Прикарпаттяобленерго". Ми зі свого боку готуємо пропозиції, і до кінця квітня 2014 року плануємо їх обговорити, але чи вдасться створити спільний клуб - час покаже.

Інший шлях - розвивати клуб на ті кошти, які в нас є. Це дозволить команді на наступний сезон грати в Екстра-лізі, але ставити найвищі цілі буде нелегко. Але хочу відзначити, що на сьогоднішній день у нас достатньо фінансів, щоб не коригувати наше основне завдання на цей сезон - чемпіонство. Ми проговорили з хлопцями, що цей виклик команді повинен змусити кожного проявити характер і згуртувати колектив. Тому, сподіваюся, клуб гідно вийде з цієї ситуації. А щодо наступного сезону, то все стане відомо в травні-червні 2014 року.


- Чи розглядаються вже якісь партнерські програми?

На даному етапі готуються партнерські програми для декількох банків. Зазначу, що в цьому році "Ураган" може запропонувати генеральному партнеру, окрім регіонального висвітлення, ще й загальнодержавне - усі домашні матчі "Урагану" транслюються на всеукраїнських каналах "Спорт 1" і "Спорт 2", та в місцевих медіа.

В пакет генерального партнера також входить його представлення всіма командами клубу у різноманітних проектах, турнірах, в яких братиме участь НФК "Ураган". Звісно, я буду дуже радий, якщо партнери знайдуться в межах Івано-Франківська чи області. Тож я звертаюся до всіх бізнес-структур, їхніх керівників, які люблять футзал і пишаються, що в нашому місті є такий клуб як "Ураган", я готовий до діалогу, як і з прикарпатськими бізнесменами, так і з потенційними партнерами зі всієї України.

Розмовляла Христина ЧУЛОВСЬКА, прес-служба НФК "Ураган"


02.02.2014 1284 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

536
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

849
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1197 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2622
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1970
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2206

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

274

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

411

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1356

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1330
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

171
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18105
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1065
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3410
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

771
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10540
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6263
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

886
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

196
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

423
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3025
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

740