Gazeta Wyborcza: Янукович стає проукраїнським?

Янукович стає проукраїнським? Соратники президента України стверджують, що він щиро прагне реформ, до того ж Віктор Янукович останнім часом демонстративно виявляє пошану до всього українського. З огляду на те, що у найближчі чотири роки Україна навряд чи матиме іншого президента, залишається сподіватися на покращення не лише в економічній сфері, пише Марчін Войчеховський у польській Gazeta Wyborcza.

 

«Чи дає щось Україні те, що російськомовний президент бачить сни українською?» – питає Марчін Войчеховський, адже саме таке зізнання зробив нещодавно Віктор Янукович своїй соратниці.

 

Побувавши на Банковій, автор не відчув, що це «резиденція президента, який хоче реформувати країну», тут панує той самий бюрократичний маразм і звичаї, що і раніше. «Шеф підійшов нещодавно до мене і питає: Аню, чи витримають люди реформи, які ми плануємо?» – розповіла виданню заступник глави адміністрації Януковича Ганна Герман. На думку автора статті, подібні питання звучать абсурдно в Україні, де реформ потребують більшість сфер життя.

 

«Він хоче реформ і проводить їх! Ми не балакаємо, а робимо», – переконували автора статті соратники Януковича, у той час як опозиція вважає, що демократія і незалежність України під загрозою. «Не все так погано. Економічна ситуація поліпшується», – сказав Марчіну Войчеховському професор В’ячеслав Брюховецький, засновник Києво-Могилянської академії. Журналіст Михайло Зубар, своєю чергою, прокоментував ситуацію наступним чином: «Янукович до болю радянський, але конкретний. Як щось пообіцяє, то зробить. Треба тільки спрямувати його у правильне русло».

 

Пересічні українці, з якими вдалося поспілкуватися автору статті, переважно кажуть, що за Януковича стало краще. У той час, як знайомі інтелектуали обурюються: «Зростання є, бо після кожної кризи буває відлига. Але це заслуга не нової влади», – цитує автор статті слова журналіста Євгена Глібовицького. Попри налагодження економічної ситуації, «для львівської чи київської еліти, яка говорить і думає українською, президент з російськомовного Донецька, який українською читає здебільшого з листочка і цідить кожне слово, аби не помилитися, – це все одно ляпас», – пише Марчін Войчеховський.

 

Щодо зовнішньої політики, то тут ситуація трохи інша. «На щастя чи нещастя, в Україні все вирішує великий бізнес, – сказав автору один дипломат. – Зараз бізнес злякався зближення зі Сходом, але ще не знає, чи варто йти на Захід. Олігархи бояться більш конкурентного західного капіталу. А місцеві олігархи, додає автор статті, за будь-якої влади живуть добре.

 

Тепер у справі підписання угоди про вільну торгівлю, йдеться в статті, важливо одне, чи зможе Янукович «нав’язати свою волю бізнесу, чи навпаки: бізнес покаже президенту, де його місце». З Януковичем працює комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле, який розповідає про користь, яку може принести Україні зближення з Євросоюзом. І як би не ставилася до цього опозиція та інтелектуали, у найближчі чотири роки Україна не матиме іншого президента, наголошує автор. Сьогодні президент Янукович виявляє пошану до всього українського, пише автор. «Коли кілька тижнів тому я запитав його про майбутнє польсько-українського примирення, він прочитав з листочка обіцянку продовжувати зусилля. Було видно, що про історію України він має бліде уявлення, але підготували його компетентні радники», – зауважує Марчін Войчеховський.

 

ІноЗМІ


23.03.2011 723 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1969
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1868
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1862
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5523 48
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2157 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1515

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

750

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

803

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1005

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1008
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1775
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3687
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10262
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26154
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10191 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7719
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

906
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

214
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

268
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

387
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1285
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

889