Пішов по хліб і не повернувся

Дві доби шукали правоохоронці 13-річного жителя селища Ланчина Надвірнянського району, котрий ще в суботу пішов по хліб і додому вже не повернувся. У неділю його батьки звернулися до міліції з приводу зникнення дитини.

 

Як розповіла начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області Алла Лемчак, було створено кілька пошукових груп. Довелося й ніч не поспати. Все ж таки зникла дитина, а надворі далеко не літо. Одні прочісували навколишню місцевість, другі розшукували і розпитували однокласників та друзів хлопчини. Останніх знайти виявилося не так легко. Річ у тім, що батьки практично не знали, з ким товаришує їх син.

 


— Це, до речі, серйозна проблема в нашому суспільстві, — зауважила А. Лемчак. — Доволі багато батьків навіть не цікавляться, в яких компаніях проводять вільний час їхні діти, а потім щиро дивуються, коли виявляється, що вони вже знають смак алкоголю чи потрапляють під увагу правоохоронних органів за скоєння різного роду правопорушень. Між іншим, як з’ясувалося пізніше, і наш «герой», незважаючи на свій маленький вік, вже по-дорослому вміє запахтити цигарку.

 


Зрештою, повернемося до його пошуків. Отже, про хлопчика розпитували й водіїв маршруток. Адже він міг і податися десь у мандри. Таке не раз трапляється. Але ніхто нічого не помітив. Хоча, знову ж таки, він усе ж виїжджав за межі Ланчина. Проїхався собі до Коломиї і назад. З цього приводу правоохоронці не без іронії зауважили, що водії якусь бабцю, котра не заплатила їм дві гривні, одразу помітять. А на те, що в бусі, котрий їде до іншого міста, опинилася без дорослих ще доволі мала дитина, й уваги не звернуть. Аби гроші мала...

 


Серед усього іншого працівники міліції зацікавилися і покинутими будівлями, новобудовами, в яких ще ніхто не мешкає. І ось на території одного з уже нечинних підприємств, розташованого на доволі значній відстані від будинку, в якому проживав хлопчик, їм нарешті усміхнулась удача. Вночі 14 березня дитину знайшли. Хлопчик на горищі однієї з будівель облаштував собі нічліг. Мабуть, це дуже неприємно для батьків, але він навідріз відмовився повертатися додому.

 


Відразу виникло припущення, що, мабуть, у нього неблагополучна сім’я. П’ють горілку, за сином не дивляться тощо. Та ні, все тут добре, за одним винятком. Річ у тім, що мама тривалий час перебувала за кордоном на заробітках.

 

 

Наприкінці січня приїхала на два місяці додому і, очевидно, занадто активно взялася за виховання сина. Зокрема, в суботу сильно його побила. За це, до речі, коли з’ясувалася ця обставина, на жінку склали адмінпротокол за насильство в сім’ї. Причиною конфлікту стало те, що син нібито недобре виконав її наказ почистити якісь клітки. Хоча хлопчик упевнений, що все він зробив як належить. і коли пізніше жінка дала йому гроші та послала по хліб, додому вже не повернувся. На момент, коли пишуться ці рядки, дитина перебуває в притулку для неповнолітніх і ходить тут у школу.

 


Розповідали, що приїжджала мама, плакала, але син поки що не хоче повертатись додому. Та, сподіваємося, час розставить все на свої місця...

 

Галичина

11


23.03.2011 2395 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

968
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2394
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2049
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2080
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6319 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2373 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

240

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1062

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1045

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1312
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

529
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1987
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26423
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

481
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10390 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7931
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

475
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

334
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

481
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

557
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1502