Таку неперевірену інформацією повідомила прес-служба нардепа, голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця, посилаючись нібито на колективне звернення симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії.
Як виявилось, викладена інформація не відповідає дійсності. Так стверджує керівництво Івано-Франківської обласної філармонії.
Заступник директора філармонії Ангеліна Голей у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» скаржиться, що прес-служба нардепа Олександра Бригінця опублікувала інформацію, навіть не перевіривши її.
«Було неприємно читати такі дані, оскільки ситуації, описаної в цій статті насправді не було. Тому, ще вчора написали звернення до народного депутата, щоб дізнатись, звідки такі дані» - зауважує Ангеліна Володимирівна.
За словами пані Голей, сьогодні у симфонічному оркестрі працює 69 артистів.
«Тобто, які і має бути, згідно рішення обласної ради, де затверджено штат в кількості 69 штатних одиниць для симфонічного оркестру. Інформація про звільнення 20 музикантів за період роботи директора Савки теж не відповідає дійсності. Тобто, люди звільнялись, але з різних причин. Хтось пішов вчитись, хтось виїхав на роботу за кордон чи змінив професію. У 2012 один артист помер. Примусового звільнення не було жодного разу. Крім того, частина з тих осіб, що звільнились за 2 роки, були «сумісниками» і мали основне місце роботи. Багато хто з них викладає в навчальних закладах, і якщо їм через збільшення навантаження не виходило далі працювати, то вони залишали роботу. Загалом звільнилось 12 осіб за 2012 та 15 – за 2013» - роз’яснює заступник директора філармонії
На думку Ангеліни Голей, для такого великого колективу це нормальна ситуація, адже «кожен шукає собі місце, де йому краще».
Що стосується доган, то Голей визнає, що в них є частина артистів, які отримали по дві догани.
«Але вони їх отримали за порушення трудової дисципліни. Всі пам’ятають, що минулої весни працівники філармонії не звернувшись до директора з офіційним зверненням чи скаргою, не виконуючи свої трудові обов’язки, виходили на під Білий дім. Це було розцінено, як порушення трудової дисципліни. Адже навіть у випадках, коли працівники виходять на страйк, то все має бути витримано згідно чинного законодавства. У тому випадку люди не виконували своїх обов’язків, не висували конкретних вимог до дирекції. У зв’язку з тим, було прийнято рішення – хто не працював, той отримав догани. Хто працював – доган не мають і працюють без всяких стягнень. Та навіть більшість з тих, хто їх мав, все ж таки отримують премії і вирахувань з зарплат не було», - запевняє керівниця.
Ангеліна Голей зауважує, що тоді більшість працівників не змогли дати пояснень, чому вони страйкували.
«Казали – бо всі так робили або говорили про те, що був тиск сторонніх осіб. Після того всі написали заяви про те, що вони готові виходити на роботу і працювати. Відтоді жоден запланований концерт не був зірваний, всі відбулись за графіком. Тому читати про те, що оркестр треба врятувати, дуже прикро. Оркестр працює, є запланована різно-планована концертна програма до червня 2014. І заяви про те, що оркестр треба рятувати є недостовірною інформацією», - вважає пані Ангеліна.
Ангеліна Голей зауважує, що керівництву філармонії дуже б хотілось, щоб перед висвітленням подібної інформації журналісти приходили на концерти.
«І цікавились у знавців-музикантів про виконавський рівень артистів в даний момент і те, що було два роки тому. Оцінили б склад симфонічного оркестру і все інше. Поцікавились у постійних відвідувачів враженнями. Тоді б висвітлення інформації не було б однобоким. Крім того, мені дивно коли заяви, про те, що оркестр треба рятувати озвучують депутати, які ніколи не були на його концертах», - каже заступник директора обласної філармонії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
В Івано-Франківській філармонії симфонічний оркестр грав лицарську музику (фото)
Аналітична група «Фіртка-Магус»: Репліка вдячності Філармонії
Сцена Івано-Франківської філармонії знову стала місцем уможливлення музичного дива (ФОТО)