Брудні провокації проти Івано-Франківської філармонії продовжуються

 

news-image: Керівництво Івано-Франківської обласної філармонії спростовує інформацію про безпідставні звільнення та догани
Кілька днів тому івано-франківські ЗМІ поширили інформацію про те, що нібито в Івано-Франківській обласній філармонії директор, використовуючи свою посаду, почав шантажувати членів симфонічного оркестру звільненнями та маніпулювати положенням про контрактну основу. Крім того, на оркестрантів буцімто було складено близько 90 доган (по дві на кожного).

Таку неперевірену інформацією повідомила прес-служба нардепа, голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця, посилаючись нібито на колективне звернення симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії.

Як виявилось, викладена інформація не відповідає дійсності. Так стверджує керівництво Івано-Франківської обласної філармонії.

Заступник директора філармонії Ангеліна Голей у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» скаржиться, що прес-служба нардепа Олександра Бригінця опублікувала інформацію, навіть не перевіривши її.

«Було неприємно читати такі дані, оскільки ситуації, описаної в цій статті насправді не було. Тому, ще вчора написали звернення до народного депутата, щоб дізнатись, звідки такі дані» - зауважує Ангеліна Володимирівна.

За словами пані Голей, сьогодні у симфонічному оркестрі працює 69 артистів.

«Тобто, які і має бути, згідно рішення обласної ради, де затверджено штат в кількості 69 штатних одиниць для симфонічного оркестру. Інформація про звільнення 20 музикантів за період роботи директора Савки теж не відповідає дійсності. Тобто, люди звільнялись, але з різних причин. Хтось пішов вчитись, хтось виїхав на роботу за кордон чи змінив професію. У 2012 один артист помер. Примусового звільнення не було жодного разу. Крім того, частина з тих осіб, що звільнились за 2 роки, були «сумісниками» і мали основне місце роботи. Багато хто з них викладає в  навчальних закладах, і якщо їм через збільшення навантаження не виходило далі працювати, то вони залишали роботу. Загалом звільнилось 12 осіб за 2012 та 15 – за 2013» - роз’яснює заступник директора філармонії

На думку Ангеліни Голей, для такого великого колективу це нормальна ситуація, адже «кожен шукає собі місце, де йому краще».

Що стосується доган, то Голей визнає, що в них є частина артистів, які отримали по дві догани.

«Але вони їх отримали за порушення трудової дисципліни. Всі пам’ятають, що минулої весни працівники філармонії не звернувшись до директора з офіційним зверненням чи скаргою, не виконуючи свої трудові обов’язки, виходили на під Білий дім. Це було розцінено, як порушення трудової дисципліни. Адже навіть у випадках, коли працівники виходять на страйк, то все має бути витримано згідно чинного законодавства. У тому випадку  люди не виконували своїх обов’язків, не висували конкретних вимог до дирекції. У зв’язку з тим, було прийнято рішення – хто не працював, той отримав догани. Хто працював – доган не мають і працюють без всяких стягнень. Та навіть більшість з тих, хто їх мав, все ж таки отримують премії і вирахувань з зарплат не було», - запевняє керівниця.

Ангеліна Голей зауважує, що тоді більшість працівників не змогли дати пояснень, чому вони страйкували.

«Казали – бо всі так робили або говорили про те, що був тиск сторонніх осіб. Після того всі написали заяви про те, що вони готові виходити на роботу і працювати. Відтоді жоден запланований концерт не був зірваний, всі відбулись за графіком. Тому читати про те, що оркестр треба врятувати, дуже прикро. Оркестр працює, є запланована різно-планована концертна програма до червня 2014. І заяви про те, що оркестр треба рятувати є недостовірною інформацією», - вважає  пані Ангеліна.

Ангеліна Голей зауважує, що керівництву філармонії дуже б хотілось, щоб перед висвітленням подібної інформації журналісти приходили на концерти.

«І цікавились у знавців-музикантів про виконавський рівень артистів в даний момент і те, що було два роки тому. Оцінили б склад симфонічного оркестру і все інше. Поцікавились у постійних відвідувачів враженнями. Тоді б висвітлення інформації не було б однобоким. Крім того, мені дивно коли заяви, про те, що оркестр треба рятувати озвучують депутати, які ніколи не були на його концертах», - каже заступник директора обласної філармонії.

«Бліц-Інфо»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Директор Івано-Франківської філармонії Андрій Савка: Музика – це унікальне мистецтво, яке існує в часі – «тут і зараз»

Івано-Франківська обласна філармонія розширює коло своїх симпатиків та виховує майбутніх поціновувачів мистецтва (фото)

В Івано-Франківській філармонії симфонічний оркестр грав лицарську музику (фото)

Про двох людей в культурі

Голова профкому Івано-Франківської обласної філармонії написала відкритого листа про інспірований конфлікт у колективі

Аналітична група «Фіртка-Магус»: Репліка вдячності Філармонії

Сцена Івано-Франківської філармонії знову стала місцем уможливлення музичного дива (ФОТО)

Був сьогодні в Філармонії (Івано-Франківській обласній)…


03.01.2014 2178 2
Коментарі (2)

музикант 2014.01.10, 21:47
Все що відбувається в симфонічному оркестрі це все правда, не вірте адміністрації обл.філармонії.
Ознайомлений 2014.01.04, 21:14
Не інакше, як тут пальчики вмочив один відомий чоловік, який себе вважає генієм, а тим часом був вигнаний уже з декількох оркестрів. У тому числі і з Львівської опери. І у Франківську не прижився.
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1194
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1909
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2044 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7425
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15162 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2008

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

202

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

954

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1024

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1811
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

209
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

592
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

826
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

833
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1890
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

923
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35074 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

417
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

559
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

887
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

791