Британські метеорологи розповіли, що чекає Україну в XXI столітті

У цьому сторіччі середня температура в Україні виросте на 5-8 градусів, що призведе до засух, перерозподілу сільськогосподарських угідь з півдня країни на північ і дозволить Україні скласти конкуренцію середземноморським курортам. До такого висновку прийшли експерти національної метеорологічної служби Великобританії, висновки яких вчора були представлені в Києві. Міжнародне дослідження не одержало однозначної оцінки серед вітчизняних екологів.

 

Як повідомляє "Коммерсант-Украина", вчора в Києві була представлена доповідь "Наслідки зміни клімату. Україна", підготовлений національною метеорологічною службою Великобританії в рамках співпраці під егідою ООН. Документ містить прогнози кліматичних змін і їх впливу на різні галузі господарства України до кінця ХХI сторіччя, зроблені на аналізі поточної екологічної ситуації в країні. Британські експерти відзначають, що їх дослідження є одним з небагатьох, що оцінюють ситуацію з кліматом саме в Україні, оскільки раніше вивчалася ситуація в цілому по Європі.

 

Згідно з результатами проведеного дослідження, в цьому столітті в Україні середня температура повітря підвищиться на 5-8 градусів, що призведе до скорочення морозного і сніжного періоду в середньому на 50 днів. Кліматичні зміни призведуть до опадів у вигляді злив в холодну пору року і збільшення засух влітку. 

 

У глобальному потеплінні британські метеорологи бачать загрозу життєдіяльності людей і прогнозують зростання захворювань серцево-судинної системи і дихальних шляхів, а також смертей літніх людей від теплових ударів. Передбачається, що потепління матиме серйозний вплив на виробництво електроенергії: "З підвищенням температури зменшиться попит на опалювання в зимовий період, але будуть рости потреби в охолоджуванні влітку. Враховуючи, що енергетична інфраструктура Україна дуже уразлива – більше 95% електростанцій вичерпали свій експлуатаційний ресурс, - виникне необхідність в ретельному управлінні об`єктами з виробництва і постачання електроенергії".

 

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко вважає, що прогнози експертів на 100 років не мають сенсу. "Від подібних досліджень і звітів не немає ніякого толку, - заявив пан Борейко.– Учені всього світу не мають єдиної думки щодо глобального потепління. Нашому уряду слід вирішувати тактичні задачі: вирубка лісів, забруднення повітря і поліпшення якості води".

 

Про те, що ситуація з лісами і водними ресурсами може стати загрозливою, говориться і в доповіді. Британські метеорологи прогнозують зміну врожайності і перерозподіл сільськогосподарських угідь з південних і східних територій на північ країни, а також збільшення потреби в зрошуванні земель. Вони також допускають скорочення площі лісів в Україні і збільшення кількості лісових пожеж. Чи не єдиною сферою життя, на якому глобальне потепління може позначитися позитивно, виявився туризм. "У міру того як інші території, наприклад середземноморське побережжя, стануть менш привабливими для туристів через ризик повеней у зв`язку із змінами клімату, турпоток до України буде рости", - відзначають експерти.


11.03.2011 1209 2
Коментарі (2)

Т 2011.03.12, 11:09
Ліси нам треба берегти! Та й всю природу також. Ми на диво байдужі до свого майбутнього. Як сліпі рухаємось до загибелі. А наче "Людина розумна"
Зюзя 2011.03.12, 13:35
А чого не пишете про вибух АЕС Fukushima-1 у Японії?
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

641
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1865 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1119 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

543
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6894 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11375 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

323

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1059

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1102

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1099
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

268
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1070
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

838
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

731
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

654
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2940
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4427
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18429
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

298
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

343
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

654
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

759