Туристичне Яремче ризкує залишитися без зв’язку, без спілкування, без туристів…

 

 

Як розповідала раніше «Фіртка», міська рада Яремче ще на початку жовтня прийняла рішення про розірвання договорів з операторами мобільного зв’язку та припинення роботи базових станцій мобільного зв’язку, що розташовані на території міста поблизу лікарні.

 

Нагадаємо, таке рішення було прийняте під тиском ініціативної групи мешканців будинків, що знаходяться неподалік базових станцій. Мешканці скаржилися на нібито погане самопочуття, яке на їх думку було спричинене дією сигналу, що подають базові станції.

 

Санепідемстанція, провівши необхідні дослідження на місці розміщення базових станцій та прилеглій території, не виявила жодних порушень в їх роботі та негативного впливу на здоров’я населення, такий висновок контролюючого органу не задовольнив обурених мешканців. Результатом стало вже згадане рішення міської ради.

 

Це рішення могло б стати довгоочікуваною крапкою «мобільної епопеї» у Яремче, якби не той факт, що з припиненням роботи базових станцій мобільного сигналу курортна перлина Прикарпаття може залишитися без зв’язку.

 

Редакція «Фіртки» звернулася до мобільного оператора «Київстар», послугами якого користується близько 80% жителів Яремче та значна кількість туристів, щоб зрозуміти, що буде зі зв’язком у місті, якщо базові станції таки вимкнуть, нажаль, у компанії підтвердили наші найпесимістичніші прогнози.

 

«Яремче –  місто, що розташоване в гірській улоговині. Базова станція, яку місцева влада бачить як альтернативу центральній базовій станції, розміщення на горі Маковиця та не має технічної можливості забезпечувати сигнал у центральній частині міста. Для забезпечення мобільним зв’язком Яремче необхідно, щоб базова станція-ретранслятор знаходилася в межах цієї улоговини, тобто фактично в центрі міста, – розповіла спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою компанії «Київстар» Анастасія Рибицька, - Вимкнення діючої базової станції призведе до повної  втрати сигналу, і як результат – відсутності зв’язку в центральній частині міста, поблизу залізничного вокзалу, сувенірного базару та основній автомагістралі. Люди в один момент втратять зв’язок зі світом та один з одним. «Київстар» не може залишити громаду Яремче без мобільного зв’язку, тому ми спільно плануємо шукати компромісне рішення щодо розміщення базової станції, яке відповідатиме інтересам яремчан. Одним із варіантів є надання міськрадою, альтернативного місця для перенесення діючої станції до моменту її вимкнення. Із цією метою міськрадою була створена робоча група, однак, наразі питання надання нового місця для базової станції так і не вирішено».

 

Фактично можна говорити про те, що у  випадку вимкнення діючої центральної базової станції та відсутності альтернативного місця для її перенесення, яке повинна запропонувати робоча група Яремчанської міської ради, жителі Яремче можуть залишити мобільні телефони вдома та повинні бути готовими до того, що не матимуть можливості зателефонувати дітям та рідним, поцікавитися станом здоров’я хворих, привітати зі святом близьких, прийняти замовлення від клієнтів, чи терміново зв’язатися з рятувальними службами, коли кожна секунда на вагу золота.

 

І навіть якщо з часом місцеві жителі якось почнуть зв’язуватися за допомогою стаціонарних телефонів чи таксофонів, то як бути туристам, більшість яких звикла бути завжди на зв’язку, коли приїхавши у Яремче на відпочинок будуть «поза зоною досяжності»? Та й готелі, турбази, зелені садиби, туристичні об’єкти ризикують втратити багатьох туристів, позаяк в довідниках та на сторінках в інтернеті подані саме мобільні телефони туристичних закладів…  

 


Читайте також:

Зв’язкова війна у Яремче триває. Мер шукає місце для перенесення станцій мобільного зв'язку


29.10.2013 1830 1
Коментарі (1)

лікар 2013.10.30, 18:09
Людей в лікарні треба лікувати, а не вбивати електромагнітним полем, мобільний зв'язок для здоров'я це неголовне, люди не піддавайтесь на провокації
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

243
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

391
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2270
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1683
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1975
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5586 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1081

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1094

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1609

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1089
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

840
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

703
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14514
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10360
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6028
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

586
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7340
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2636
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

479
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

589
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

422