Відбулись матчі 1/16 фіналу Кубка України. Не обійшлося без втрат в "упеелівців"

У середу, 25 вересня, відбулись матчі 1/16 фіналу розіграшу Кубка України 2013/2014. «Шахтар», «Дніпро», «Металіст» і «Динамо» вийшли до 1/8 фіналу, а «Таврія» та «Зоря» залишили турнір.

Дніпропетровський «Дніпро» на класі обіграв «Буковину» у Чернівцях. Доля матчу була фактично вирішена вже у першому таймі. На 23-й хвилині Зозуля прострілив уздовж воріт, і ніхто із захисників не завадив Селезньову на дальній стійці замкнути передачу партнера.

А за мить до свистка на перерву Коноплянка навісив з кута штрафного майданчику, а м'яч зрадницьки для «Буковини» залетів під дальню стійку у ворота.
У другому таймі команда Хуанде Рамоса могла оформити погром суперника, але удару головою Шахова на 59-й хвилині трохи не вистачило влучності.

«Буковина» (Чернівці) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) - 0:2

Голи: Селезньов (23), Коноплянка (45)

«Буковина»: Когут - Лисюк (Дебречинський, 76), Темеровський, Савин, Керчу, Вечтомов, Новотрясов, Семенюк, Орловський, Рибковський (Сивка, 71), Яворський (Пантя, 61)

«Дніпро»: Лаштувка - Мандзюк, Чеберячко, Дуглас, Влад, Канкава (Кравченко, 66), Шахов, Політило, Зозуля (Бруно Гама, 56), Коноплянка (Кобахідзе, 46), Селезньов

Харківський «Металіст» лише у додатковий час зумів вибороти перемогу у лідера першої ліги − «Олександрії». Харків’яни відкрили рахунок зустрічі вже на 6-й хвилині: Дієго Соуза невідпорним ударом зі штрафного вразив ближній кут воріт Леванідова.

Але «Олександрія» не збиралася складати зброю, і через вісім хвилин відігралася. Запорожан не зустрівши опору з боку захисників «Металіста», вирішив пробити з дальньої дистанції - м'яч влучив у дев'ятку воріт Горяїнова.

У другому таймі Соуза ледве не забив гол-близнюк зі штрафного: Леванідов ледве впорався з ударом легіонера «Металіста» зі штрафного на 57-й хвилині, голкіпер витягнув м'яч з верхнього кута власних воріт.  Дві хвилини потому Едмар головою замикав відмінний навіс Вільягри з правого краю,але м'яч потрапив у поперечину. На 69-й хвилині Моледо головою замикав подачу з корнера, але сфера знову влучила у каркас воріт господарів поля.

Матч перейшов у овертайм, і все ж команді Мирона Маркевича вдалося вирвати перемогу і не доводити гру до післяматчевих пенальті. На 94-й хвилині Гоменюк прийняв м'яч після довгої передачі Гуйє і пробив повз Леванідова у ворота. А ще через дві хвилини «Металіст» заробив право на 11-метровий удар, який впевнено реалізував Девич. Останню крапку у зустрічі на 110-й хвилині встановив Соуза.

«Олександрія» - «Металіст» (Харків) - 1:4

Голи: Запорожан (15) − Соуза (5, 110), Гоменюк (93), Девич (98, пен)

«Олександрія»: Леванідов - Сухоцький, Кіча (Пічкур, 83), Сидоренко, Запорожан, Грицук (Зейналов, 74), Шендрик, Старенький, Бідловський, Коломоєць, Банада

«Металіст»: Горяїнов - Ксьонз, Папа Гуйє, Моледо, Вільягра, Краснопьоров (Гоменюк, 67), Соуза, Едмар, Марлос, Бланко (Азеведо, 46), Девич (Нойок, 100)

Донецький «Шахтар» на виїзді завдав поразки маріупольському «Іллічівцю» з рахунком 3:0. Якщо протягом першого тайму на полі точилася рівна та обопільно гостра гра, то з початком другого команда Мірча Луческу швидко реалізувала свою перевагу у класі.

На 52-й хвилині м'яч зі штрафної «Іллічівця» вилетів на ногу Ілсіньо, який у дотик без перешкод пробив у кут воріт Худжамова. Щоправда, підопічні Микола Павлова за десять хвилин небезпечно огризнулися в атаці: послідував навіс з флангу, захист «Шахтаря» не прослідкував за Майконом, який трохи невлучно пробив по воротам «гірників».

На 83-й хвилині інтригу у матчі остаточно поховав влучний удар головою у виконанні Едуардо, а через п’ять хвилин гол у ворота «азовців» забив Луїс Адріано.

«Іллічівець» (Маріуполь) − «Шахтар» (Донецьк) - 0:3

Голи: Ілсіньо (52), Едуардо (82), Луїс Адріано (88)

«Іллічівець»: Худжамов - Гаращенков (Фомін, 83), Ордець, Полянський, Бутко, Федотов, Довгий, Яворський (Мандзюк, 73), Окріашівілі, Таргамадзе (Кулач, 67), Майкон

«Шахтар»: Пятов - Ілсіньо, Кривцов, Кучер, Ісмаїлі, Степаненко, Фернандо (Срна, 65), Тайсон, Фред (Тейшейра, 65), Бернард (Едуардо, 64), Луїс Адріано

Київське «Динамо» та донецький «Металург» подарували глядачам на НСК «Олімпійський» атакуючий футбол з великою кількістю гольових моментів. Протягом першого тайму команда Олега Блохіна мала беззаперечну ігрову перевагу на полі, але не використала багато можливостей відкрити рахунок у матчі. Лише рука Зотова після удару Хачеріді у штрафному майданчику «Металурга» та вдало реалізований пенальті у виконанні Гусева допомогли киянам нарешті «розчарувати» ворота гостей.

Але спочатку на 48-й хвилині матчу рахунок зрівняв «Металург». Трояновський від лівого кута штрафного майданчику зробив навісну передачу на дальню штангу, звідки Морозюк у падінні переправив м'яч у ворота.

У середині другої 45-хвилинки настав «час Ярмоленка», який двічі змусив Бандуру витягувати м’яч з сітки власних воріт. На 57-й хвилині Андрій замкнув м’яч після вдалої комбінації у виконанні Беланда та Ідейє, а за п’ять хвилин Ідейє та Ярмоленко скористались помилкою захисників гостей, а Андрій записав на свій рахунок дубль.

На 65-й хвилині донеччани знову скоротили розрив у рахунку: Трояновський верхом віддав передачу до штрафного майданчику, Віда програв силову боротьбу Даніелю, а Болбат відправив м'яч у ворота «Динамо». Але на більше у команди Сергія Ташуєва сил не вистачило  - «Динамо» проходить далі.

"Динамо" (Київ) - "Металург" (Донецьк) - 3:2

Голи: Гусєв (25, пен), Ярмоленко (57, 63) - Морозюк (48), Болбат (65)

"Динамо": Коваль - Данило Сілва, Хачеріді (Віда, 53), Драгович, Макаренко, Сидорчук, Велозу, Гусєв (Ярмоленко, 46), Бельханда (Аруна, 74), Ленс, Ідейє

"Металург": Бандура - Морозюк, О'Ді, Барановський, Зотов, Прийма (Полулях, 90 +1), Мамутов, Дегтярьов (Трояновський, 46), Болбат, Даніель, Мораес (Алешандре, 46)