І дорожче борошно на полицях не затримується...

Із крамниць у Городенці люди «вимітають» не лише борошно, а й печиво та макаронні вироби. Якщо ще минулого тижня 50-кілограмовий мішок борошна вищого ратунку на одній з місцевих гуртових баз можна було придбати за 155 гривень, то вже у п’ятницю цього важливого товару взагалі не було в продажу. Продавці розповідають, що напередодні борошно таки було завезли. Але вже за новою, вищою ціною. І вони практично всю партію тут же продали по 185 гривень за мішок. Нині на вітрині — там, де зазвичай стояло борошно різного фасування, — порожньо. Малий вибір макаронних виробів, зник широкий асортимент печива, хоча тут його пропонували іноді до 20 видів!

 

На початку тижня не було борошна й на місцевій пекарні. Її власниця Світлана Ємельянова спочатку «списала» дефіцит на проблеми з доставкою, адже на Хмельниччині, де беруть цей товар, замело. Та опісля була прикро здивована тим, що за 50-кілограмовий мішок треба віддати вже на 17 гривень дорожче. Це потягнуло й підвищення ціни на хлібобулочні вироби, тож відпускають їх тепер уже на десять копійок дорожче: «Прикарпатський», приміром, — по 3,1 грн., за «соціальний» житній треба викласти на пекарні три гривні. Цікаво, що чимало споживачів саме тут їх і купують: буханці завжди свіжі й трохи дешевші, без торговельної надбавки. Беруть навіть некондиційні, бо пекарі реалізують їх зі знижкою.

 


В районному управлінні економіки такий ажіотаж вважають необррунтованим. Хоч і визнають, що подорожчання зерна загалом у країні вплинуло на ціну борошна. Та поки урядовці доскіпуються до причин підняття цін на хліб, прості люди думають, як виживати. Приміром, Ганна Соколюк нагадала собі, що в селі Поточищі можна придбати борошно місцевого помелу. і наразі, поки її ще не підтискають сільськогосподарські роботи, вирішила, що сама випікатиме хліб.

 

* * *

Тенденція до масового скуповування борошна спостерігалася цими днями і в інших районах області. Траплялися випадки, що покупці замалим не вкліп ока «розмітали» цілі вантажівки з борошном, беручи в одні руки його й по два-три великі мішки.

 


— Ажіотаж викликано штучно, — коментує ситуацію на ринку борошна заступник голови ОДА Василь БРУС. — Борошна в Україні, в тому числі й на Прикарпатті, вдосталь. І питання забезпечення ним нашого регіону — на щоденному контролі в голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка. інша річ, що зросла його вартість. Але й подорожчала сама переробка зерна через підвищення тарифів на електроенергію та природний газ, зросли витрати на транспортування товару.

 


Втім, загалом і стрибок цін не такий уже й великий. Ось, приміром, який, за інформацією наших служб, прейскурант на борошно діяв учора в торговельній мережі обласного центру. Скажімо, у «Вопаку» його продавали по 3,21 грн./кг, в «Метро» — по 3,65 — 3,68, у «Велесі» — по 3,44, у «Маневрі» — по 3,50 грн. У дрібніших торговельних точках реалізовували борошно й дорожче.

 


Наразі амплітуда коливання ціни — в межах від 3,2 до 5,03 грн./кг — залежно від виробника борошна (регіону його виготовлення), ратунку, розфасовки й т. д. Але це реалії ринкової економіки. Ми ж, зі свого боку, робимо все, щоби стабілізувати ціни на борошно. Організували, зокрема, інтервенцію з Держрезерву 10 000 тонн зерна для переробки й забезпечення борошном пекарських підприємств області. А, приміром, у суботу вже вдруге провели в Івано-Франківську сільськогосподарський ярмарок. Розпродали товар, який привезли з усіх районів на 39 вантажних автомобілях. У тому числі реалізували в різних мікрорайонах міста й більше десятка вантажівок з борошном. Його продавали і по 2,9 грн., і по три гривні за кілограм.

 


До речі, такі ж низькі ціни панували на цих торгах і на інші продукти.
А те, що масово скуповують як не гречку, то борошно... Самі розумієте, кому це вигідно і хто створює той ажіотаж. Але, ще раз повторюю, немає жодних економічних причин для того, аби піддаватися на різні спекуляції.

 

Людмила СТРАЖНИК, Василь МОРОЗ

"Галичина"


25.02.2011 2381 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

672
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1941 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1134 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

555
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6905 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11399 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

338

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1084

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1117

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1112
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

69
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

286
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1085
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

755
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2951
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4446
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18444
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

75
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

325
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

354
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

666