Преса стурбована майбутнім студенства

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 18 по 24 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Хто, як і скільки заробляє на закордонних паспортах для українців та навіщо запроваджувати в Україні паспорти з чипом? На ці питання шукайте відповіді в першосторінковому матеріалі тижневика «Господарі бланку й печатки».

В Києві пройшли масові страйки студентів проти підвищення цін за навчання посеред навчального року, не скасовував безкоштовне навчання для заочників та не встановлював до університетів вимогу мати мінімум 6 тисяч студентів. Через це статус Острозької академії з її 2,5 тисячами спудеїв знизиться до коледжу, а Могилянка з 3,5 тисячами балансуватиме на межі. Про те як зменшують бюджетні місця у вишах читайте на 3 сторінці під заголовком «Друзям – все, ворогам – закон?».

Кожна жінка сподівається, що 8 березня буде для неї особливим. Не обов’язково ламати голову над супероригінальним подарунком.  На 6-7 сторінках журналісти «ГК» вирішили допомогти зекономити час та підказали кілька практичних порад як зробити для жінки 8 березня незабутнім святом.

Ми стаємо жертвами кишенькових злодюжок через власну неуважність та необережність. Нею користаються так звані «щипачі» - кишенькові злодії. За «віртуозність», гідну циркових фокусів, «щипачів» вважають своєрідною елітою злодійського світу. Про це на 8 сторінці тижневика в статті «Бережіть кишені».

На адресу офісів в Івано-Франківську почали надходити дивні листи, у яких бізнесменам обіцяють чудо що змінить їхнє життя. Потрібно лише відправити десятину від прибутків на благодійництво, і Вас чекає достаток. Про це в матеріалі «Приманка побожності» на 19 сторінці.

Романом Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» щиро захоплюються й зачитуються, його завзято критикують і розбирають на цитати, через нього сперечаються і скандалять. Про все це в статті «Хроніка оголошеної сенсації» на 20 сторінці.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал «Репортера» присвячений «телефонам довіри». «Коли несила самому справити з проблемами, можна задзвонити на «телефон довіри», виговоритися, отримати фахову пораду. Так би й мало бути. Але на Прикарпатті і з тими ж телефонами проблема» - йдеться в статті.

Людиною тижня за версією тижневика стала Марія Борковська «за сумлінну працю». Нещодавно мешканці франківської вулиці Українскьої, яку вона прибирає, написали для пані Марії колективний лист подяки. Журналісти зауважують, що нечасто в нас так відзначають двірників.

Уже чотири роки будинок для безпритульних «з’їдає» з міського бюджету Івано-Франківська немалі кошти. А якщо ці кошти просто розділити на тих же безпритульних, то щомісяця вийде по 1 тисячі гривень на душу. Про це на 5 сторінці газети в матеріалі «Недешевий гуманізм».

Міносвіти не припиняє шокувати своїми нововведеннями. МОН вимагає від вишів зменшити кількість цьогорічних державників майже вдвічі. Про майбутнє українського студентства на 6 сторінці під заголовком «Студентів «порізали».

Від чого директор знаменитого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» утік в дитячу літературу та як пишуть казки на 8 сторінці тижневика від заголовком «Іван Малкович: «Мене лякає навала графоманів».

 

Західний Кур’єр

«Банкрутство. Іншого шляху немає?» - статті про програму реформування ЖКГ, яка передбачає банкрутство 9-ти ЖЕО міста та двох комунальних підприємств. Про це на 3 сторінці тижневика.

На 5 сторінці «ЗК» прикарпатська опозиція дала оцінку діяльності Президента Януковича на займаній посаді протягом року. Оцінку давали народний депутат України Зіновій Шкутяк і депутат обласної ради, член фракції «Батьківщина» Юрій Романюк.

Всім відома пристрасть українсь ких можновладців до популізму. Тому нерідко закони, прийняті на благо народу, повертаються проти нього або ж завдають йому немалих клопотів. Про намагання дітей війни домогтися своїх законних пільг на 13 сторінці під заголовком «Діти війни» на барикадах правосуддя».

Утопічна ідея радянської влади стерти межу між селом і містом частково знайшла несподіване втілення в Івано-Франківську. Щоправда, в досить непривабливому прояві. Про це в матеріалі «Зона відчуження» на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 4 сторінці газети опубліковано інтерв’ю з сестрою загиблою жінки, яка народивши дитину померла, згодом померла і дитина. Ця тема була на слуху Івано-Франківську протягом всього минулого тижня. Журналісти тижневика поспілкувалися з сестрою померлої жінки Христиною Томашівською.


Кількість переглядів - 3659
24.02.2011 12:22
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ