Я підозрюю, що Бог створив людину саме як істоту, що запитує

 

Ми не здатні знати, позаяк не усвідомлюємо підсвідомого. Зрештою, «знання» - це лише відчуття – що те чи інше вірне, а відчуття оманливі та мінливі. Поте людина здатна іноді запитати так, щоб запитанням здивувати Небеса. Це здивування і є істиною.

 

Один американський математик казав: коли я помру і постану перед Господом, я запитаю в нього про причини відносності і природу турбулентності. Гадаю, на перше питання Він зможе мені відповісти.

 

Школи необхідно реформувати в ім’я Сократа. Це означає не те, що вчителів треба примушувати пити отруту, а те, що найвищі бали виставляти не за відповіді, а за запитання. Діти, до певного віку, схильні задавати багато дурнуватих запитань, за що їх потрібно сікти, проте іноді питають геніально, і тоді вже потрібно сікти батьків, які цього не заохочують. Oдин нещодавно запитав татуся: Від чого ми, чоловіки, завжди прагнемо бути подібними до тих, кого боїмося. Я написав п’ятитомник у відповідь, проте його запитання залишилося цікавішим ніж мій п’ятитомник.



Мені доводилося давати і спостерігати безліч прес-конференцій. За рідким виключенням журналісти не здатні запитувати, отже не в стані оцінити відповідь. Тому даючи прес-конференцію, попіклуйтеся не тільки про фуршет, але поставте собі запитання самі. Зробіть роботу за журналістів. Кожна відповідь має складатися з трьох частин: 1. влучна коротка фраза, яку вони зможуть цитувати; 2. вказання на те, в чому полягає сенсаційність вашої відповіді; 3. підказка, як саме треба подавати вашу думку чи інформацію.



Більшість проектів, які в усьому світі реалізуються на телебаченні, не живуть більше двох років. А ті, що виживають довше, потребують періодичної зміни формату. У Штатах є передача, яка без жодних змін тримається у прайм таймі вже років двадцять. В ній жодних наворотів. Сидить дядько в підтяжках і розмовляє із запрошеним співрозмовником. Цей дядько в підтяжках вже давно мультимільйонер. Йому платять шалені гроші за вміння запитати.


Дітки, ви скоро помрете і можливо вам поталанить опинитися на одній пательні з ким-небудь цікавим, скажімо з Марксом, з Лютером, або з Біллом Гейтсом. Про що ви його запитаєте? В якій годині тут влаштовують шмон? 

 


Греки вважали спілкування з друзями найбільшою насолодою з тих, що доступні людині. Це сильніше ніж секс і тепла ванна. Для нас спілкування з друзями далеко не в горі рейтингу. Нам не цікаво, бо не цікаво запитувати. Я підозрюю, що Бог створив людину саме як істоту, що запитує. Саме цим ми Йому найбільш потрібні.



Є тест на проходимість до раю. Поставте три нетривіальні питання Богові. Не виходить? Не проходите!

 

 

Дмитро Корчинський


Коментарі (1)

Ібрагім паша 2013.09.20, 22:43
У Біблії дуже допитливою істотою був змій. Як що ти часто запитуєш, то можеш почути від Бога таку відповідь, яку почув праведний Йов. Хробаку, хто ти такий, і де ти був, коли Бог сотворював небо і землю.
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

559
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

652
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1364
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2316 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1169
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3094

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

916

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1061

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1491

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2088
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

349
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26411 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

783
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3039
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1286
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

964
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1223
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3099
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

442
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4316
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1100
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1658