Влада відбирає соціальні гарантії

Нинішня влада шукає будь-які можливості, щоб не погашати перед громадянами соціальні борги на суму 130 млрд. грн. Все це здійснюється під прикриттям Європейського суду з прав людини (Євросуд), наполегливо вимагає від української держави виконувати рішення своїх же судів. Тих самих рішень, переважна частина яких зобов'язує Україну виплатити сотням тисяч своїх громадян покладені соціальні виплати

Вчора комітет Ради з правосуддя рекомендував для прийняття у першому читанні урядовий законопроект № 7562 з абсолютно невинною назвою «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». Раніше «і» неодноразово писали, що реальна суть цього документа ні в якій мірі не відповідає його назві - мова йде про намір діючої влади не платити українським громадянам належні їм за законом соціальні виплати.

Підгрунтя всього цього процесу досить проста. Вчора на засіданні комітету урядовий уповноважений у справах Євросуду Валерія Лутковська озвучила наступні цифри: «За даними Мінсоцполітики, заборгованість із соціальних виплат сьогодні складає 130 млрд. грн. У випадку, якщо всі ці громадяни звернуться до Євросуду, ми заплатимо крім цих 130 млрд. грн. ще 170 млрд. грн. компенсації ».

Разом, якщо нинішня влада продовжить не платити громадянам їх соціальні гроші, це може обійтися держбюджету приблизно в 300 млрд. грн. Якщо ж влада висловить намір платити, доведеться десь шукати 130 млрд. грн. (Приблизно половина запланованих доходів держбюджету-2011).

Ні той, ні інший варіант для регіоналів, природно, не може бути прийнятним. По-перше, згадані цифри - це всього лише ситуативна сума соціальної заборгованості, яка з року в рік буде продовжувати стрімко рости. По-друге, не одні регіонали брали під ті чи інші вибори спочатку нездійсненні соціальні закони і за рахунок цих законів проходили, наприклад, до Верховної Ради. Отже, не тільки їм за це і відповідальність нести. По-третє, самі українські політики не раз заявляли, що за практично кожним рядком у держбюджеті країни ховаються цілком конкретні особи. Можна припустити, що цих осіб там вже настільки багато, що українські громадяни туди елементарно не помістяться.

У зв'язку з цим регіонали вирішили по-своєму інтерпретувати вимога Євросуду, щоб Україна виконувала рішення своїх же власних судів. З точки зору природної логіки, виконання рішень своїх судів означає не що інше, як виплатити громадянам соціальну заборгованість, що накопичилась. Більше того, надалі держава повинна в повному обсязі виконувати соціальне законодавство, щоб у громадян не було причин звертатися до суду зі стовідсотковою гарантією виграти справу.

Нагадаємо, що за один 2010 рік наші суди винесли більше мільйона рішень з приводу соціальних виплат одним тільки дітям війни. Але ж є ще пенсіонери, чорнобильці і так далі…

Але сьогодні діюча влада дотримується радикально іншої логіки - куди простіше вилучити з соціальних законів конкретні розміри соціальних виплат і надати повноваження Кабміну встановлювати ці розміри своїми постановами. Це, у свою чергу, дає владі чудовий інструмент для оперативного маніпулювання розмірами соціальних виплат в ручному режимі. Аж до теоретичної можливості звести їх до нуля.

Як наслідок цілком можуть виникнути ситуації, коли соціальні гарантії і пільги у громадян як би є, але вони на зовсім законних підставах дорівнюють нулю. За подібних обставин жоден суд в Україні вже не зможе винести рішення на користь українських громадян. Отже, кількість виграних громадянами справ проти держави в основній своїй масі значно зменшиться і України припинить нарешті практику невиконання рішень своїх же власних судів.

Цікаво, що народні депутати прекрасно розуміють, що вони роблять і до чого це призведе. Показово вже те, як вчора всі без винятку члени комітету Ради з правосуддя відхрещувалися від тих частин законопроекту № 7562, де мова йде про непряме, але цілком реальне скасування соціальних гарантій. Але показово й інше - документ все ж таки був рекомендований для прийняття в першому читанні. Таким чином, депутати, швидше за все, не менш чудово розуміють, що ця важлива для діючої влади справа неминуче буде доведена до логічного кінця. Тим більше що на пульсі цього процесу тримає руку сам президент Віктор Янукович.

У будь-якому випадку при аналізі ситуації, що склалася, варто виходити з того, що українським громадянам ніхто нічого виплачувати, взагалі то, не збирається. Ну а простим українцям, у свою чергу, залишається тільки подумати: чи варто надалі купуватися на передвиборні соціальні обіцянки і взагалі голосувати за тих людей, які коли-небудь обіцяли липову соціалку? Принаймні, наслідки подібних рішень дуже багато українських громадян в самому найближчому майбутньому відчують на своїй власній шкурі.

 

 

15


21.02.2011 1303 1
Коментарі (1)

Бандерівец 2011.02.21, 14:01
Є просте питання: А ЧИ МАЄ ВЛАДА ГРОШІ НА ПОКРИТТЯ ВСІХ ЗАДЕКЛАРОВАНИХ СОЦВИПЛАТ. Відповідь всім зрозуміла: НЕ МАЄ. Тим більше після "помаранчевої п'тирічки". Що залишила Юля новій владі? Борги під 30% річних? 30-процентне падіння економцки (Коли вони помаранчева зграя до влади після Кучми, то отримали найбільше зростання в Європі - +10%), залишили суцільну руїну. Тому не треба вішати всіх собак на нинішню владу. Не треба лукавити самі перед собою.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1094
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2460
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2125
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6432 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1111

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1350
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2018
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10421 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7959
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

502
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

515
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

589
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536