Преса про стан "Водоекотехпрому" та трагедію в міському пологовому будинку

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 10 по 17 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Зрікшись уряду Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Любомир Гузар зробив вчинок, який вивів всі нас на якісно новий рівень. Про це першосторінкова публікаця газети «Свідчення Патріарха».

Наміри «Карпатнафтохіму» добувати кам’яну сіль на Рожнятівщині наштовхнулись на спротив місцевих сільських громад. Інвестор запевняє, що страхи селян безпідставні, й погоджується на будь-яку незалежну екологічну експертизу. Про це на 6 сторінці під заголовком «Сіль землі».

Більшість українців підтримують впровадження страшних картинок на пачках цигарок. Проте в Україні це впровадження чомусь саботують. Про це на 8 сторінці газети в розслідуванні «Хто береже курців?».

У судовому процесі за звинуваченням 29-річного сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська у вбивстві свого приятеля допитували свідків, серед яких троє – працівники міліції. Про це читайте в матеріалі «Справа Ониськіва: допит міліції» на 19 сторінці.

29 січня в Івано-Франківську незадовго після пологів померла 30 річна жінка. Її син пережив маму лише на кілька днів. Чи визнають причиною цієї подвійної трагедію лікарську помилку, стане відомо наступного тижня, коли сповістять про результати засідання комісії управління охорони здоров’я ОДА. Що саме трапилося у міському пологовому будинку, розповідає сестра загиблої Христина Валінгунда на 17 сторінці під заголовком «Смерть за протоколом».

Довкола обласного шахово-шашкового клубу минулого тижня розгорівся скандал. Діти прийшли на заняття згідно з розкладом і наткнулися на зачинені двері з новою колодкою. Батьки побоюються, що чиновники заповзялися виселити клуб із надто привабливого приміщення у центрі міста.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений подружнім стосункам українських дівчат і арабських студентів на прикладі 21 річної Святослави, яка свого часу одружилася з іракцем, а зараз бореться за повернення своєї дитини з Іраку. Сама жінка зуміла вирватися до України. Про це в матеріалі «Іракська полонянка» на першій шпальті тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк «за впевненість». Губернатор переконаний, що працюватиме на своїй посаді до 2020 року разом із Януковичем, а ми всі житимемо в Європі. З невіруючими голова ОДА готовий битися об заклад.

Івано-Франківська міська рада ламає списи з міським головою через директора комунального підприємства «Водоекотехпром» Романа Шестопалова. Про камінь спотикання, яким стало комунальне підприємство на 4 сторінці під заголовком «Хто в хаті газда?»

В Івано-Франківську померла породілля, а згодом ї її дитина. Винні всі. А хто найбільше – покаже розслідування. Сестра покійної жінки Христина Валігунда розповіла журналіста цю страшну історію на 5 сторінці під заголовком «Коли вбиває байдужість».

Перший «супермаркет» з’явився у Станіславові понад 100 років тому. Будова була швидкою, а споруда – пишною. Підлогу збиралися викласти грошима. Про перший «супермаркет» в Станіславові на 20 стрінці.

 

Західний Кур’єр

Першосторінкивий матеріал порушує не нову проблему жебрацтва в Івано-Франківську. «…коли одні, жебракуючи, намагаються заробити на ліки чи харчі, не маючи інших джерел надходження грошей, то існує й інша категорія бідняків, які отримують від такого занняття ще й неабиякий адреналін» - йдеться в публікації «Королі вулиць» заробляють на почутті жалю».

На 4 сторінці опубліковано інтерв’ю з лідером фракції «Фронт змін» в Івано-Франківській міській раді Ігорем Прокопівим, який за коротки час з простого депутата минулої каденції перетворився на впливового політичного діяча.

Минулого тижня вся світова спільнота заговорила про Українську греко-католицьку церкву, а причиною цьому стало прийняття Папою Римським заяви про залишення поста глави Церкви кардиналом Любомиром Гузаром. Цю ситуацію коментує на 15 сторінці владика-емерит Софрон Мудрий: «В Україні є мало кандидатів, котрі б могли очолити Церкву».

 

Галичина

Тривала відлига, що передувала відчутному похолоданню в ці лютневі дні, у багатьох іх нас послабила імунітет. Звідси й нежить, кашель і підвищення температури – ознаки грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Утім, нині доводиться чути і про «дивний грип». Його симптоми у дітей та дорослих досить незвичні: ні кашлю, ні насморку, а надвечір температура несподівано стрибає до 39-ти градусів. Що приховує в собі «дивний грип» читайте в першосторінковому матеріалі газети «Наразі лише привид епідемії?...».

«Карпатнафтохім» йде назустріч громаді» - під таким заголовком на 14 сторінці описано намір підприємства розробляти Верхньострутинське родовище для видобутку кам’яної солі. Представники ТОВ «Карпатнафтохім» розмовляли з депутатами сільської ради. На зустрічі було вирішено: останнє слово повинен сказати народ на сході села.

 

 

Вечірній Івано-Франківськ

«Пам’ятник Мазепи може бути в Калуші» - міський голова Калуша Ігор Насали ініціював встановлення в місті пам’ятника Іванові Мазепи. Про це на першій шпальті тижневика.

Вже кілька місцяв довкола КП «Івано-Франківськводоекотехпром» гуляє резонансна інформація: підприємство, яке ще недавно вважалося чи не найбільш успішним комунальним підприємством Івано-Франківська стало банкрутом. Про це на 3 сторінці під заголовком «Депутати обурені станом справ на «Водоекотехпромі».


17.02.2011 729 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1275
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6601 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1309

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

175
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

76
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26538
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10487 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

78
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

108
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

425
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642