Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему розробки в Україні сланцевого газу.
На зустрічі керівництво області, обласної ради, депутати обласної та районних рад, керівники університетів спільно з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом і представниками компанії «Шеврон» в Україні обговорили плюси і мінуси видобутку сланцевого газу на Прикарпатті.
Голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук привітав учасників «круглого столу» та висловив надію, що результати обговорення видобутку сланцевого газу в Івано-Франківській області стануть позитивними для обох сторін.
Посол США в Україні Джон Тефт розповів, що заходи у форматі «круглого столу» є типовими для США, оскільки люди мають можливість обговорити усі ньюанси. «За умови вірних регуляторних актів і добросовісного гравця на ринку сланцевий газ може стати дуже важливим для України», - говорить Джон Тефт.
За його словами, після старту проекту із видобутку сланцевого газу в США вартість блакитного палива з часом знизилася майже на 200 доларів за 1000 метрів кубічних. Це, в свою чергу, добре позначилося для домогосподарств та промисловості – люди менше платять за викорстистання газу, а прокдукти промисловості стали конкурентноспроможнішими. Видобуток сланцевого газу в США створив 600 тисяч робочих місць. Джон Тефт зауважує, що на кожне створене робоче місце паралельно створюється ще 3 робочих місця у сфері обслуговування. «Ніхто не може гарантувати, що подібна модель відтвориться і в Україні. Але прихід відповідального бізнесу позитивно впливає на на місцевість», - говорить посол США в Україні Джон Теффт і підкреслив, що видобуток сланцевого газу посилив би Україні енергетичну незалежність.
Пердаствник компанії «Шеврон» в Україні розповів, що на подібних зустрічах людей турбує питання екологічності видобутку сланцевого газу і лише пізніше цікавить питання вигоди для громади. За його словами, компанія «Шеврон» має близько 130 років історії роботи і хорошу репутацію, якої би не було, якби у процесі роботи виникали екологічні питання.
Представник компанії «Шеврон» повідомив, що після підписанні необхідних регуляторних актів підприємство зможе приступити до досліджень наявності і кількості сланцевого газу на Прикарпатті. Для цього на потенційних ділянках розроблятимуть по одній скважені. Приблизно після 5 років роботи «Шеврон» зможе чітко визначити кількість сланцевого газу і перспективу його видобутку і розпочати проект терміном до 40 років.
Позитивом для Прикарпаття представництво «Шеврону» відмітило і сильну наукові базу та фахівців, якийї готує Івано-Франківський національний університет нафти і газу.