The Financial Times, (Великобританія): Україна: корупційні нариви

З корупцією боротися – не «вертикаль» зміцнювати? Попри обіцянки, за рік президентства Януковича результатів боротьби з корупцією поки не помітно. А уряд здійснює кроки, які погіршують інвестиційний клімат та сприяють процвітанню корупційних схем, пише Роман Олеарчик у блозі на сайті британської The Financial Times.

 

«Чи почав Віктор Янукович за рік на президентській посаді виконувати свої обіцянки здолати корупцію, зменшити бюрократію та покращити поганий інвестиційний клімат в країні?» – запитує на початку статті Роман Олеарчик. На думку автора, чесна відповідь: «не надто». Влада повинна працювати понаднормово, але не робить цього. Та водночас створює всі умови для процвітання олігархів, пише автор.

 

Роман Олеарчик наводить коментар Мартіна Рейзера – представника Світового банку в Україні: «Україні ще потрібно зробити величезний шмат роботи для покращення інвестиційного клімату». За минулорічним рейтингом корумпованості від організації Transparency International, Україна, як і у 2008 році, опинилася на 134 місці, додає автор.

 

У статті автор наводить один із кроків влади, який не сприяє покращенню інвестиційного клімату в Україні: заради низьких цін на продукти Київ обмежив квоти на експорт зерна для іноземних агрокомпаній, які розвивають перспективний сільськогосподарський сектор в Україні. Водночас уряд більш ніж удвічі збільшив квоти для трьох місцевих компаній. За висновком Американської торговельна палати в Україні, такий крок уряду був «невиправданим, непрозорим і нечесним» і завдасть українському аграрному сектору збитків на близько 2,6 млрд дол. у вигляді недоотриманих доходів від експорту. Із нечесною конкуренцію зіткнулися і нафтові компанії, додає Роман Олеарчик, коли одній маловідомій українській фірми дозволили безмитно ввезти в Україну великі обсяги пального.

 

Нещодавно, йдеться в статті, Американська торговельна палата звернулася до української влади з листом: «У період, коли уряд приймає складні і непопулярні рішення [скорочення бюджетних видатків], [привілеї на імпорт для деяких компаній, звільнених від митних платежів і податків] не лише дозволяють окремим компаніям уникати податків, а й також порушують вільну конкуренцію на українському ринку пального, що загрожує інвестиціям у цей сектор».

 

Окрім того, пише Роман Олеарчик, британський посол Лі Тернер розкритикував ситуацію з поверненням ПДВ в Україні: «Деякі компанії отримують його швидко, деякі повільно, а деякі взагалі не отримують. На жаль, існує думка, що на те, наскільки швидко ви отримуєте відшкодування ПДВ, можуть впливати або політичні зв’язки, або корупція. Звісно, це катастрофічна ситуація для бізнес-клімату».

 

Прес-секретар прем’єр-міністра Віталій Лук’яненко, йдеться в статті, відповідає на критику так: «Уряд не лише визнає велику проблему з корупцією, а й вживає заходів для повсюдної боротьби з нею».

 

«Якщо МВФ серйозно налаштований покращити стан української економіки, цього місяця місія Фонду в Києві повинна прискіпливо розглянути ці питання», – радить Роман Олеарчик.

 

ІноЗМІ

11

 


Кількість переглядів - 3927
09.02.2011 11:56
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги