Вірджинія задумалася про свою валюту. Долар впаде?

У якості наочної ілюстрації економічних страхів, що терзають Америку, можна навести постанову, прийняту на засіданні законодавчого органу штату Вірджинія – Генеральної Асамблеї, 12 січня. Відповідно до цієї постанови, буде створена підкомісія, щоб офіційно розглянути питання про впровадження альтернативної валюти у випадку повного краху долара США і Федеральної резервної системи.

 

Якщо долар втратить свій статус світової резервної валюти, що здається все більш і більш імовірним, то для американської економіки це матиме руйнівні наслідки, викликані неминучою гіперінфляцією - тим більше, що Америка імпортує більшу частину своєї нафти. Беручи до уваги, що найавторитетніші міжнародні установи і лідери, передбачають і навіть вимагають припинення доларової гегемонії, а також створення світової валюти, якою б керував глобальний центральний банк, зараз саме час для штатів, щоб усвідомити і підготуватися до цього. Тепер або ніколи.

 

Постанова Генеральної Асамблеї Вірджинії, представлене делегатом-республіканцем Робертом Маршалом, починається з передумови, що регіональний уряд несе відповідальність за захист життя і власності громадян штату. Виконання цієї місії вимагає належних державних фінансів і "здорової приватної економіки", і те й інше потребує міцної валюти.

 

Згідно з постановою (законом) ГА, грошово-кредитна і банківська системи, які зараз спираються на Федеральну резервну систему (ФРС), не зможуть забезпечити стабільність, необхідну для процвітаючої економіки і добре функціонуючого регіонального уряду. Принаймні - протягом тривалого часу. Існуючі системи "перебували під постійно напругою, що збільшується протягом минулих кількох років, і будуть продовжувати перебувати під постійно зростаючою і, очевидно, виснажливою напругою в наступні роки".

 

Додатково до всього, законодавці вказали, що багато керівників пророкують "неминучий крах валюти Федеральної резервної системи через гіперінфляцію в доступному для огляду майбутньому". Так що, якщо і коли очікуваний колапс грошово-кредитної системи відбудеться, то без попередньої підготовки фінанси штату і приватного сектору «можуть зануритися в хаос».

 

Звичайно, у такий сценарій вніс би "значний негативний вплив на життя, здоров'я та власність громадян Вірджинії, з фатальними наслідками для збереження стабільного громадського порядку", попереджає постанова. Відповідно до внесеного законопроекту, цих ефектів можна уникнути або, принаймні, мінімізувати їх вплив, тільки швидким введенням в обіг альтернативної надійної валюти. 

 

Постанова також відзначає, цитуючи експертів, що незабезпеченість долара дорогоцінними металами - одна з головних причин - якщо не найголовніша - нестійкості банківської системи, на даний момент досягла межі. Вона [постанова] також пояснює, що американська Конституція зобов'язує всі штати використовувати золото і срібло в якості платіжного засобу при оплаті боргів, навіть цитуючи при цьому рішення Верховного Суду, яке визнає, що штати для виконання їхніх суверенних функцій можуть використовувати будь-яку валюту за їх вибором. Навіть незважаючи на те, що Конгрес своїм декретом встановив банкноти Федерального Резерву в якості "законного засобу платежу".

 

Альтернативна валюта, якщо б вона була введена в обіг, не привела б до заборони на використання банкнот Федерального Резерву - вона просто надала б ще одну можливість, створивши здорову конкуренцію без подальшої дестабілізації існуючого режиму обороту незабезпеченої золотом грошової маси. У постанові законодавці вказують: "Конгрес США, американське Казначейство та Федеральна резервна система не робили, не роблять і не готують ніяких дій з надання Сполученим Штатам альтернативної валюти Федеральної резервної системи на цілком ймовірний випадок, якщо долар буде знецінений через гіперінфляцію".

 

Так як законодавці штату Вірджинія знають або, принаймні, повинні знати все це, і тому що у штату є можливість і обов'язок почати діяти в такій ситуації (навіть без схвалення Конгресу), "громадяни Співдружності обов'язково прийдуть до висновку, що члени Генеральної Асамблеї [штату Вірджинія] будуть, перш за все, відповідальні за те, що коли в результаті гіперінфляції або якого-небудь іншого, пов'язаного з цим економічного лиха, настане крах валюти Федеральної резервної системи, вони залишаться без альтернативної валюти", говориться в постанові.

 

Звичайно, законодавці штату Вірджинія не єдині, хто турбується з приводу долі долара. "Пропозиції штатам і їх громадянам про прийняття альтернативної валюти, що базується на золоті або сріблі, або обох, отримують все більшу увагу всюди в Сполучених Штатах, як про це свідчать закони, прийняті або розглянуті в законодавчих органах штатів Джорджія, Індіана, Монтана, Нью- Гемпшир і Південна Кароліна", пояснює постанову ГА Вірджинії.

 

Постанова сама по собі не вводить альтернативну валюту. Воно просто регламентує створення двопартійного комітету, щоб всебічно розглянути проблему і дати рекомендації для законодавців, як мати з цим справу згодом. До наступного року результати групи та пропозиції повинні лежати на столі у законодавців. Закон опублікований на веб-сайті Співдружності як постанова про "Створення об'єднаної підкомісії для вивчення питання, чи повинна Співдружність ввести в дію валюту, альтернативну валюті Федеральної резервної системи, у разі масштабної кризи Федеральної резервної системи".

 

Численні експерти, юристи та фінансисти, рекомендували політикам штату зайнятися цією проблемою - тим більше, що федеральний уряд до цих пір відмовлялося розглядати ситуацію і обоворювати, що насувається. Наприклад, видатний юрист Едвін Вієйра, фахівець з конституційного права, сказав "The New American" минулого року, що буде дуже мудро для регіональних урядів почати готуватися до великих проблем з доларом. Одна із зроблених ним пропозицій - щоб штати почали приймати частину своїх податкових надходжень дорогоцінними металами.

 

Звичайно, внутрішні проблеми поточної грошової системи не залишилися непоміченими і в Конгресі. Член палати представників Рон Пол піднімав тривогу протягом багатьох десятиліть. Ця тривога досягла своєї кульмінації в його недавній книзі під назвою «End the Fed» («Кінець Федрезерву») і в законі про ревізію Федеральної Резервної системи, який - попри те, що він був в значній мірі вихолощений, - досяг успіху в тому, щоб висвітлити певні ділові операції центрального банку. У нього також є законопроект, який анулював би правила, що регулюють платіжні засоби, і дозволив би вільному ринку вирішувати, що має використовуватися в якості грошей. І нещодавно його пропозиції та ідеї, які він підтримує, привернули велику увагу - як про це, зокрема, свідчить рішення, ухвалене в Вірджинії.

 

Незважаючи на те, що губернатор Вірджинії Боб Макдоннелл оголосив, що він не буде підтримувати ці дії, аналітики вітають прийняття постанови як значний крок. Засновник «Gold Stock Bull» Джейсон Хемлін, наприклад, сказав «The Market Oracle», що пропозиція "може стати фінансовим пострілом, який буде почутий у всьому світі".

 

Фінансовий веб-сайт «ZeroHedge.com» припустив, що постанова "може одного разу бути оголошена як офіційна пропозиція, з якої, за прислів'ям, все і почнеться". Переконуючи всіх законодавців ретельно прочитати законодавство, сайт прокоментував: "Чи буде це постанова успішно проведено в життя, чи знайде комісія, що є реальна небезпека, або що золото не повинно бути прийняте в якості валюти забезпечення, тепер вже не важливо. Простий факт, що ця постанова з'явилася на світ, вже є достатнім стимулом для інших штатів розглядати альтернативний «План Б».

 

Точно так же веб-сайт «GoldAlert.com», процитувавши недавні новини про іноземні уряди, що розглядають можливість проведення розрахунків у золоті, припустив, що "дії Вірджинії можуть бути свідченням початку зростання загальносвітової тенденції серед урядів різних рівнів проводити розрахунки у валюті, яка не може бути надрукована за примхою якого-небудь центрального банку ".

 

Поки що постанова була направлена до Комітету із законодавства. Як далеко це все піде, ще невідомо. Але враховуючи, що й інші штати розглядають подібні заходи і проблеми долара, стають все більш і більш очевидними, то виглядає, що розсудливі приготування до потенційної катастрофи тільки набирають хід.

 


07.02.2011 1578 0
Коментарі (0)

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1338
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

861
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1222
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4445 13
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3291
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7470 7

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

279

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

527

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

446

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

1043
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

382
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

499
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17532
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1342
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8867 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8334 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

763
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

267
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

205
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

996
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

697
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

693