Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)

 

 

В п'ятницю, 7 березня Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернувся до теми жіночого начала світобудови. Традиціно квартирник відбувся в меморіальній квартирі академіка Художника Володимира Чернявського за сприяння Културологічної фундації "Цинамоновий Хрущ".

 

Двоє доповідачів звернулися до історичного, філософського та метафізичного аспектів жіночого начала Творіння загалом та лісторії юдської раси зокрема.

 

Філософські системи різних традицій частіше опиралися на жіноче начало як на більш зрозуміле матеріальному розумові. Як правило ці філософські системи розділяють тепле, світле, активне, тверде, випромінююче, сухе, ініціююче (запліднююче)  чоловіче начало та холодне, темне, пасивне, м'яке, поглинаюче і відображаюче, вогке, породжуюче жіноче начало.

 

Історичний аспект традиціно виражався в жіночих божествах (Венера, Афродіта) та впливі жіночих "планет" (Сонце, Марс).

 

Доповідач "історичної" частини квартирника зауважив, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, надавалася перевага "жіночності" у вигляді "Богородичного культу", який в перші століття християнства був практично відсутній і з'явився в більш пізніх версіях християнства, увібравши язичницькі версії поклоніння богині-матері всього сущого. Цікавим є той факт, що серед близько тисячі християнських чудотворних ікон в Україні лише 11 (1%) - це ікони не Богородичні або не присвячені жінкам-святим.

 

І хоча розмова велася в теоретично-метафізичному форматі, багато висновків, які зробили доповідачі та учасинки квартирника, були придатні до "викристання" і в сімейно-побутовому світі.

 

Так, згідно з давньоіндійськмим Ведами жінка є в 9 разів духовнішою та метафізично сильнішою за чоловіка. Те, чого чоловіки прагнуть досягнути в релігії, в служінні, жінка апріорі має як від народженя, так і в життєвій ситуації народження дитини, яка занурює жінку в межовий альтруїзм, який чоловікові щоб отримати, необхідно докласти багато зусиль...

 

Частину квартирника (25 хвилин з 3-годинного спілкування) - доповідь, присвячену "метафізичному" в жіночому началі світобудови можна прослухати в аудіофайлі нижче (хоча електронна версія виступу не в змозі передати неповторного живого "очного" спілкування, та й якість запису на телефон - "не дуже":)):  

 

 

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до теми Герметизму - релігійно-філософської течії епохи еллінізму і пізньої античності.

Квартирник відбудеться традиційно за підтримки Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" в четвер, 4 квітня, о 17.30 в Івано-Франківській меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського.

 

Наступними темами квартирників заплановані: "Філософія та Метафізика Карлоса Кастанеди" (4 травня), "Символізм Свободи" (не ВО:)), а також теми пов'язані з працями Якоба Бьоме, Бенедикта Спінози, Емануїла Сведенборга, Еріха Фромма та інших філософів.

 

ДОВІДКА.

Герметизм (грец. hermetismos, від Hermes — «Гермес»), герметика, герметичне вчення — релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувало елементи популярного платонізму, стоїцизму та інших філософських вчень з халдейською астрологією і перською магією, і носило підкреслено езотеричний характер. До герметичної традиції належать твори грецькою, латинською, коптською і давньовірменскою мовами, автором яких вважається бог Гермес Трисмегіст, і в яких відкриваються всі таємниці світу.

Герметизм позіционує себе як вчення про вищі закони Природи, що підкоряються як принципам причинності, так і принципу аналогії. Прихильники герметизму вважають, що в силу принципу аналогії розуміння того чи іншого причинного зв'язку може доповнюватися магічним впливом на реальність власних бажань адепта таємного вчення.

 

Представники Герметизму:

  • Джованні Піко делла Мірандола
  • Джон Ді
  • Томмазо Кампанелла
  • Йоганн Тритемій
  • Генріх Корнелій Агриппа
  • Роберт Фладд
  • Парацельс

 

Данину герметичній традиції віддавали багато мислителів XVI–XVII ст.

  • Коперник
  • Джордано Бруно
  • Йоганн Кеплер
  • Френсіс Бекон
  • Ісаак Ньютон

 

Гермес Трисмегіст (грец. Ἑρμῆς ὁ Τρισμέγιστος) — бог у елліністичному Єгипті, який сполучав у собі риси грецького бога Гермеса та єгипетського Тота. Гермесу Трисмегісту приписується авторство герметичної, себто окультної, літератури, приступної тільки для втаємничених: для давніх окультистів навіть Іліада та Одісея Гомера фігурували поміж книжками Гермеса Трисмегіста.

Пізніше поняття герметичної літератури та філософії, зробилось синонімом алхімії, що намагалася відкрити таємницю перетворювати дешеві метали на дороге золото та знайти еліксир довгого, чи навіть безсмертного, життя. З огляду на те, що герметична література була зрозуміла тільки втаємниченим, важалося, що скарби знання, в них вложені, Гермес Трисмегіст убезпечив від ока профана магічними печатками. Тому слово герметичність почало означати — щільно замкнений, а герметизм — таємну науку, виложену в тих герметичних книжках.

Іспанський філософ Ортеґа-і-Гассет в своїй відомій книзі «Бунт мас» говорив про інтелектуальний герметизм масової людини, себто про її щільну непросякальність небажаним їй ідеям і думкам: «Цей осібняк знаходить в своїй духовості репертуар ідей, цілком вироблений (іншими людьми). Він вирішує їх твердо триматися, вважаючи, що йому їх цілком вистачає… Ця мірнота знаходить у собі ідеї, але не вміє їх творити. Вона навіть не підозрює, в якому тонкому оточенні вони витворюються. Вона хоче висловити ідею, але не хоче прийняти умови які потрібні для вироблення думки. І тому її ідеї — тільки бажання, прив'язані до слів… Масова людина відчула б себе розгубленою, коли б вона побачила себе примушеною прийняти дискусію з кимсь, — тому вона інстинктивно відкидає цей найвищий трибунал, що знаходиться поза нею…» Герметизм душі, що не хоче дискусій, кидає маси в т. зв. безпосередню акцію, що її наказує їм перший ліпший демагог, який у своїй амбітності, не дбає про те, де правда, а тільки про те, як використати для власної кар'єри інтелектуальний герметизм маси".

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 

Аудіофайл квартирника на тему індіської філософії за "Євангелієм Шрі Рамакрішни":

 

 


11.03.2013 2861 4
Коментарі (4)

Це я 2013.03.11, 19:46
Класно, цікаво, спокійно....... А я знов не пішов! Бо був дощ і болото... Ганьба мені!!!
fdhnm 2013.03.12, 09:41
придурки
Остап 2013.03.12, 10:14
Супер, Хоть щось робиться цікаве в цьому мухосранську........ Молодці, а де це, як попасти на квартирник?
Валя 2013.03.12, 10:41
Молодці! Заграла вже ця політика.
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

881
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1149 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3501 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33777
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2707
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3855

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

263

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

674

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1595

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

991
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

539
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

434
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

811
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12115
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1415
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1189
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1286
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

462
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

155
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

230
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

291
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1182