Івано-Франківськ зробить ще одини крок в Європу (фото)

Відома в Івано-Франківську компанія «Ютім» планує покрити майже всю територію Івано-Франківська бездротовою системою безкоштовного доступу до інтернету за технологією Wi-Fi. Інтернет-провайдер очікує на підтримку і розуміння з боку влади міста.

 

Пропозиція оснастити територію обласного центру безкоштовним доступом до інтернету протягом останніх років  поступала до міської ради кілька разів, але депутати минулого скликання так і не дали «добро» на ще один крок до «європеїзації» Івано-Франківська.

 

Зауважимо, що по всій Європі вже кілька років триває практика розвинення мереж безкоштовного бездротового доступу до інтернет-мережі. Тому компанія вирішила власноручно, без особливої підтримки з боку влади, встановлювати точки Wi-Fi доступу. За словами директора «Ютіму» Тараса Гурика, компанія не розраховувала на додаткове фінансування з міського бюджету, а просто просила організаційної підтримки, адже кожне встановлення точки Wi-Fi доступу потребує дозволів у певних структурах.

 

І якщо мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус завжди підтримував проект розвитку мережі Wi-Fi, то деякі депутати, не розуміючи суті питання, намагалися провести конкурс на проект, який не приносить жодних прибутків компаніям (!?). Тарас Гурик запевняє, що встановлення точок та їх обслуговування компанія бере на себе. Він зауважив, що тільки за ліцензію на частоти для надання Wi-Fi послуг в Івано-Франківську «Ютім» заплатив 120 тисяч гривень.

 

На сьогодні в обласному центрі встановлено більше 30 точок доступу до мережі, які в основному розташовані в центральній частині міста. Компанія планує комплексно підійти до цього питання та максимально оснащити інтернет-покриттям всю територію Івано-Франківська.

 

«Проект розвитку безкоштовногго доступу до інтернету для нас є соціальним, тобто ми не очікуємо від нього жодного зиску. Ми живемо і працюємо в цьому місті і зацікавлені в тому, щоби люди жили в європейському місті» - говорить Тарас Гурик. Також директор «Ютіму» не проти, щоби влада простимулювала й інші інтернет-компанії до партнерства в цій справі. За словами Гурика, одній компанії вкрай складно самостійно проробити таку величезну роботу.

 

«Ютім» планує зробити доступ до мережі Wi-Fi безкоштовним, але безкоштовне користування підключенням до Wi-Fi передбачає швидкість доступу 128 К, що, можливо, задовольнить не всіх абонентів. В такому випадку для повноцінного швидкісного користування інтернетом, бажаючі зможуть придбати картки Wi-Fi доступу. А вже існуючі абоненти «Ютіму» мають змогу використовувати свій логін і пароль від проводової мережі і для мережі Wi-Fi з відповідною підвищеною швидкістю.

 

 

 

На прес-конференції "Ютім" продемонстрував карту з вже існуючими зонами

доступу до інтернету за технологією Wi-Fi

 

 

 

15


Кількість переглядів - 6274
03.02.2011 13:01
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (2)
Руслан | 07.02.2011 11:59молодці :) А | 03.02.2011 18:11Тарас Зіновійович Молодець)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ