Дорожня розмітка в Івано-Франківську зійшла разом з снігом. У центральній частині обласного центру тільки де-не-де можна побачити сліди від дорожнього маркування.
При цьому випробування зимою не витримали розмітки, нанесені кілька місяців тому на щойно відремонтовані дороги.
Від розмітки на перехресті Володимира Великого і Південного Бульвару, яку нанесли у листопаді минулого року, залишилися тільки жалюгідні натяки. А так тішилися, що нарешті вдалося врегулювати хаотичний рух, сперечалися, чи не заскладна для Франківська схема… Вже нема ніякої.
Також у місті повсюдно зникли пішохідні «зебри». У вівторок на апаратній нараді міськвиконкому секретар міської ради Микола Вітенко поцікавився причиною відсутності розміток на дорогах обласного центру. «Я б просив КП «ДРЕУ» і ДАІ звернути увагу на вул. Лепкого. Там є п’ять переходів, але обладнаний належно тільки один. Решта не обладнані відповідними знаками, і пішохідна розмітка також в поганому стані. А на вулиці Франка три школи», – сказав Вітенко.
У відповідь мер Івано-Франківська зауважив, нібито комунальники починають відновлення розмітки на пішохідних переходах саме поблизу шкіл і цей рік не стане винятком. Однак, зважаючи на те, як завзято комунальники беруться малювати «зебри», оновлення дорожнього маркування доведеться чекати ще кілька місяців. За словами начальника КП «ДРЕУ» Володимира Юсипіва, зазвичай розмітку наносять двічі на рік: напередодні Дня міста, який майже збігається з Великодніми святами, та напередодні Дня незалежності – Дня знань.
«Ми робили тільки пішохідні переходи. Є інші виконавці, які наносили розмітку через департамент комунального господарства. Для цих робіт КП «ДРЕУ» отримало з міського бюджету» 150 тис. грн. Ми закупляли якісну фарбу з Дніпропетровського заводу «Поліфарм», але другий раз не нанесли розмітку, бо не було грошей», - пояснює Юсипів. Від розмітки на вулиці Володимира Великого Юсипів відхрещується. «На тій Володимира Великого розмітку наносило ТзОВ «Івано-Франківськавтодор». А також на вулиці Галицькій при в’їзді в обласну лікарню. Там це підприємство ставило асфальт і робило розмітку», - каже директор КП «ДРЕУ».
Грудень, 2012
Лютий, 2013
Грудень, 2012
Лютий, 2013
Тривкість розмітки залежить не тільки від фарби, а й від якості та складу дорожнього покриття. Звичайно, щоб маркування не зношувалося, можна встановлювати й пластикові розмітки, які хоч і коштують дорожче, зате можуть протриматися на дорогах до трьох років. «А на наші дороги тільки дорогі пластикові розмітки й ставити», - іронізує Юсипів.
До слова, минулого тижня виконком прийняв рішення винести на сесію міської ради проект рішення «Про затвердження Програми модернізації дорожньої інфраструктури міста Івано-Франківська на 2013-2015 роки». Проект програми передбачає фінансування у розмірі 4 млн. грн. на розмітки в Івано-Франківську. Зокрема, по 500 тис. щорічно мають знайтися в міському бюджеті, а ще 2,5 млн. грн. передбачено вишукати з інших джерел.
"Фіртка уже писала про те, що в Коломиї ями на дорогах засипають битою цеглою та плиткою. А от у Снятині дороги ремонтують за допомогою річкового гравію з болотом.
Нагадаємо, Михайло Вишиванюк висловив ідею про необхідність сплати податку перевізниками лісу на ремонт доріг, а також оголосив 2013 рік - роком ремонту доріг в області.
Читайте також:
"Скрябін" зняв відео “Руїна” із видами прикарпатських міст (відео)
Марія ГАВРИЛЮК