В Івано-Франківську під час четвертого з'їзду виноробів визначили найкращих у цій справі (фоторепортаж)

 

На конкурс, організований клубом «Виноградарі Прикарпаття,» було представлено 40 вин від 27 майстрів, які не тільки плекають лозу, але й практикують домашнє виноробство.

 

Присутні мали змогу покуштувати на конкурсі-дегустації кращі зразки домашніх вин з винограду врожаю минулого року. Долучилися до визначання переможців фахівці зі Львівщини, Тернопільщини та Буковини.

 

— Аби ви не зрозуміли нас помилково, це ні в якому разі не пропаганда алкоголю, — поважно запевняє перед початком конкурсу заступник голови клубу «Виноградарі Прикарпаття» Михайло Лучин. — Вино ще з прадавніх часів — це висока культура, радість душі і серця.

 

Про нього навіть в Біблії написано, і навіть під час Святого Причастя подають натуральне освячене вино, яке вважається символом крові Ісуса Христа. Звісно, ним можна й впитися, але справжній поціновувач вина ніколи такого не робитиме. Він насолоджуватиметься смаком, кольором, запахом, а ми, винороби, ще й вирощуванням винограду та виготовленням вина, пишуть Вікна.

 

А тим часом на широких столах розкладають скляні пляшки із білим, рожевим та червоним вином. фахівці  сідають за столи. Перед дегустаторами запалені свічки.

 

— Це для того, аби краще роздивитися вино на світлі, — пояснює голова клубу «Виноградарі Прикарпаття» Дмитро Семенів. — А ще в приміщенні, де куштуватимемо вино, не повинно бути сторонніх запахів. Ось погляньте на бокали, в які наливатимуть конкурсні напої. Вони—із тонкого прозорого скла з  довгою ніжкою, широким дном, що звужується до краю. Ті, хто споживатиме вино за декілька годин до конкурсу не повинен вживати ліки та курити. А щоби  смакові та нюхові нюанси різних вин не зливалися, дегустатори після кожного маленького ковтка вина та оцінювання його, їстимуть шматочки сиру та солений крекер, питимуть також чисту, негазовану воду та ретельно полоскатимуть бокали.

 


Усі конкурсні вина розділили на чотири категорії: сухі, напівсолодкі, солодкі та фруктові. Дегустація розпочинається. Спочатку фахівці оглядають кілька грам налитого в бокали вина. Хто виготовив той чи інший напій — невідомо. Кажуть лише номер, і оцінки ставлять наосліп. На кожне вино — п’ять хвилин для оцінювання. Отже, бокал нахиляють, підносять до свічки. Дегустатори розповідають, що всі молоді вина повинні бути прозорими. Згодом дивляться чи немає «ніжок», тобто слідів, які залишаються на стінках бокала, якщо його легко покрутити. Згодом вино нюхають, визначають букет ароматів. І лише після цього роблять маленький ковток та оцінюють наскільки довго присутній аромат в роті. Чим довше, тим краще вино. А перед тим, як розпочати оцінку нової поpції вина, рот сполоскують водою.


Дегустація тривала довго і  ретельно. За результатами тривалого оцінювання, найкраще сухе вино визначили в Семаніва Дмитра, напівсолодке в Олександра Гетьмана, фруктове в Валерія Алексашенка з Івано-Франківська та солодке — у Сергія Розщенюка з Тлумача. А Кубок переможця отримав  Олександр Гетьман.

 

Довідка "Фіртки":

Перший дегустаційний з'їзд клубу "Виноградарі Прикарпаття" відбувся 14 лютого 2010 року.


16.02.2013 2100 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1859
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1854
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5485 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2151 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

742

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

795

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10255
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26145
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7710
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882