В Києві презентували "Метафізику Карпат"

В п’ятницю 28 січня, в київській книгарні «Є», що на Лисенка, 3, був аншлаг. Тут відбулася презентація книги-путівника «Метафізика Карпат». Презентували видання івано-франківці - письменник Володимир Єшкілєв та краєзнавець Тарас Нагірний. Модератором зустрічі був відомий київський письменник Сергій Грабар. Презентацію відвідали журналісти київських ЗМІ, телеканалів, газет, інтернет-видань.

 

Презентація вийшла за межі розмови власне про представлену книгу. Зав’язалася дискусія щодо співзвучності карпатської та східної метафізичних традицій. Про це фахово розповів, зокрема, філософ Києво-Могилянки та Національного інституту філософії ім. Григорія Сковороди сходознавець Юрій Завгородній.

 

Кореспондентка «Дзеркала тижня» Богдана Пінчевська запропонувала авторам книги зробити спеціальне дослідження щодо карпатської єврейської магії. Нагадаємо, що в Карпатах в печері на Сокільському хребті поблизу Косова колись більше десятиліття медитував відлюдником засновник хасидизму (єврейської містичної традиції) Бааль Шем Тов, який, до речі, товаришував та часто дискутував на метафізичні теми з карпатським «робін гудом» Олексою Довбушем.

 

Данило Яневський, який раніше, за його словами, дуже уважно прочитав «Метафізику Карпат»,  припустив, що в книжці описується єдина багатошарова система карпатських магічних ритуалів, які належать до різних історичних періодів, але залежні між собою, бо черпають свої знання з єдиного прадавнього джерела. Про це джерело писав колись відомий традиціоналіст Рене Генон, якого також згадали гості презентації.

 

Багато питань присутніх на презентації було, зокрема, про відмінності чоловічої та жіночої жрецької карпатської магії (мольфарства та відьмацтва).

 

Презентацію відвідало багато знаних людей, зокрема політолог Кость Бондаренко та письменник Степан Процюк.

 

 Проект книги-путівника "Метафізика Карпат" реалізовано Івано-Франківською Благодійною Культурологічною Фундацією "Цинамоновий Хрущ". Меценати проекту Роман Ткач, Андрій Романчук та юридична компанія "Moris Group".

 

В 108-сторінковому путівнику розміщені розділи про чудотворні ікони, чудотворні джерела, мегаліти, давні святилища Карпатського краю. Книга вміщує близько 150-ти кольорових ілюстрацій та п'ять карт, на яких позначені містичні "місця Сили" Карпат та Прикарпаття.

«Метафізику Карпат» вже надрукували«Метафізику Карпат» вже надрукували


Кількість переглядів - 4877
29.01.2011 15:48
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги