Преса в пошуках

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 14 по 20 січня 2011 року

 

Галицький Кореспондент

У чому звинувачують діячів націоналістичної організації «Тризуб» імені Степана Бандери? Кому зараз вигідне створення образу войовничих бандерівців, які мають зброю і готові до терактів? Чому серед затриманих міліцією на Івано-Франківщині «тризубівців» переважають уродженці або мешканці східних областей України? На ці питання шукали відповіді журналісти газети в першосторінковому матеріалі «У пошуках терористів».

Мешканці Хриплина не вірять, що ставили по два хрестики в бюлетенях, і майже три місяці добиваються перевиборів сільського голови. Місцева виборча комісія дві третіх бюлетенів визнала недійсними. Про це на 4 сторінці в матеріалі «Післявиборна війна у Хриплині».

Народний депутат Роман Ткач – про антиукраїнський режим, перспективи політичного опору, обережний оптимізм і те, чому немає сенсу «лизати зад» центральній владі в інтерв’ю «В основі цієї влади – цинізм і брехня» на 5 сторінці.

Автосторінка тижневика закликає автомобілістів боротися за свої права. Зокрема, за права на дорозі – їх порушення обходиться нам дуже дорого. Актуальною для Франківська могла би бути практика водіїв позиватися до міської влади через ожеледицю на дорогах. Про це в матеріалі «Дорожні пригоди: варто судитися» на 14 сторінці.

 

Репортер

Журналісти тижневика спробували скласти бездефіцитний сімейний бюджет і спробували проаналізувати доходи та витрати середньостатистичної івано-франківської сім’ї. Про це в першосторінковому матеріалі «Як дожити до покращення».

Як вже повідомлялося, в Івано-Франківську влада планує збудувати новий перинатальний центр європейського рівня. Проте, як з’ясувалося, Івано-Франківську ще рано аж так щось планувати. На будівництво нового перинатального центру претендує ще й Калуш. Про це на 4 сторінці в тексті «Пологова суперечка».

В Івано-Франківську давно і багато говорять про неякісні послуги жеків, необґрунтовані тарифи і про те, що з жеками вкрай треба щось робити. На цю болючу тему журналісти «Репортеру» поспілкувалися із заступником міського голови з питань ЖКГ Миколою Саєвичем. Інтерв’ю головного комунальника міста на 8 сторінці під заголовком «Микола Саєвич: «Тарифи будуть зростати».

Як уже повідомляла «Фіртка», минулої п’ятниці на громадських слуханнях в Івано-Франківську говорили про ставки місцевих податків і зборів, які змінені відповідно до нового Податкового кодексу. Про це на 17 сторінці газети в репортажі «Громада обговорила податки».

 

Західний Кур’єр

Першосторінковий матеріал тижневика присвячений різким змінам температури на Прикарпатті. Проте нічого феноменального тут нема, запевняють синоптики. Цього тижня жителі області тішилися теплом, але вже з 20 січня очікується похолодання. Про це в тексті під заголовком «На Водохреща – плюс 5, на Тетяни – мінус 15».

Михайло Вишиванюк: «Ми молимося не Богу, а долару, і з цього починаються наші біди» - перше в цьому році інтерв’ю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка для «ЗК» на 4 сторінці газети.

Відома письменниця Ірина Матіос поспілкувалася з журналістами тижневика. Її ексклюзивне інтерв’ю на 11 сторінці під назвою «У сучасному світі треба бути Кличком, Подкопаєвою і Піддубним у одній особі».

 

Вечірній Івано-Франківськ

Цього тижня колектив газети присвятив увагу позачерговій спільній сесії Івано-Франківської обласної і міської рад перед пам’ятником Степану Бандері, що на Європейській площі в Івано-Франківську. Публікація на 2 сторінці під назвою «Депутати Івано-Франківщини заступилися за Степана Бандеру.

Тижневик визначив Івано-Франківський університет права імені короля Данила Галицького лідером недержавної освіти. Інтерв’ю з ректором університету Іваном Луцьким опубліковано на 4 сторінці газети.

А також в газеті «Вечірній Івано-Франківськ» є телевізійна програма місцевих телеканалів.


20.01.2011 777 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1663
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

588

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1446

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

549
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

785
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

175
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

991 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830