За маршрутом Коломия-Івано-Франківськ-Чернівці курсуватиме новий "рейковий автобус"

 

У депо Коломия отримав приписку новий дизель-потяг, що збудований на ПАТ «Луганськ-тепловоз». Це перший цього виду рухомий склад, що надійшов до Львівської залізниці за останні 15 років.

 

Обійшовся він у 41 млн грн. парк дизельних поїздів цієї залізниці зношений на 90 %. Протягом місяця новий поїзд проходитиме обкатку на Івано-Франківській дирекції залізничних перевезень, а потому курсуватиме за маршрутом Коломия-Івано-Франківськ-Чернівці. Конструктивна швидкість його - 130 км/год, пише "Магістраль".


Перед відправленням приміського состава до пункту призначення на головному вокзалі у Львові відбулася його презентація. Це тривагонний потяг ДЕЛ-02, який можна назвати українським рейковим автобусом. Розрахований він на 336 місць для сидіння. Відтак його вигідно експлуатувати на тих дільницях, де не надто великий потік пасажирів. Представник заводу Володимир Нещерет мовив, що цей із сучасним дизайном колійний лайнер побудований на замовлення Укрзалізниці для Львівської магістралі. Майже всі його складові виготовлені на українських підприємствах. Особливістю є електричні передачі перемінного струму і асинхронні тягові двигуни. Таких конструктивних параметрів на колишньому радянському просторі не має жоден дизель-поїзд. Дизель-генераторні установки - німецького виробництва. Вони економні і не забруднюють довкілля, що відповідає європейським стандартам. Розміщуються ж під кузовами вагонів, що дозволяє використовувати всю площу салонів для потреб пасажирів. Вагони дещо ширші і довші від тих, до яких ми звикли. У них просторо, а крісла для сидіння розташовані зручно. Є туалети закритого типу. Це дає змогу ними користуватися протягом рейсу. Для провідника - затишне купе. Перехідний майданчик між вагонами герметичний.

 

Подбали луганські тепловозобудівники і про зручності для локомотивної бригади. Кабіна машиніста - широка, з сучасним інтер'єром. Комфортна температура повітря у ній підтримується за допомогою кондиціонера і пічок опалення. Управління локомотивом - електронне. Є дисплей з мікропроцесорною системою діагностики. На ньому машиніст отримує інформаційні повідомлення з питань забезпечення безпеки руху. Для того, щоб побачити рухомий склад зовні, машиністу не потрібно дивитися у дзеркало. Його, до речі, тут і нема. На дисплей виведено зовнішнє відеоспостереження, яке у будь-який час доби чітке.
Новий дизель-поїзд оглянув начальник Львівської залізниці Богдан Піх. Він висловив впевненість, що цей рухомий склад добре себе зарекомендує на дільницях, де його заплановано експлуатувати. Разом з тим він висловив свої зауваження щодо, на його погляд, недовершеного естетичного вигляду кабіни машиніста, що псує загальне враження. Він порадив виробникам більше уваги приділити сучасним дизайнерським вирішенням. Свої зауваження Богдан Піх зробив і щодо купе провідника, в якому той занадто ізольований від пасажирів. Із зауваженнями начальника залізниці важко було не погодитися. Не все у потязі зроблено так, як мало бути. Наприклад, дисплеї у кабіні машиніста прикручені до пульта незграбно, великими шурупами.

 

Представник заводу пообіцяв взяти до уваги висловлені зауваження при подальшому серійному випуску цих дизель-поїздів. Разом з тим було висловлено жаль з приводу малої кількості замовлень для підприємства, що не дає можливості «відшліфувати» їх випуск. Це лише шостий дизель-потяг, побудований на заводі за останні десять років. Через це завод, який продемонстрував, що протягом місяця може побудувати дві восьмивагонні електрички, втрачає кваліфікованих спеціалістів.


Кількість переглядів - 1755
11.01.2013 09:09
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (1)
Я | 11.01.2013 09:56Пофігу який поїзд. Наше бидло будь=-який з них доб'є за пів-року.

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Аномальна правда
Душа і тіло