Психіатри встановили, що фастфуд небезпечний для нервової системи людини

З'їв гамбургер - нашкодив своєму мозку. Такий взаємозв'язок встановили вчені з Нью-Йоркського психіатричного інституту. Дослідники виявили, що багата цукром і насиченими жирами їжа призводить до пошкодження структури мозку, і визначили, які саме патології нервової системи викликає їжа з ресторанів швидкого харчування.

 

Виявилося, що ситні сандвічі і картопелька фрі руйнують нервові тканини і запускають запальні процеси. Саме дослідження було проведено при використанні магнітно-резонансної томографії (МРТ). Вчені сканували головний мозок у людей нормальної статури і у тих, хто страждає на ожиріння в результаті неправильного харчування. У результаті томографія показала певні порушення у огрядних пацієнтів. Зокрема, у них спостерігалася підвищена концентрація білка фібриногену, що свідчило про негативні процеси, що протікають у нервовій системі, оскільки вміст фібриногену підвищується при виникненні гострих запальних захворювань і відмиранні тканин.

 

Крім того, був зафіксований надлишок води в мигдалеподібному тілі (область мозку, що має форму мигдалини і розташована всередині скроневої частки), а це називається доказом пошкодження нервових тканин. До речі, ненормальне функціонування мигдалини пов'язане з такими станами, як неспокій, аутизм, депресія, посттравматичний шок і фобії.

 

На кафедрі вищої нервової діяльності біологічного факультету МДУ розповідають, що поразка мигдальною частки призводить до емоційних розладів - наприклад, людина починає погано розрізняти вираз обличчя співрозмовника. До того ж американські вчені зафіксували скорочення мозку у тих, хто зловживає фастфудом. Зокрема, вони з'ясували, що у таких людей відбулося зменшення орбітофронтальної кори.

 

На думку психіатрів, зміни відбуваються в тих областях мозку, які відповідають не тільки за апетит, але і за ухвалення рішення в цілому. Людина стає більш схильною до скоєння небезпечних діянь і втрати самоконтролю. Завідувач кафедрою вищої нервової діяльності біофаку МДУ професор Валерій Шульговскій підтвердив РБК daily, що на томограмах видно, як у людей з патологічним ожирінням певні медіатори і області мозку змінені.

 

«Оскільки цей стан супроводжується погіршенням самопочуття людини, то вчені роблять висновок, що це пов'язано з патологією, що приносить із собою обжерливість. Це велика проблема, і справа навіть не стільки в їжі, скільки в спеціальних добавках. Булочки у фастфуді такі, що їх відкушують і вони відразу тануть у роті через додані в них харчові розпушувачі. Крім того, в їжі присутні барвники, ароматизатори. Ми погано знаємо, як вони діють, і часом вони можуть проявити себе як отрути: якщо їх споживати постійно, то ефект буде непоправним. Вони можуть впливати на структури мозку, в яких серед усього іншого, будуть відбуватися такі процеси, як набряки», - попереджає вчений.

 

Джерело: rbc.ru.

 

11


Кількість переглядів - 3867
21.01.2011 17:28
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги