Спокуса стати мером

 
У середу закінчився перший відповідальний етап нинішніх місцевих виборів — реєстрація кандитатів на посаду міських голів та кандидатів у депутати до місцевих органів самоврядування усіх рівнів.

Якщо до 31 жовтня ніхто не зійде з передвиборчої дистанції, то іванофранківцям доведеться обирати найдостойнішого аж із 19 претендентів на посаду міського голови. Відповідно до чинного законодавства їх висували партії. Нинішнього чільника обласного центру Віктора Анушкевичуса благословила Українська народна партія; лідера ГО «Громадський форум Івано-Франківська»  Юрія Солов’я — «Третя сила»; директора ДМП «Теплокомуненерго» Ігоря Прокопіва — «Фронт змін»; директора Народного дому «Княгинин» Ліліану Сімонович — Народний рух України; начальника головного управління правової роботи і внутрішньої політики ОДА Богдана Федьківа — Партія регіонів. Висуванцями на мера від ВО «Свобода» є керівник секретаріату цього об’єднання Руслан Марцінків; від партії «Самоврядна Українська держава» — проректор Західноукраїнського економіко-правничого університету Михайло Жураківський; від громадської партії «Пора» — голова її обласного об’єдання Руслан Коцаба; від ВО «Батьківщина» — секретар міської ради нинішнього скликання Василь Бойчук.
Кандидатами на посаду міського голови зареєстровані також директор фірми «Ярковиця» Володимир Балагура («Наша Україна»); голова правління ТзОВ «Західтехцентр» Ярослав Гулик (Конгрес українських націоналістів); доцент Юридичного інституту ПНУ ім. В. Стефаника Михайло Ільницький (Патріотична партія України); Володимир Бачкур (Українська партія); підприємець-меценат, громадський діяч Віктор Козачок («Сильна Україна»); директор ТзОВ «СПМК-618» Микола Ладовський («Громадянська позиція»); голова правління благодійної громадської фундації ім. Короля Юрія Павло Андрусяк («Українська платформа»); місійний священик УАПЦ Мирослав Гулик (Всеукраїнська партія народної довіри); лікар Євген Романишин (Всеукраїнська партія духовності і патріотів); голова ОУН Віталій Цапович (Організація українських націоналістів).

Кандидатами у депутати до Івано-Франківської міської ради, склад якої передбачається в кількості 60 осіб, балотуються понад 1 200 представників різних політичних сил (цей список буде опубліковано).

Численний список і тих, хто мріє про депутатство в обласній раді. За повідомленням голови обласної  виборчої комісії Олега Пилип’юка, на 114 місць претендує понад 500 осіб, висунутих за партійними списками.

До чільної п’ятірки обласного виборчого списку ввійшли:
від партії «Наша Україна» — С. Пушик, З. Шкутяк, О. Бабій, І. Олійник, М. Андрусяк;
від  ВО «Батьківщина» — В. Гладій, П. Книшук, Ю. Романюк, А. Троценко, Я. Гоголь;
від ВО «Свобода» — О. Сич, Р. Зелик, В. Скрипничук, І. Дейчаківський, В. Попович;
від Конгресу українських націоналістів — Б. Борович, О. Кушлик, В. Плисак, Г. Сіренко, М. Солодчук;
від партії «За Україну» — В. Мойсик, Т. Яворський, Н. Чаграк, А. Долибожик, В. Дем’янів;
від Партії регіонів — М. Вишиванюк, В. Чуднов, С. Сендерський, В. Бартошак, І. Лукань;
від «Фронту змін» — В. Шкварилюк, В. Шувальський, Д. Дзвінчук, В. Купчак, І. Данилишин;
від Європейської партії України — О. Кушлик, М. Труфан, Б. Гриців, С. Кісь, Я. Борута;
від «Єдиного центру» — Р. Валіхновський, В. Бегей, Л. Серганюк, Л. Ничипорчук, Ю. Деркач.

— Особливість нинішніх виборів депутатів до обласної ради в тому, — зауважує Олег Пилип’юк, — що закон дозволяє балотуватися одночасно на одномандатному і багатомандатному округах. В обох списках є, зокрема, такі колоритні фігури, як голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, лауреати Шевченківської премії письменники Степан Пушик та Михайло Андрусяк, заслужений артист України гуморист Володимир Пушкар, відомі співаки народний артист України Михайло Кривень і заслужений артист України Ярослав Борута, композитор, заслужений журналіст України Богдан Кучер та інші. Це дозволяє «забронювати» додаткове місце для наступних однопартійців — у разі перемоги на мажоритарному окрузі. За професійною ознакою — найбільше представників інтелігенції — освітян, медиків, працівників культури, а також підприємців, керівників районних органів виконавчої влади.

З реєстрацією кандидатів у депутати до місцевих органів самоврядування та кандидатів на посади міських, селищних, сільських голів успішно справилися в усіх виборчих комісіях Прикарпаття. Тепер у висуванців починається найгарячіша пора — організація зустрічей з виборцями, агітація на свою підтримку.


Коментарі (1)

Надія 2010.10.11, 19:04
Тупа стаття
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1254
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2549
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2126
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2181
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6577 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

357

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1168

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1297

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

293
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

127
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

33
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

25
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

417
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1601