Світова продовольча криза захопить і Україну

Світова продовольча криза захопить і УкраїнуПогіршення ситуації на світовому ринку зерна відбулося, коли влада США попередили про значні втрати нинішнього врожаю кукурудзи та ячменю. Як відзначає лондонська газета Financial Times, на зернових біржах "посилилися страхи з приводу вступу світової економіки в продовольчу кризу". Фахівці не виключають повторення кризи 2007 - 2008 років, коли через брак зернових стався потужний ріст цін на них, що викликало в ряді країн соціальні хвилювання.

У поширеній в минулу п'ятницю оціночній доповіді, міністерство сільського господарства США не виключило "драматичного скорочення" - до 14-річного мінімуму розміру національного врожаю кукурудзи.

У нинішньому році посуха вже викликала великі втрати зерна у Східній Європі, включаючи Росію і Україну, а також Казахстані. У свою чергу затяжні дощі призвели до значного скорочення врожаю зернових в Австралії та Канаді. Зараз влада США оголосила, що в результаті посухи зафіксовано значні втрати кукурудзи.

У результаті можливої нестачі кукурудзи та ячменю - головних кормових культур - аналітики не виключають виникнення кризи не тільки на зерновому, а й світовому м'ясному ринку.

"Я вважаю, що ми вже знаходимося в умовах продовольчої кризи", - цитує FT главу відділу товарних ринків банку Morgan Stanley Хусейна Алідіна.

Світові біржі знервовано відреагували на повідомлення міністерства сільського господарства США. Так, в минулу п'ятницю ціни на кукурудзу на Чиказькій біржі досягли граничного ліміту - 10 відсотків зростання, після якого торги припиняються.

На найбільшій біржі Євросоюзу - Паризькій - зростання цін на пшеницю в минулу п'ятницю також досягло 10 відсотків, передає Newsru.

FT повідомляє, що зараз на світовому ринку з'явилися ознаки ажіотажного попиту на зерно з боку ряду держав світу, в першу чергу Близького Сходу та Північної Африки.

В останні роки глобальні аналітики твердять що світ входить в добу гарячого протистояння за ресурси, включно із продовольством та питною водою. Вже зараз багато регіонів Африки та Азії, де відмічається швидке зростання населення, відчцває все більший дифіцит прдовольста.


Кількість переглядів - 4968
10.10.2010 14:51
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ