"Діти війни" заблокували роботу Івано-Франківського міського суду (фото)

Сьогодні зранку, 17 січня близько 400 людей похилого віку намагалися увійти в приміщення Івано-Франківського міського суду, щоби здати заяви на отримання пільг як «діти війни».

Таким чином, робота Івано-Франківського міського суду паралізована внаслідок надмірної кількості осіб, які бажають подати до суду різного роду документів.

 

З 17 січня 2011 року, після закінчення звітного періоду, в Івано-Франківському міському суді розпочався прийом та реєстрація позовних заяв та інших документів.

Ще з самого ранку перед входом в приміщення суду утворився величезний затор з пенсіонерів, які виявили бажання подати свої документи. За наявних в Івано-Франківському міському суді ресурсів – можливо зареєструвати близько 120 позовних заяв та документів в день. Натомість перед установою зібралось близько 400 осіб. Через це, інші відвідувачі суду не потрапили вчасно на судові засідання, а працівники суду продиралися крізь натовп до робочого місця.

Працівники охорони намагалися заспокоїти людей та пояснити ситуацію, яка склалася, проте «діти війни» не звільняють прохід та продовжують чекати та навіть створюють списки черг. Через певний час очікування, крім сварок з правоохоронцями, пенсіонери почали конфліктувати і між собою.

 

На короткому брифінгу, виконувач обов’язків голови Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк повідомив кореспонденту «Фіртки», що приміщення суду не розраховане на таку кількість осіб. Крім того, це єдиний вхід в установу. Він запевнив, що всі заяви «дітей війни» будуть зареєстровані у визначеному законом єдиному порядку.

У зв’язку з сьогоднішньою ситуацією, працівники суду забезпечують по мірі можливості максимальний доступ до суду. З приводу сьогоднішньої ситуації відбулися збори суддів як Івано-Франківського міського суду, так і обласного апеляційного суду. Як повідомив Тарас Антоняк, з метою оптимального прийому заяв, буде розроблено спеціальний графік роботи суду.

 

За словами керівника апарату Івано-Франківського міського суду Володимира Оліяра, є альтернатива чергам перед будівлею суду: позовні заяви та іншого роду документи можна подати до суду надіславши їх поштовим зв’язком, а також вкинувши в скриньки, котрі розташовані в приміщенні Івано-Франківського міського суду на першому поверсі. Натомість позивач отримає документальне підтвердження того, що суд отримав лист.

В суді запевняють, що надіслані справи реєструються в такому ж порядку, як і при спілкуванні віч-на-віч.

 

Виконувач обов’язків голови Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк та керівника апарату Володимира Оліяра закликають громадян до розуміння та взаємоповаги.

 

 

 

Довідка

Згідно із законом дітям війни передбачено такі пільги: право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, використання чергової відпустки в зручний для них час, одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік, виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва, безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання, право на 25% знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання.

Окрім того, діти війни, які є інвалідами, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях).

 

 

15


17.01.2011 2542 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1965
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1862
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1860
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5510 47
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2155 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1513

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

747

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

801

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1003

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1006
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1773
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3685
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10260
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26151
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10189 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7716
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

211
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

266
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

385
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1279
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

886