Рік тому в Івано-Франківську вперше у Західній Україні почали офіційно народжувати у воді


В Івано-Франківському міському клінічному пологовому будинку рік тому вперше в Західній Україні запроваджено пологи в джакузі. Щоправда, перебувають у воді жінки, які ось-ось мають стати матерями, лише у найбільш болісний період перейм.

 

Саме ж народження нової людини на світ відбувається у спеціальному кріслі-трансформері. Але вода, запевняють медики, допомагає максимально зменшити жінкам біль, розслабляє фізіологічно та психологічно. Тут не лише стандартне крісло, яке на більшість жінок, спрваляє не найкраще враження, але й низенький стілець, великий м’яч та, власне, саме білосніжне джакузі.

 

«Ось тут, — каже завідувачка родильним відділенням Тамара Моцюк, яка допомогла з’явитися на світ сотням дівчаток та хлоп’ят. — Наші жіночки можуть добре розслабитися, адже п ологи – це фізіологічний процес, який повинен протікати максимально природно. Тоді вони будуть легкими і безболісними. Цього прагнемо й ми, лікарі, і сама жінка».

 

Міський пологовий будинок є «лікарнею доброзичливого ставлення до дитини», Є на це і відповідний сертифікат міжнародного зразка. Ось і новацію таку тут впровадили. Аби лише побільше маленьких українцв у цей світ приходило! Спокійно і легко. Місця для встановлення джакузі в родзалі було достатньо. Головний лікар пологового Михайло Прудніков одразу взявся до справи. Привіз та встановив велику білу ванну. Поруч із ємністю для води — бойлер. Водичка у ній нехлорована й добре очищена. Підігріта до температури 34-37 градусів. За бажанням жінки температуру води можна змінювати. Сама ємність дезинфікована. Найболючішим періодом для майбутньої матусі є тоді, коли відкривається шийка матки. Це можи тривати від двох до вісімнадцяти (!) годин. Тоді молодичка й залізає в джакузі. Вона може перебувати тут протягом години-півтори. Це дозволяє жінці зменшити біль, знайти найбільш оптимальне положення: вигідно сісти, напівлягти на спину чи на бік. Так частково розслабляються м’язи. Потім може вийти, обтертися рушником, походити, попити води, сісти на м’яч, сходити у туалет, піти на огляд, аби медики бачили, чи ще не час приймати дитинку, пишуть Вікна.

 

Разом із жінками можуть перебувати їхні чоловіки, матері, сестри, подружки, адже в медзакладі вже давно практикують сімейні та партнерські пологи. Вони або медичні працівники й допомагають зайти у воду жіночкам. Адже такі звичні для кожного з нас кілька кроків у джакузі у цей період для молодичок дуже важкі. Щоправда, використовувати джакузі можуть не всі. «У тих жінок, в яких є певні перенатальні патології, кому стимулюють пологи, у кого вони передчасні, — мовить Тамара Моцюк, — перебувати у джакузі не дозволяють. –Такі ж застереження й для тих, у кого вагітність була із ускладеннями. Проте коли пологи фізіологічно нормальні, то лікарі лише «за». Пірнути у водичку, аби хоча би на мить полегшити біль можуть і ті, хто народжує вперше, й ті, хто прийшов у пологовий вдруге чи втретє».

 

Пологи у воді у світі практикуються давно. Для цього є навіть спеціальні басейни, і акушерки та лікарі також перебувають із рожаницею у воді. Наразі в Україні народжують за допомогою джакузі у Києві та Черкасах. Новацію в Івано-Франківську, яка, до речі, є цілком безкоштовною, вже використали кілька десятків щасливих матусь, які народили здорових дівчаток та п’ятеро хлопчиків. Детальну інформацію про новинку вагітним надають лікарі жіночих консультацій, де вони знаходиться на обліку, або лікарі пологового відділення. А щоденно у пологовому будинку обласного центру Прикарпаття народжується до десяти малят.


20.10.2012 2524 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18123
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1596
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1143
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2182
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3733
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1426

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1847

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

609

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1232

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1385
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

766
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24328
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

584
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

551
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

690
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1587
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

750
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7829
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

715
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1903 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

685
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

590