Сабо: Ліппі у збірній України? Думаю, це вигадки

 

Екс-наставник збірної України, а нині заступник керівника тренерської ради ФФУ Йожеф Сабо в інтерв’ю сайту "Футбол 24" розповів про тренерську проблему нашої національної збірної.

- Йожеф Йожефович, чого очікуєте від матчу Молдова – Україна?

- Українці повинні перемогти. Якщо у цього суперника не вигравати, то на що ми взагалі можемо претендувати? Тут не може бути двох думок. Наша команда об’єктивно сильніша. Погано, що Коноплянка сьогодні не гратиме. Він набрав хорошу форму, непогано виглядає на полі, міг би допомогти "синьо-жовтим" своїми швидкісними якостями.

- Тренерські пертурбації вплинуть на наших футболістів?

- Такі речі завжди впливають на футболістів. Певний осад від того, що відбувається із Олегом Блохіном, у гравців буде. Зрештою, і у нас всіх теж. Не секрет, що Олегу Володимировичу ще поталанило, що з ним це сталося на базі. А якби це сталося десь у поїздці, в дорозі було би значно гірше. Безперечно, це позначиться на футболістах. Але, повторюю, кого обігрувати, якщо не молдаван…

- Підготовку до відбірного турніру на чемпіонат світу Олег Блохін розпочав ще перед Євро-2012. Його відставка може вплинути на підсумковий результат "синьо-жовтих" у відборі?

- Заміна тренера не проходитиме упродовж одного тижня. Є кілька місяців, можливість познайомитися із командою, футболістами. Велике значення має ще хто прийме команду. Кожен фахівець на власний розсуд будує тактику, обирає схему гри.

- Як гадаєте, потрібен український фахівець чи іноземець?

- Важко сказати… Особисто я проти іноземного тренера в збірній. У нас є хороші молоді хлопці, які зростають професійно. Але стати тренером збірної означає взяти на себе велику відповідальність. Це ж не проста команда, йдеться про команду усієї країни, а це – велика відповідальність.

- Ви сказали, "що у нас є хороші молоді спеціалісти, які зростають професійно". Вам не здається, що національну збірну повинен очолити сформований тренер із досвідом та заслугами? Не запрошувати ж когось із тренерів на перспективу…

- В принципі, ви десь праві. Потрібно запрошувати за заслуги. З іншого боку, є молоді, перспективні, які вже чогось добивалися, щось доводили, мають характер. Не хочу називати прізвища. Скажу лише, що у нас є тренери, є багато пропозицій.

- Якщо відштовхуватися від думки, що у збірну потрібно запрошувати за тренерські заслуги, то кандидатів в Україні, в принципі немає. Є тільки перспективні фахівці, яким ще потрібно в клубах доводити свою кваліфікацію. Виняток, хіба Мирон Маркевич. Погоджуєтеся?

- Важко сказати. Потрібно говорити про те, хто може очолити, хто має характер для роботи із іменитими футболістами. Ми ж говоримо про національну збірну, в яку запрошують найкращих – тих, хто грає за кордоном, в провідних наших клубах. З ними потрібно ладити, вміти працювати. Пошук наставника збірної – не проста справа. Ну, призначили фахівця за якісь заслуги, а потім виявиться, що він не вміє працювати в збірній.

- Олександра Заварова сватають у національну збірну, кажуть він прийме "синьо-жовту" команду…

- Це така справа. Журналісти побачили, що він з’явився в штабі збірної і відразу висловили таке припущення. Може бути, а може і ні. Це все вирішуватиме Виконком ФФУ.

- Ви працюєте заступником керівника тренерської ради ФФУ. Мабуть, берете участь у процесі пошуку наставника для збірної?

- Так, беру участь в цьому процесі, але усе вирішуватиме Виконком… До речі, працюю із Олегом Кузнєцовим, він очолює команду хлопців 1993 року народження. Раніше від відмовився піти у штаб національної команди, а тепер погодився. Не знаю, як буде далі, можливо він погодиться працювати з національною командою.

- Кандидатури скількох фахівців ви запропонували на розгляд Виконкому і чи йдеться тільки про вітчизняних спеціалістів?

- Тільки про вітчизняних. Я запропонував три кандидатури – усі працюють, добре працюють.

- Чому не розглядаєте можливість запрошення іноземця у нашу збірну?

- Можливо, хтось і запропонує іноземця. Але після роботи Діка Адвоката у збірній Росії, з’явилися побоювання у цьому плані.

- Але це одиничний випадок…

- Так, одиничний. Але я не бачу за кордоном прикладів, коли іноземець із чужою збірною щось добивається. Хіба згадувати тих, хто їде в Корею чи ще кудись, виводять команду на чемпіонат світу і вважає, що це уже велике досягнення.

- Марчело Ліпі – також вигадка журналістів?

- Думаю, так.

- Ви сказали, що рекомендували три кандидатури фахівців, які працюють. Вони задіяні в клубах?

- Так, вони працюють. Але прізвища я не називатиму, нехай спершу Виконком вирішить.

- Із Михайлом Фоменко у вас один список кандидатів?

- Ні, у нас різні списки. Навіть не знаю кого він рекомендував.

- Йожеф Йожефович, наступне питання не стосується призначення наставника збірної. Українські футболісти, хоч їх не багато, але представлення в іноземних клубах – Тимощук, Воронін, Яковенко. До того були і інші. Але чомусь жоден наш тренер не працював у європейському топ-чемпіонаті. Чому на наших фахівців не має попиту?

- Конкретної причини не скажу. Зараз велику роль відіграють агенти – нахальні люди, які здатні залізти в душу. Є ж фахівці, які працюють по три місяці. Їх звільняють, а вони відразу ж находять новий клуб. Працюють там три місяці і знову у відставку. Без роботи вони практично не сидять. Сам дивуюся, як так може бути – людина, яка нічого не показує, завжди при роботі. А хороші тренери без роботи. Значить у когось хороший агент.

- Невже у жодного українського тренера не має хорошого агента?

- Очевидно, що не має. А в кого є, той працює.

- Вам не здається, що проблема може бути ще і в менталітеті та підходах до роботи?

- Не тільки в менталітеті. Скажімо, мова, це теж дуже великий бар’єр. А так у нас є хлопці із ліцензіями PRO і можуть працювати за кордоном. Проблема ще в тому, що якщо людина не працювала за кордоном, про неї мало хто знає. Наш чемпіонат не входить до числа розкручених. В Європі вважають, що наша першість слабка, а тому не стежать за роботою наших фахівців.

Розмовляв Андрій Захарчук, Футбол 24


15.10.2012 509 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1987
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1872
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1869
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5548 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2162 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1521

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

755

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

820

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1022

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1011
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1786
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3692
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10270
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26161
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10196 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7723
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

234
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

394
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1292
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

897