Radio France Internationale: Європейському Союзу не подобається змагатися з Україною з бігу по граблях

Вибіркове правосуддя для ЄС неприпустиме. Єврокомісар з розширення Штефан Фюле зустрівся у Києві і з владою, і з опозицією. І застеріг українських можновладців від застосування вибіркового правосуддя проти опозиції – пише Борис Клименко у статті, яку опублікував інтернет-портал російської служби Radio France Internationale (RFI).

 

Єврокомісар Штефан Фюле нагадав українській владі про те, що застосування вибіркового правосуддя проти політичних опонентів не сприяє зближенню з Європейським Союзом.

 

Зміна політичних поколінь в Об’єднаній Європі та на пострадянському просторі ніколи не збігалися. Можна тільки уявити собі, як реагували б сучасні французи чи німці, якби у них з’явився казус на ім’я Лукашенка! Здається, тільки до Назарбаєва у Європі ставляться із розумінням: найбільш європейський з усіх азійських пострадянських керівників.

 

Але ж у більшості колишніх радянських, які стали високопоставленими державними чиновниками, приклад політичного довголіття Сталіна або Брєжнєва викликає непереборну тугу. Не так за ним, як за його умовами. Ну навіщо, скажіть, уся ця опозиція? Адже ж можна багато років керувати державою, навіть не згадуючи про її існування.

 

А тут раптом приїжджає молодий комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства, представник Чехії Штефан Фюле і починає заганяти високоповажному президенту України цвяхи: «Я ще раз хочу наголосити на необхідності забезпечити, щоб кримінальне законодавство не використовувалося у політичних цілях, і щоб принципи чесного справедливого та незалежного правового процесу повністю дотримувалися», – заявив під час зустрічі з президентом України єврокомісар Штефан Фюле.

 

Гаразд, українській пострадянській владі здається, що гостю – кадровому дипломатові, колишньому випускникові Московського державного існтитуту міжнародних відносин, – ситуція у країні буде яснішою на обопільно зрозумілій мові, адже він також, як і представники української влади, говорить російською. Але чому ж він зустрічається з представниками опозиції? Навіщо потрібна зустріч із двічі колишнім міністром закордонних справ, лідером Руху, нинішнім головою парламентського комітету з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком?

 

Ну і зовсім уже ні до чого його зустріч із колишнім прем’єр-міністром України, лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко! Проти неї порушено кілька кримінальних справ, як, зрештою, і проти багатьох її колишніх підлеглих по Кабінету Міністрів. Однак і під час зустрічі з Юлією Тимошенко єврокомісар Штефан Фюле відзначає те саме, що й під час зустрічі з Віктором Януковичем: неприпустимість вибіркового застосування правосуддя стосовно політичних опонентів та знепокоєння зростаючим тиском на громадянське суспільство, погіршенням ситуації у медіа-просторі і суттєвим звуженням політичного плюралізму.

 

Зрозуміло, у будь-якої влади виникає серйозний спротив тому, щоб представники міжнародних організацій не «награвали» імідж опозиції. Адже домовленість Штефана Фюле з Юлією Тимошенко про те, що найближчим часом вони проведуть зустріч у Брюсселі, свідчить про те, що аргументація нинішньої української влади зовсім не переконала єврокомісара у її правоздатності. Отже, візит Юлії Тимошенко до сьогоднішньої столиці Європейського Союзу зробить неможливим її арешт. А так хотілося б у Європу без усієї цієї опозиції!

 

Але під час зустрічі з єврокомісаром лідерка опозиції Юлія Тимошенко дала сигнал не тільки всій Європі, але й усій нинішній владі: «У мене вистачить політичної волі та внутрішньої свободи для того, щоб зробити Україну більш демократичною та більш європейською, а наших громадян – вільнішими та багатшими», – заявила Юлія Тимошенко під час зістрічі зі Штефаном Фюле.

 

На цьому тлі найгірший вигляд довелося мати іншому кадровому дипломату – міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку, який брав участь у спільній зі Штефаном Фюле прес-конференції. Йому не залишалося нічого, як повторювати застарілу мантру української влади: «Українська влада рішуче налаштована виконати своє “домашнє завдання”, і найближчими днями буде створена координаційна комісія з виконання плану дій на чолі з прем’єром», – сказав Костянтин Грищенко.

 

Шлях інтеграції України до Європейського Союзу всіяний такою кількістю дочасно спочилих у Бозі координаційних комісій, що і святців не вистачить, щоб усіх їх пом’янути. Жодна з цих комісій не могла переконати можновладців, що спілкування з опозицією має будуватися на європейських принципах. Інакше верблюдові буде легше пройти крізь вушко голки, ніж Україні виконати чергове «домашнє завдання».

 

У президента України, прем’єр-міністра та парламентської більшості під керівництвом Партії регіонів достатньо владних інструментів для того, щоб організованими колонами рушити до Європи. Тільки європейські процедури не передбачають вибіркового правосуддя, і не лише стосовно опозиції, про що не забув нагадати їм під час нинішнього візиту єврокомісар Штефан Фюле.

 

Думаю, що зростання ВВП, яким хотів потішити єврокомісара прем’єр-міністр України Микола Азаров, не збурив у тому солодких надій. Адже для спрощення візового режиму Європейського Союзу з Україною набагато важливіше мати схожі правові системи, ніж схожі показники ВВП.

 

ІноЗМІ

11


12.01.2011 685 1
Коментарі (1)

NDGfkXMZpYEUsiF 2011.07.28, 11:52
Please keep thrwoing these posts up they help tons.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1274
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2198
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6597 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

370

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1307

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

305
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

602
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

74
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26535
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

76
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

104
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

641