Калуські медики стверджують, що вакцини достатньо і облрада марно б'є на сполох


Івано-Франківська обласна рада прийняла звернення до Кабінету Міністрів України і комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я. Звернення стосувалося загрозливої ситуації, яка склалася у системі імунопрофілактики населення області та України.

 

Як йдеться у зверненні, оральною вакциною проти поліомієліту область забезпечена на 43,2% від річної потреби, вакциною для профілактики туберкульозу (БЦЖ) — на 60%, вакциною проти кору, паротиту і краснухи — на 33%, проти кашлюка, дифтерії, правцю, гемофільної інфекції і — проти поліомієліту — на 21,7%, проти кашлюку, дифтерії і правця — на 58,6%.

 

Працівники Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції дещо здивовані наведеними у зверненні цифрами. Більше того, калуські медики запевняють, що цьогоріч ситуація із вакцинами — нормалізувалася, і нині працюють над виконанням у повному обсязі плану щеплень.

 

— Наразі Калуш і Калуський район забезпечені імунобіологічними препаратами майже на 100%. Тоді, як минулого року ми відчували гостру потребу в імунобіологічних препаратах. Наприклад, торік вакцина проти туберкульозу надійшла тільки на 50% від потреби, а решта була закуплена коштом місцевого бюджету. Цьогоріч цією вакциною ми повністю забезпечені — каже лікар-епідеміолог Калуської районної санітарно-епідеміологічної станції Ірина Нітух.

 

— Імунопрофілактика включає у себе вакцинацію (перше ведення вакцини) і ревакцинацію (прививки згідно з подальшим планом). Нині прийнято за пріоритет вважати перше щеплення. Тож, що стосується тих прививок, які роблять малюкам у пологовому, а також — у 3-4-5 місяців, то для них вакцини забезпечені майже стовідсотково. Дещо відчуваємо проблеми із вакцинами для щеплення дорослого населення.

 

У 3-4-5 місяців малюки приймають комплексні щеплення проти 6-и хворіб. Для цього використовують комбіновані вакцини проти дифтерії, правцю та кашлюку, якими калуські медзаклади забезпечені у повному обсязі. Вакцина “Пентаксим”, яка спрямована на формування імунітету від дифтерії, правцю, кашлюку та поліомієліту, є у наявності на 80% від потреби. Комплексна вакцина “Інфанрекс” забезпечена також у повній кількості. Тож, кількість вакцин дозволяє говорити про успішне виконання календаря первинних щеплень і ревакцинації у 18 місяців.

 

— Думаю, якщо у Калуші — легше, то має бути краще забезпечення і всієї області, оскільки забезпечення вакцинами відбувається централізовано. Проблема у тому, що вакцини не надходять в однаковій кількості рівномірно упродовж року. Тому маємо недовиконання деяких планів щеплень. Що стосується обов’язкових щеплень, то протитуберкульозними вакцинами і вакцинами проти поліомієліту ми забезпечені у повному обсязі. План щеплень проти поліомієліту ми виконали на 50% тоді, коли вже нині цей показник мав становити 75%. Є нестача вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Цієї вакцини надійшло 77% від потреби, а план щеплень ми виконали на 56%. За три місяці до кінця року, сподіваюся, ми зможемо виконати план, якщо вакцини надходитимуть у потрібній кількості і позволятиме епідемічна ситуація, пишуть Вікна.

 

За словами Ірини Нітух, на гіркому досвіді калушанам довелося зрозуміти недоцільність відмов від щеплень. Проте, стала кількість — 6-10 випадків відмов щомісяця, все ж, є.

 

Щотижня на засідання імунізаційної комісії у дитячій поліклініці приходить кілька батьків, які пишуть відмову від щеплення дітей. На наші запитання, чому вони вирішили відмовитися, багато не може навести суттєвих аргументів. Звичайно, це спричинене розголосом випадків смертей чи каліцтва дітей, які були трактовані як наслідки дії вакцини. Хоча, цим випадкам мали давати оцінку фахівці й експерти. З іншого боку, за останніх два роки кількість відмов зменшилася. Батьки на власному досвіді відчули пандемію, а також — епідемію кору і краснухи, і нині роблять потрібні висновки.

 

 

Читайте також:

Вакцинація проти грипу обійдеться прикарпатцям у 70 - 100 гривень


08.10.2012 2403 2
Коментарі (2)

Маг 2012.10.08, 11:30
І це не Сичівський ПІАР? Та голосував би за Свободу і Сича якби про них не знав. Як тільки згадаю як дороги ремонували "За сприяння Партії Свобода", де навесні дороги розсипалися, в 2011 році дорожезний пилосос купили який пропрацював всього одну годину, як тарифи на квартплату підняли і ЄРЦ "висосує" кошти і кажуть що на вибори Сичу, як зараз в дощ асфальтують бо перед виборами і т д, то як можна вірити цій Свободі. Ідея правильна націоналістична однак, Онуфріїв, Марцинків, Сич, Войтик і інші її спохабили, тому яка довіра до Свободи? Такі самі злодії як ПР, ОО, ті інші. Он за який малий проміжок часу Тягнибок їздить на "Вагоні", напевно теж за свої чесні "кровні" купив. Все це брехня за Свободу - НІ!!!
доцент 2012.10.08, 12:50
Вакцинація -це знищення імунітету українських дітей.В Польщі,США, Японії вакцинацію проти туберкульозу,ГЕПАТІТУ Б не проводять там у 6 раз захврюваність на цю патологію нища,а у нас епідемія.Фарисеї нищать націю.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1105
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2082
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2127
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6440 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2414 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

289

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1113

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1138

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1355
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

235
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

558
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2022
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26468
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

520
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10424 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7964
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

504
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

367
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

517
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

591
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1537