Frankfurter Rundschau (Німеччина): Правоохоронні органи наступають на опозицію

Від переслідування соратників Тимошенко виграє Тягнибок. Віктор Янукович намагається зміцнити свою владу, переслідуючи за допомогою правоохоронних органів колишніх урядовців, близьких до Юлії Тимошенко, та саму екс-прем‘єрку. Це грає на руку правим радикалам з партії «Свобода», яка отримує значну частину голосів опозиційних виборців, – пише Карл Ґробе в німецькій Frankfurter Rundschau.

Багато високопосадовців з колишнього помаранчевого уряду ув‘язнені через гадане зловживання службовим становищем, використання не за призначенням бюджетних коштів і корупцію. Проти колишньої прем‘єрки Юлії Тимошенко теж ведеться слідство.

Українські правоохоронні органи накинулися на політичну опозицію. Колишню прем‘єрку Юлію Тимошенко та багатьох міністрів з часів «помаранчевої коаліції» сьогодні обвинувачують у гаданому зловживанні службовим становищем, використанні не за призначенням бюджетних коштів та корупції.

Тимошенко, яка в 2005-му, а згодом ще раз з 2007-го по 2010 рік очолювала уряд, фактично перебуває під домашнім арештом і не має права покидати країну. Однак це не завадило їй минулого вівторка з‘явитися в суді, щоб спостерігати за відкриттям справи проти міністра внутрішніх справ у її уряді Юрія Луценка. Вона хоче виступити проти тих, хто відбирає в народу свободу, цитує незалежний тижневик «Дзеркало тижня». Колишній міністр Юрій Луценко незадовго до Нового року був затриманий під час прогулянки 11-ма співробітниками СБУ і з того часу перебуває під арештом. Йому закидають, що він допоміг своєму водієві в просуванні по службі в міністерстві і, таким чином, в отриманні завищеної пенсії.

Закид проти Тимошенко: вона, мовляв, використала кошти від продажу прав на викиди CO2 для виплати пенсій – що Тимошенко й сама визнає. Ведеться слідство також проти екс-міністра охорони навколишнього середовища та колишнього заступника міністра оборони. У випадку колишнього міністра економіки Богдана Данилишина, який зараз хоче отримати в Чехії політичний притулок, то Україна домагається його видачі.

Коментатори в незалежних українських ЗМІ зауважили, що слідство ведеться винятково проти членів партії Тимошенко «Батьківщина», але не проти партнерів по тодішній коаліції. Тому організації із захисту прав людини Українська Гельсінська спілка та Харківська правозахисна група називають розслідування політично вмотивованими.

У виграші – праві радикали

На президентських виборах у лютому минулого року переможець, Віктор Янукович, обійшов у другому турі Юлію Тимошенко лише на три проценти. Відтоді він намагається шляхом кадрових рішень та використовуючи підпорядковані йому правоохоронні органи утвердити своє правління. На місцевих виборах у жовтні уряд Януковича зманіпулював висунення кандидатів таким чином, що партія Тимошенко навіть не змогла взяти участь у виборах у своїх галицьких твердинях.

Після цього переважна частина голосів опозиційних виборців перейшла до праворадикальної партії «Свобода», яка на європейському рівні є союзником угорських неофашистів Йоббіка, французького руху Ле Пена та фламандських екстремістів. Вона залучає своїх прихильників головно серед західноукраїнських націоналістів, які апелюють до збройного руху опору, що існував з 1941-го по 1954 рік.

Колишній президент Віктор Ющенко наприкінці свого перебування на посаді посмертно присвоїв очільникам цього руху державні нагороди, чим лише поглибив розкол із Східною Україною, яка в мовному і культурному плані радше орієнтується на Росію.

 

Карл Ґробе, Frankfurter Rundschau (Німеччина)

ІноЗМІ


Кількість переглядів - 3631
10.01.2011 16:44
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги