Головними порушеннями органів місцевої влади Закону «Про доступ до публічної інформації» є ігнорування інформаційних запитів або невчасне надання відповідей на них.
Крім того, при надсиланні відповідей електронною поштою поширеним явищем є відсутність офіційного бланку та підпису відповідальної особи, що вказує на те, що місцеві чиновники нівелюють принцип відповідальності, повідомили у результатах свого дослідження експерти «Центру Політичних Студій та Аналітики».
Незважаючи на те, що Закон «Про доступ до публічної інформації» діє вже майже півтора роки, такі порушення досі лишаються актуальними, і були підтверджені в серпні цього року в результаті проведення щомісячного Всеукраїнського моніторингу відкритості та прозорості органів місцевої влади щодо надання публічної інформації на запити.
Таким чином, в серпні:
не надали відповіді взагалі 5 ОДА, 12 міських рад, 4 обласні ради та 14 райдержадміністрацій;
не в повному обсязі відповіли на запити Дніпропетровська та Миколаївська обласні державні адміністрації, 6 міських та Харківська обласна рада, а також 5 райдержадміністрацій.
Неправомірно відмовили в перенаправленні запиту відповідному розпоряднику Ужгородська та Приморська районнідержавні адміністрації.
Згідно результатів моніторингу за серпень 2012 року, найвідкритішими регіонами є: Волинська (4,9), Івано-Франківська (4,7) та Кіровоградська (4,6) області.
В свою чергу, найзакритішим регіоном є Хмельницька (1,5) область.
Довідка: «Центр Політичних Студій та Аналітики» проводить Всеукраїнський моніторинг відкритості органів місцевої влади щодо надання публічної інформації на запити.
В липні моніторинг охопив: 24 обласні державні адміністрації та РМ АР Крим; 24 обласні ради та ВР АР Крим; 25 міських рад міст обласного значення; 26 міських рад, по одній в кожній області, а в Київській – дві (Бровавська та Білоцерківська); 55 районних державних адміністрацій (по дві в кожній області, та 5 районних державних адміністрацій міста Києва – Оболонська, Шевченківська, Печерська, Подільська та Дарницька)