Суддівське свавілля, або як помилився Блохін

 

ЄВРО, на яке ми так довго чекали, так швидко для нас завершилося. Звичайно, ще будуть матчі раунду плей-оф, проте там ми вже не побачимо нашої “жовто-блакитної” дружини Олега Блохіна.


Вчора збірна України припинила свій виступ на домашньому чемпіонаті Європи, програвши англійцям з рахунком 1:0. Цей матч викликав багато жвавих розмов та дискусій, адже через помилку арбітрів, підопічним Олега Блохіна не зарахували 100 -відсоткового взяття воріт. На 62 хвилині протистояння нападник української команди Марко Девіч пробив по воротах Джо Харта, і м'яч після рикошету повільно у повітрі залітав у сітку, проте капітан англійців Джон Террі наздогнав кулю і вибив її вже після того, як вона перетнула лінію воріт. Рішення арбітрів у цьому епізоді вбило наповал десятки мільйонів українських вболівальників, які так віддано підтримували свою команду. Вже якщо господарям ЄВРО не зараховують чисті голи, то про що можна взагалі говорити?

 

Ось на цьому відео помітно, що м'яч повністю перетнув лінію воріт, а збоку за цим спостерігає допоміжний рефері.

 

 

 

Зараз можна лише здогадуватися, яким був би кінцевий результат, якби Україні зарахували цей м'яч. Адже без сумніву, настрій обох команд змінився б. “Жовто-блакитним” цей гол додав би впевненості та й трибуни “Донбас Арени” завелися б ще більше.

 

Багато хто вважає, що у цьому епізоді Мілевський перебував в офсайді, а тому рішення арбітра не зараховувати гол, компенсувало те, що лайсмен не побачив положення поза грою. Ось на цьому відео можна побачити, як Селін віддає пас на Мілевського, який перебуває поза грою.

 

Що не кажіть, але у момент пасу офсайд був. Те, що Мілевський не скористався цим положенням, оскільки біг у сторону м'яча, це вже питання друге, але положення поза грою таки було. Проте це все відбулося дуже швидко, і боковий арбітр цього не побачив, тим більше, що відразу після удару Селіна Мілевський миттєво повернувся у гру. Але такі спірні моменти, як ми знаємо, виносяться на розгляд арбітра. І частіше їх рішення приймають на користь команди, яка атакує. Але забудемо про цей офсайд, адже у сучасному футболі можна знайти приклади і більш грубих помилок.

 

Найцікавіше відбулося через кілька секунд, коли Девіч з хорошої позиції пробив по воротах, і зрівняв рахунок. Проте іншої думки був угорський арбітр Віктор Кашшеі, який прийняв рішення не зараховувати гол, погодившись з думкою бокового рефері. Коли українські вболівальники побачили, що гра продовжується, то почали, м'яко кажучи, обурюватися разом із Блохіним, який заметушився біля бровки та розмахував руками до резервного арбітра. На тому все і завершилося. Поговорили, побуркотіли, і продовжили спостерігати за грою. А тепер скажіть, як можна було врятувати цю ситуацію, зробити так, аби гол зарахували, або принаймні провчити УЄФА разом із їхнім суддівським корпусом? Відповідь дуже проста: Блохіну потрібно було на знак протесту покинути поле разом з командою. Ось і все. Звичайно, можна подумати, як так, оце придумав собі - “покинути поле”. Проте ми вже були свідками того, як на ЄВРО-2012 суддя зупиняє гру і команди покидають поле. Відбулося це 15 червня на цьому ж стадіоні, коли збірну України та Франції застала сильна гроза. Але нічого, команди перечекали дощ, і відновили гру.

 

Адже Олег Володимирович — це футболіст та тренер із світовим ім'ям, невже він не міг влаштувати щось подібне, тим більше, що правда була на нашій стороні. Можливо, УЄФА потім застосував би санкції щодо збірної, проте гірше вже і так не стало б. Тим більше, що після поєдинку президент ФІФА Зепп Блаттер заявив: “Після того, що зробили з Україною, необхідно вводити технологію визначення голів“. На мою думку, якби Україна покинула поле, судді переглянули б повтор, переконалися, що допустилися помилки, і відновили б гру. Принаймні у найближчому майбутньому 100 відсотків так буде. Думаю, ми на правах господарів поєдинку мали право здійснити таку акцію протесту, і нас би підтримав увесь футбольний світ. Шкода, що у цей момент ніхто не здогадався про це, і з-поміж усіх помічників Олега Блохіна не знайшлося нікого, хто б підказав наставнику збірної повести команду у роздягальню.

 

По-іншому із суддівським свавіллям боротися не можна. На грубі помилки потрібно відповідати грубими діями. Чому ми маємо страждати від того, що футбольні чиновники та судді вбивають нашу збірну, яка у цьому матчі переграла Англію по ходу зустрічі? Адже на кону була путівка у чвертьфінал найпрестижнішого футбольного турніру Старого континенту.

 

Цей випадок в історії українського футболу ми завжди пам'ятатимемо, як день, коли кілька людей у жовтій формі розтоптали мрії та надії мільйонів українців, які до останньої секунди вірили у свою команду та підтримували їх так палко, як ніколи раніше.


Юрій Шутка, футбол 24


20.06.2012 Юрій ШУТКА 440 3
Коментарі (3)

Дядя Вася 2012.06.20, 18:51
Сама гра збірної з Англією мені, як думаю і багатьом сподобалося, однак сьогодні я чекав на відставку Блохіна. Не розумію, чому у Польщі і Росії після програшу навіть одного матчу тренери пішли, а наш після повного провалу на домашньому Євро навіть і не думає. Може давайте призначимо його посмертно то й нехай собі тренерує. Шкода буде втратити ще два роки, бо молодь в команді підібралася не погана
Фанат збірної 2012.06.20, 19:04
Впродовж усього Євро Блохін допустився багатьох помилок з визначенням складу команди, насамперед це ігнорування гравців Шахтаря та надання переваги динамівцям - замість Михалика без ігрової практики думаю краще могли б зіграти як і Кучер так і ракицький, тим більше на рідному для них стадіоні. Нічого не маю проти Селіна, бо видно, що пацан старався, але досвіду йому не вистачало, і як наслідок уся загроза нам ішла з лівого флангу, тому безперечно там мав грати Шевчук, який чудово відіграв сезон. Так само не розумію, чому атакуючий півзахисник Гусєв, усі три гри грав правого защитника, при наявності молодого і перспективного Бутка. Є питання і до виходу в основі з Францією Вороніна та Алієва на заміну і т.д. Одним словом підтримую відставку Блохіна
Вболівальник 2012.06.21, 08:42
Ну зійти з поля це вже просто дитячий садок, а на рахунок відставки Блохіна, то памятаю, як призначили Маркевича, то перед ним поставили завдання виграти Євро ( http://www.newsru.ua/arch/sport/01feb2010/trener.html ), а Блохін навіть з групи не вийшов і нічого, далі буде собі тренувати, і що тут зробиш така у нас держава
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

89
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636