Через масовий вивіз гравію в Івано-Франківську руйнується правий берег Бистриці Надвірнянської. Люди в небезпеці?

 

Всі добре пам’ятають повінь 2008 року і добре знають, яких збитків завдала вода мешканцям Чернієва, а зокрема тим, що мають дачні помешкання вздовж берегів Бистриці Надвірнянської.

 

Щоб убирегти себе від стихії надалі, люди самотужки укріплювали дамбу і тривалий час продовжували це робити. Возили каміння, садили верби... І тільки встигли дерева вкоренитися, як їм те коріння підрізали. В чому ж суть?

 

Пенсіонерка Ірина Романюк, котра має поруч дачу, розповідає, що торік навесні на річці запрацювали екскаватори.

 

З того часу машини вивозять гравій, а берегозахисна дамба руйнується. Люди, звісно ж, занепокоїлись, і почали просити в робітників пояснень.

 

З’ясувалося, що Івано-Франківський водгосп видав дозвіл приватному підприємству “Брати КІП” на руслорегулювальні роботи. То ж головна мета – захистити лівий берег річки від повені, скерувавши русло праворуч.

 

На деякий час люди заспокоїлись, крім того, їм пообіцяли ліпше укріпити правий берег після закінчення робіт. Однак з часом тутешні мешканці почали звертати увагу на те, що транспорт, який приїжджає на річку не так займається руслорегулювальними роботами, як вивозом гравію. То ж тепер виникли побоювання - а що, як берегозахисна дамба зруйнується?

 

Першим почало бити на сполох садово-городнє товариство “Веселка-1”. Звернулося до очільника облдержадмінстрації Михайла Вишиванюка з проханням перевірити легітимність виданого дозволу і зобов’язати підприємця засипати спричинені ним руйнівні ями вздовж захисних посадок, але відповіді так і не отримало, хоч з часу реєстрації документа минуло більше року. Тоді звернулися до журналістів.

 

На жаль, машин не вдалося побачити: як би там не було, “попереджувальна ситема” у нас, українців, спрацьовує дуже швидко, але зрозуміти дещо вдалося, принаймні те, що розповів сільський голова Чернієва Микола Федоришин.

 

За його словами, абсолютно законно тривають не лише руслорегулювальні роботи, але й вивіз гравію.

 

30 вересня 2011 року на пленарному засіданні сесії Івано-Франківської обласної ради було прийняте рішення “встановити, що виконання робіт згідно з Порядком проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів”. Незважаючи на те, що в рішенні йдеться про “реалізацію вивезених після розчистки русел наносів”, сільський голова масовий вивіз гравію прокоментував так:

  • Це підприємство працює на підставі рішення обласної ради. Управління водного господарства проводило тендер на ці роботи, який виграло ПП “Брати КІП”. То ж, керуючись рішенням сесії облради, наша сільська рада підписала з цим підприємством договір, і 20% від вартості вивезеного з річки гравію фірма сплачує нам, частину коштів отримує управління водного господарства, а решту грошей – підприємці забирають собі за те, що безкоштовно, без залучення бюджетних коштів, вони виконують руслорегулювальні роботи.

 

Ніби все тепер зрозуміло, але цікавим стало і те, що відрегулювати русло Бистриці Надвірнянської підприємці мали ще минулого року, а за словами сільського голови, вони, буцімто, не встигли, то ж змушені їздити на річку дотепер...

 

Скільки часу це триватиме, скільки вантажівок з піщано-гравійною сумішшю поїде, і чи марними будуть зусилля людей, котрі, страхаючись повеней, укріплюють дамбу – справжня загадка і для мешканців, і “на словах” для влади, і поки що для журналістів.

 

Ліхтарі


14.06.2012 1523 4
Коментарі (4)

Юрист 2012.06.15, 09:28
Правельно, проект розроблений на берегокріплення, а вивозять гравій. Чому не виконуються паралельно роботи по кріпленню. В проекті є термін будівництва він має бути мінімальний, тому що в нас часті повені. І з цього видно, що розроблені проекти є прикриттям, щоб вивозити собі спокійно гравій. Така арифметика люди.
Мешканець 2012.06.15, 09:57
На ділянці проведення робіт обов'язковим є наявність пронумерованого, прошнурованого та скріпленого печаткою обласного управління водних ресурсів журналу для реєстрації вивезених об’ємів та транспортних засобів, які їх перевозять. При транспортуванні наносів за межі будівельного майданчика обов'язковим є надання подорожніх документів транспортним засобам. Об'єм вивезених після розчистки наносів фіксується тристороннім актом виконання робіт Ф-2, який щомісячно складають і підписують виконавець робіт, представники технічного нагляду та органу місцевого самоврядування.
lol 2012.06.15, 13:10
А куди дивляться правоохоронні органи. Адже черніївський голова чітко розписав кістяк корупційної схеми. Заслати б туди з м.Київа кру і прокуратуру, та ще еко службу, то було б і по фірмі(уточніть хто її засновники), і по голові і по райводоспу
Еколог 2012.06.16, 13:19
Все дуже просто, у чернієві вже цілий рік працює жбік, де цей гравій миють і колять, а потім продають, і сільський голова у цьому залюбки бере участь
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

892
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1579 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2361
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2180 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7517
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15232 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

285

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1016

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1083

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1866
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

263
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

642
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

883
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3111
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

898
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1935
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

985
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35131 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

241
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

465
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

605
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

932