Святий Микола Чудотворець

Микола Чудотворець, архієпископ Мир Лікійських – традиційно в Україні найбільш шанований святий. Пов‘язане це з тим, що він - «дитячий» святий. В нашій традиції є дарувати дітям подарунки не на Новий рік, а на день Святого Миколи, 19 грудня.

 

Він народився біля 280 р. у місті Патари на південному узбережжі Малоазійського півострова. Як і всі християнські святі, відрізнявся мужністю камікадзе. Відсидів 20 років під час гонінь імператора Діоклетіана. Тоді майже не було єпископів, яких не катували і які не сиділи. Тому серед них траплялось багато видатних людей. Гідно тягав колодки – гідно носитимеш панагію. Це серед теперішніх предстоятелів замало тих, хто мріє про мучеництво. Раніше вважалося, що єпископ, який не прагнув загинути в Ім'я Господнє, криса, а не християнин. Тому наша віра в занепаді і наші онуки відбуватимуть намаз, а не літургію.

 

Св. Микола брав участь у Нікейському Соборі, який зібрав імператор Костянтин щоб примусити церковних авторитетів визначитись у поняттях. Там св. Микола не витримав і влупив Арія в бороду, бо той заперечував божественну природу Спасителя. Дітки мають знати, що посох у доброго дідуся Мороза (він же св. Микола) для того, щоб розбивати голови єретикам.

 

Нажаль, Арія тоді випустили живим, і аріанська єресь ще багато століть потому псувала кров добрим християнам і була знаряддям нечистого.

 

Святий Миколо, помолися за нас!

 

Дмитро корчинський,

Братство


Кількість переглядів - 5366
20.12.2010 14:22
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги