Текст звернення на захист української мови, прийнятий прикарпатськими депутатами у Києві

 

Як ми вже повідомляли прикарпатські депутати зібралися сьогодні у Києві під стінами Верховної Ради, щоб висловити свій протест проти мовного законопроекту.

 

У такий спосіб депутати на площі перед Верховною Радою України намагатимуться недопустити прийняття антиукраїнського законопроекту "Про засади державної мовної політики".

 

Депутати обласної ради схвалили звернення обласної ради до Президента України В.Януковича, Верховної Ради України щодо недопущення запровадження в Україні другої державної мови. За відповідне рішення проголосувало 59 депутатів

 

У зверненні, зокрема, йдеться:

 

"Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, висловлюємо глибоке обурення і несприйняття провокаційних намірів Партії Регіонів, яка законопроектом Ківалова-Колесніченка "Про засади державної мовної політики" фактично намагається впровадити в Україні другу державну мову - російську, звузити сферу вживання мови української як державної, порушити громадянський спокій у суспільстві, посіяти міжнаціональну ворожнечу. Таке намагання, облудно прикрите фальшивою турботою про міноритарні мови, є нічим іншим як проявом україножерства, що своїм цинізмом перевершує діяння навіть російського царату. Цьому немає і не може бути жодного виправдання.

П'ята колона безкарно почуває себе в парламенті та, діючи за вказівкою Кремля, дестабілізує внутрішню ситуацію в країні, погіршує імідж держави напередодні "Євро-2012", наносить непоправну шкоду утвердженню України як незалежної держави. Українська влада вже має гіркий досвід, коли, йдучи на поводу проросійського лобі, буцімто за зниження ціни на газ, продовжила на 25 років перебування на своїй території російського Чорноморського флоту, а, як наслідок, платить за енергоносії найбільшу ціну в Європі. Цей непосильний тягар перекладено на плечі простих громадян, які відчувають себе ошуканими й обманутими. Перманентними стали "молочні" і "сирні" війни.

Постійними є утиски українців, які проживають в Росії: закрито цілий ряд українських організацій, сплюндровано бібліотеку, немає ані українського радіо, ані телебачення, ані шкіл. На цьому фоні законопроект Ківалова-Колесніченка виглядає зухвало-нахабною спробою яничарів змусити українців навіть у своїй державі впровадити мову північного сусіда. Законопроект Ківалова-Колесніченка порушує Конституцію України. Він неприйнятний і з точки зору міжнародного права, на що вказує Венеціанська комісія. Вважаємо, що його прийняття було б злочином проти української нації, та звертаємося до народних депутатів України із закликом не голосувати за поданий законопроект. Окремо звертаємося до депутатів-галичан: не накликайте на себе прокльону нації, не ганьбіть себе і своїх потомків, не ставайте зрадниками материнської мови і рідного народу.

Закликаємо Президента України В. Януковича, Голову Верховної Ради України В. Литвина, усіх відповідальних представників влади зупинити антиукраїнський наступ, організатори якого у передвиборчому запалі, намагаючись активізувати розчарований електорат Півдня і Сходу України, забули: хто сіє вітер - пожинає бурю. Заявляємо, що з усією рішучістю готові стати на захист єдиної державної української мови як невід'ємної частини суверенітету Української Держави та своїх, гарантованих Конституцією, прав і свобод".


05.06.2012 2679 4
Коментарі (4)

Кук 2012.06.05, 10:44
Пізно всралися
Дихлофос 2012.06.05, 11:06
"Кук" - а ти де всрався? Дома за компом, чи в Києві під ВРУ??? То сиди, і не "кукуй"!
Я 2012.06.05, 11:39
Що, далі будемо сидіти по селах і в Галичині, писати звернення, сотні людино-днів мітингувати, вмовляти явних україноненависників і їх посіпак?! Чекатимемо півроку виборів з надією втримати від фальсифікацій хоч на 2-3 голоси більше (які за тиждень перекуплять баблом)? А може пора як у Грузії - в один день прийти усім українцям з вилами і встановити українську владу, яка б залежала тільки від українців? До речі, пердун Зварич проголосував за закон Калісніченка і далі усі будуть з ним ручкатись, а вишиванко називатиме себе націоналістом? МАРАЗМ!
Кук 2012.06.05, 13:30
Дихлофос, якщо так думати, то всралися ми однаково... А під радою чи за компом - ЖОДНОЇ різниці. Який сенс було пертися облраді на Київ - попіаритися в кущах під Радою, махати прапорами і смішні звернення приймати, на які чхати всі хотіли? головний бій мав бути під куполом, це був єдиний шанс, але... видно не дуже хотіли перемагати
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2570
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644