Єврокомісія: демократія в Україні продовжує деградувати

 

Сфера поглибленої та сталої демократії в Україні за останній рік зазнала подальшої деградації. Головними недоліками України визначені погіршення верховенства права та повільне втілення низки життєвоважливих реформ. Про це ідеться у звіті Єврокомісії щодо прогресу держав-учасниць Європейської політики сусідства.

Цьогорічний звіт щодо прогресу України на шляху до євроінтеграції відкривається критикою непрозорого та селективного судочинства над низкою опозиційних політиків, включно з колишнім прем’єром Юлією Тимошенко. Водночас, Єврокомісія зазначає: успішне усунення цих недоліків «могло б відкрити шлях підписанню та ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

 

Наступні невтішні констатації європейських аналітиків такі: з одного боку, новий закон щодо парламентських виборів був підтриманий переважною більшістю, проте, не врахував усіх рекомендацій Венеціанської комісії. З іншого, влада показала себе все більш вороже налаштованою щодо публічних протестних зібрань та, за нагоди, намагалася обмежити цей основний елемент демократії, а саме –свободу зібрань.

 

Занепокоєння в Україні викликає також свобода преси, йдеться у звіті.

 

Попри ухвалення минулого жовтня Національної антикорупційної стратегії, корупція залишається широкорозповсюдженою, продовжує Єврокомісія. Як наслідок, умови для ведення бізнесу та залучення інвестицій зазнали в Україні подальшого погіршення.

 

Водночас, з цієї держави продовжують надходити повідомлення про випадки дискримінації на основі національної чи етнічної приналежності, зазначено у звіті, це стосується ромів, кримських татар та інших меншин.

 

Водночас, 2011-й для України ще й був позначений позитивним елементом: завершенням переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС. У річній оцінці також наголошується, що серйозний прогрес досягнутий у сфері пересування, зокрема в плані лібералізації візового режиму.

 

З огляду на нинішній аналіз прогресу України на шляху імплементації нової Європейської політики сусідства та втілення Порядку денного асоціації Україна-ЄС, Єврокомісія закликає владу України забезпечити конституційну реформу на основі прозорості та у співпраці з Радою Європи й Венеціанською комісією. Слід ефективно втілити Порядок денний асоціації щодо поваги до верховенства права та демократичних цінностей, продовжує звіт.

 

Експерти Європейської політики сусідства також радять наблизити закони України щодо свободи преси та зібрань до європейських стандартів. Єврокомісія, зокрема, закликає офіційний Київ владнати проблеми із політично мотивованим судочинством та вжити ширші кроки для забезпечення незалежності судів і продовжити реформи всіх сторін судової системи: звинувачення, судового процесу, покарання, ув’язнення та апеляцій.

 

Серед інших рекомендацій особливе місце посідає також підготовка та проведення згідно зі стандартами ОБСЄ парламентських виборів 2012 року та повноцінна співпраця із місіями спостерігачів.

 

Нагадаємо, у звіті про хід реалізації європейської політики сусідства у 2010 році в Україні ЄС відзначив погіршення ситуації в Україні за той рік у сфері дотримання прав людини, основних свобод і верховенства права.

 


15.05.2012 538 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1910
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1835
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1831
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5395 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1488

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

707

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

755

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

953

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

986
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1738
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3654
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10222
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26103
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10152 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7689
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

872
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

92
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

202
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

361
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1254
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

850