Україна та Росія: "порядок денний не співпадає"

 

Політологи вважають, що відносини Києва та Москви після повернення на посаду президента Росії Володимира Путіна визначатимуться переважно в економічній площині, через яку Кремль намагатиметься втілювати і свої політичні проекти.

 

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що нинішні взаємини між Києвом та Москвою можна охарактеризувати як "ані ворожнечі, ані дружби, всі інтеграційні процеси зависли".

 

При цьому Вадим Карасьов передбачає, що всі конфлікти і суперечки матимуть тактичний, локальний характер:

 

"Це будуть бої місцевого значення - то сир, то масло, то іще щось. Але це не війни, це якісь партизанські вилазки російського санітарного лікаря, українських сироварів".

 

При цьому такий "підвішений" стан українсько-російських стосунків політолог вважає наслідком того, що "порядок денний" двох країн не співпадає.

 

"Головне, що характеризує українсько-російські відносини та їхню кризову статику, бо динаміки немає жодної, це неспівпадіння порядків денних обох сторін. Російська сторона хоче, аби Україна вступила до Митного союзу, а українська сторона хоче від Росії низької ціни на газ. От і все", - каже Вадим Карасьов.

 

Політолог також вважає, що останні заяви російського керівництва про колишнього українського прем'єра Юлію Тимошенко свідчать про те, що "просто так ніхто газові контракти переглядати не збирається".

Примус до Митного союзу

Про торгівельні війни та газ як два найболючіших питання українсько-російських взаємин каже і політолог, керівник соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. Він вважає, що під час третього терміну російського президента Володимира Путіна Україні варто очікувати загострення торгівельних війн та підписання невигідних газових угод.

 

"Перше, чого нам варто очікувати - це дрібні, але дуже болючі та принизливі торгівельні конфлікти. Гадаю, що ця постійна загроза торгівельних війн буде головною загрозою для нашого уряду, і та роль "головного пожежника", яку нині грає Петро Порошенко (міністр економіки - ред.), вона буде дуже актуальною. Я також боюся, що нам загрожує дещо із умовною назвою "Харків-2", і нам повідомлять, що підписані нові кабальні газові угоди в обмін на, наприклад, тимчасову відсутність України у Митному союзі", - вважає Віктор Небоженко.

 

Політолог також вважає, що перших новин щодо вирішення економічних суперечок між Києвом та Москвою варто очікувати під час зустрічі лідерів країн СНД, що має відбутися 15 травня.

 

Загалом українські оглядачі звертають увагу на те, що якщо перші дві президентські каденції Володимира Путіна припадали на "благословенні" 2000-ні, коли і російська, і світова економіка розвивалися швидкими темпами, то теперішній прихід пана Путіна на посаду президента співпав із кризою - як у світі, так і в самій Росії, коли можливість підтримувати стабільність в країні напряму залежить від того, як довго ціни на енергоносії будуть залишатимуться високими.

Третій термін - посилені заходи безпеки...

7 травня Володимир Путін втретє склав присягу президента Росії. Урочиста церемонія інавгурації відбулася у Великому Кремлівському палаці за посилених заходів безпеки.

 

Як передають кореспонденти Бі-Бі-Сі у Москві, на вулицях російської столиці, де проїжджав кортеж, не було видно жодної людини.

У своєму виступі президент Росії сказав, що найближчі роки стануть визначальними для розвитку країни. Він також заявив, що зміцнюватиме демократію і розширюватиме роль громадян у керівництві Росією.

 

Вартість інавгурації російського президента оцінена у 20 мільйонів рублів (близько 700 000 доларів), половина цієї суми була витрачена на пам'ятні медалі для гостей.

 

Вперше Володимир Путін запросив на інавгурацію усіх довірених осіб - 540 чоловік.

 

... і протести

За день до дня інавгурації  поліція арештувала сотні учасників опозиційного "Маршу мільйонів", які протестували проти повернення Володимира Путіна на президентську посаду. Одночасно із інавгурацією у Москві відбуваються акції опозиції.


Учасники флешмобу "Біле місто" напередодні закликали через Facebook "всіх, хто небайдужий до ідеї чесних виборів", прийти на Бульварне кільце з білими стрічками на одязі.

 

Активісти, що брали участь в акції на Болотній площі напередодні, зібралися навколо Манежної площі, аби висловити протест проти інавгурації обраного президента.

 

Як повідомив кореспондент російської служби Бі-Бі-Сі Юрій Маловер'ян, загони поліції відтіснили опозиціонерів від маршруту проїзду кортежу Володимира Путіна. Кореспондент каже, що бачив арешт не менше 10-ти людей, що мали на одязі білі стрічки.

 

Напередодні, 6 травня, "Марш мільйонів" закінчився зіткненнями маніфестантів з поліцією, правоохоронці затримали, за різними даними, від 300 до 650 учасників ходи.

 

"bbc"


07.05.2012 413 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1958
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1858
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1853
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5481 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2150 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1508

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

741

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

794

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

996

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1003
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1766
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3678
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10254
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26142
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10181 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7709
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

204
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

261
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

378
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1275
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

882