Сер! До Вас гонець з Пізи!

Останнім часом в інтернет, ЗМІ, в розмовах, часто звучать слова про Великого Кризу, Кризу цивілізації, Великий П…Ц, Апокаліпсис і т.д.  Під цим зазвичай мається на увазі глобальна фінансово-економічна криза укупі з її наслідками - можливою Третьою Світовою Війною і, як наслідок, загибель людства. Крах настане спочатку в США, а вже Штати потягнуть за собою всіх інших.


Давайте коротко згадаємо, а що ж все-таки відбулося.


У 20-х роках минулого століття політична і бізнес-еліта західного світу зіткнулася із, здавалося б нерозв'язним протиріччям - постійне нарощування виробництва в самих вигідних сегментах ринку веде не до збільшення прибутків, а до кризи надлишку товарів. Що, у свою чергу, запускає механізм економічного занепаду і зубожіння середніх і нижчих верств населення. Якби мова йшла про країнах т.зв. третього світу, проблему можна було вирішити жорстким держрегулюванням ринку. Для заходу, де основну політичну роль завжди грав капітал, це б означало добровільно позбавити себе можливих прибутків на користь бідних.


Тоді був придуманий механізм постійного стимулювання зростання споживання у населення, який здійснювався за допомогою кредитів. Оскільки на початках в цей механізм був закладений дефектний принцип - зростання боргових зобов'язань до нескінченності - рано чи пізно під вагою зросших боргів система повинна була впасти, причому наслідки такого обвалу повинні перевершити всі попередні економічні кризи разом узяті.


У 20-му столітті відбувалося нарощування військово-репресивного потенціалу США. На даний момент американські військові витрати складають майже половину від загальносвітових. За все 20-е століття та початок 21-го спецслужби США організували десятки якщо не сотні переворотів у непідконтрольних їм державах світу, метою яких було повалення урядів, орієнтованих на національні інтереси, і заміна їх "своїми людьми". За цим слідувала економічна експансія Заходу і розграбування національних багатств з катастрофічним падінням рівня життя в новій колонії.


Західний транснаціональний капітал, що стоїть на чолі практично всіх рукотворних катастроф світу , аж ніяк не збирався пускати одержувані від колоній надприбутки на потреби своїх держав. Світові корпорації, не зустрічаючи особливого опору держсектора, виводили свої капітали в офшорні зони (скажімо, тільки в офшорній Швейцарії банки управляють 40% всієї світової власності), а виробництва - в країни з дешевою робочою силою. Зрозуміло, що безконтрольний розподіл прибутків і величезні окупаційні витрати повинні були привести до банкрутства самих західних країн. Ця проблема була вирішена за рахунок системи державного кредитування, аналогічно до тої, що пропонувалася кожному громадянину ЄС і США .


У 1944 році в Бреттон-Вуді, США, кількома найбільшими країнами світу була розроблена нова система міжнародних фінансових відносин, в результаті якої долар став основною світовою валютою і на світ з'явилися МБРР і МВФ. Приватні транснаціональні фінансові інститути та організації в тій чи іншій мірі визначали зовнішньоторговельну політику всіх держав світу. Система державного кредитування, пропонована, а швидше навіть нав'язувана, всім бажаючим, дозволяла окремо вибраній країні -колонії не відчувати економічного дискомфорту, поки йшов демонтаж реального сектору її економіки. У такій країні зростали соціальні допомоги і зарплати, роздувалися іпотечні та житлові бульбашки, в той час як зовнішній борг наближався до показника річного ВВП. За тією ж схемою жили і провідні країни Заходу, з тією лише різницею, що зростання зовнішнього боргу не погрожував їм катастрофічними наслідками, поки залишалася стабільною Бреттон-Вудська фінансова система.


Коли в 2008 році зовнішній борг США та країн ЄС наблизився, а подекуди перевалив, за 100 % ВВП, примарна стабільність фінансової потужності Заходу звалилася в очах кредиторів. З цього моменту, як кажуть деякі аналітики, почався занепад сучасного західного світу. Побудований на постійному зростанні споживання, позбавлений більшої частини своєї власної економіки, змушений жити за рахунок пограбування колоній, обтяжений непосильними військово-окупаційними витратами і боргами, Західний світ більше не в змозі жити так, як жив раніше. Неминуче руйнування колишньої глобальної західної системи і виникнення на її місці якоїсь нової формації.


З точки зору політико-економічної фактури, все вищевикладене, думається, великих заперечень не викликає. Оцінки та інтерпретації можуть бути різні і зовсім протилежні, але сама фактура однакова як для нас , так і для американців.


Відмінності починаються там, де закінчується глобальне і починається людське. Як ми уявляємо собі Кризу? Як те, що ми пережили в 90-і. Цілком собі рукотворний процес, у якого були винуватці, керівники, виконавці, глашатаї і проповідники.


А американці? Адже вони теж розуміють, що насувається щось дуже недобре. І тим не менше, і правляча верхівка, і середній клас продовжують жити і діяти так, ніби це їх не торкнеться, обійде стороною. При цьому немає ніякого надриву-розгулу «як в останній раз». Чому так відбувається?
Тут треба почати не з економіко-політичних позицій, а з релігійних.


США були створені білими християнами, переважно - протестантами-євангелістами. В Америці живе близько 60 мільйонів білих євангелістів і приблизно третина з них вважає , що світ загине при їх житті (дані Pew Research Center). Загалом, ці християни є прихильниками так званого діспенсаціалізма (від латинського слова "dispensatio" - "Божий промисел ". Вчення виникло два століття тому у Британії). Таємними чи явними адептами цього вчення є всі найбільш відомі протестантські проповідники Америки - Біллі Грем, Джеррі Фолвел, Пет Робертсон, Хел Ліндсей і багато інших.


Якщо спробувати коротко викласти позицію євангелістів, то вийде щось на кшталт такого: вони (євангелісти) - воїни на боці Бога, космічна битва - Апокаліпсис, Страшний Суд і нарешті, Царство Ісуса Христа - скоро настануть. - Апокаліпсис зовсім поруч, і далі - коли настане Апокаліпсис, «істинних християн» (читай - євангелістів ) на Землі вже не буде, ще до початку жахів і катастроф вони піднесуться на небеса, де, разом з воскреслими праведниками, будуть перебувати наступні сім років.


«Вчення діспенсаціалістів змушує зовсім іншими очима поглянути на світогляд значної частини американців. Очевидно, що чимала їх частина заздалегідь звільнила себе від усякої відповідальності за майбутнє планети, хоча американські релігійні фундаменталісти налаштовані надзвичайно агресивно - по відношенню до секулярної Європі , Росії, ісламу, - вони на відміну від "неоконсерваторів" вельми далекі від мрій про американсьео панування над світом, про американську імперію. Про яку імперію взагалі може йти мова в ситуації наближається кінця світу, коли всій християнській Церкві (тобто євангелічним християнам - баптистам, методистам і п'ятидесятникам) належить незабаром покинути цю Землю? Багато протестантських тлумачів Апокаліпсису припускають, що початок "сьомого тижня" виявиться зазначеним виникненням "нової світової імперії", але правити нею буде антихрист.


Сьогодні, у зв'язку з аварією на нафтовій платформі British Petroleum (ВР) у Мексиканській затоці, американські християнські видання та блоги переповнені різними цитатами і тлумаченнями «Апокаліпсису».
(«Другий Ангол протрубів, і немов би велика гора, розпалена огнем, була вкинена до моря, і третя частина моря зробилася кров'ю, і померла третина морського створінн , що мають життя, і загинула третина кораблів...» та ін.).


Дуже багато хто впевнений , що нафтова пляма відповідає біблійного пророцтва і що фонтануюча труба - це провісник близького Кінця Світу, «труба Апокаліпсису».


І далі, коли американська політика і релігія перетинаються, будь-які події, які можуть сприйматися як знаки наближення кінця світу (розлив нафти, ураган «Катріна» і т.д.) традиційно інтерпретуються правими як покарання за «безбожну» поведінку лівих. Це відбувається тому, що релігійні погляди протестантів найбільш чітко виражають праві - Республіканська партія, принаймні, так було перед останніми президентськими виборами, коли в «космічній битві зі злом» , республіканці більше скидалися на «хороших хлопців».


У багатьох коментарях євангелістських проповідників Обама втілює собою багато якостей Антихриста, згідно з « Одкровенню Іоанна Богослова »13 : 5-7 :
І дано йому уста, що говорили зухвале та богозневажн , і дано владу діяти сорок два місяці. І відкрив іна свої уста для хули на Бог , щоб хулити ім'я Його й оселю Його, і тих, хто живе на Небі. І дано йому провадити війну зо святими, і перемогти їх, і була йому дана влада над кожним племенем, і народом , і язиком, і людом.
Таким чином, всі політичні та економічні кризи і катастрофи, те, що для нас є чимось рукотворни , наслідком людських дій і помилок, для американців (принаймні - для дуже великої їх частини) є «промислом божим», невідворотною долею, за яку вони не несуть ніякої відповідальності. І навіть більше того, вони раді цим катастрофам, як чудом того, що кінець близький, але вони, як «воїни Бога» виживуть, піднесуться на небо, а потім будуть жити в « царстві Ісуса Христа».


Саме тому вони ведуть себе так, як ніби криза і всі ці катастрофи їх не торкнуться.
Що ж , почекаємо , подивимося , чиї уявлення ближче до реальності.
А поки - show must go on!


Попередній акт закінчився тим , що на галявину перед воротами замку виїхав багато одягнений герольд, з літерами ВР на щиті і протрубив сигнал.
А наступний акт почнеться з того, що в Овальний кабінет господаря замку увійде слуга і доповість:
- Сер! До Вас ..........


Кількість переглядів - 3423
06.10.2010 16:01
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Аномальна правда
Душа і тіло