Україна може прогодувати кілька країн і заробити на цьому

 

Збідніння націй та світова продовольча криза – такими бачать майбутні виклики перед міжнародною спільнотою в ООН. Саме ці питання поруч зі стабільністю розвитку та відновлювальною енергетикою стануть головними темами Саміту Землі, який організовує ООН кожні 20 років. Цього разу він пройде у липні у місті Ріо-де-Жанейро.



Україна може відіграти важливу роль у вирішенні цих проблем і заробити на них, якщо буде правильно розвивати сільськогосподарську галузь, говорять міжнародні експерти.



«Україна має надзвичайні земельні ресурси, придатні для сільського господарства, сприятливі кліматичні умови, наближеність до моря, для експорту продукції. Тобто, Україна має всі елементи успіху», - сказав в інтерв’ю Голосу Америки координатор програм східної Європи IFAD (Міжнародний фонд розвитку сільського господарства) Абделькарім Сма. «Але країні потрібно сфокусуватися на розвитку малих сільськогосподарських підприємств. У цьому сегменті є величезний потенціал».



Для подальшого розвитку сільського господарства є два шляхи – збільшувати посівні площі, або підвищувати продуктивність. Який би шлях не обрали українські фермери, їм потрібні будуть державні гарантії стабільності та фінансова підтримка, хоча б на початкових етапах.



Сільське господарство в країнах Східної Європи може бути надприбутковим бізнесом, якщо його правильно розвивати, вкладати гроші в людей та виробництво, вважає президент американської компанії Technoserve Брюс Макнамер. Компанія займається дослідженням та визначенням найперспективніших галузей сільського господарства у країнах, що розвиваються, а потім зводить донорів з представниками малих підприємств, які працюють у визначеній галузі в країні. Головна умова – це бізнес-потенціал та прибутковість проектів.



«Головне – це визначити бізнес-можливості в регіоні, показати людям на чому вони тут можуть заробити гроші»,  – в інтерв’ю Голосу Америки сказав Макнамер. «Зараз зростає тиск на глобальне виробництво їжі, це з одного боку тиск, а з другого – можливості для підприємців, для постачальників. Утім для всього цього необхідна відповідна бізнес-атмосфера, розуміння з боку держави, яка буде підтримувати розвиток малого бізнесу та підприємців, і буде створювати відповідні закони, які не будуть душити галузь».



Співпрацюючи з такими донорами, як Фундація Біла та Мелінди Ґейтс, та американським урядом, Макнамер говорить, що оскільки вони орієнтовані на бізнес, то перш ніж братися за новий проект, вони вивчають ситуацію, щоб на сто відсотків бути упевненими, що на виході буде прибуток.



Україна має хороші перспективи стати важливим регіональним гравцем на європейському ринку. Проте поки його компанія не готова працювати з національними фермерами, тому, що потенційні втрати від політичної нестабільності вищі за можливий прибуток.



«У нас проекти в галузі сільського господарства можуть бути прибутковим бізнесом, якщо цьому не будуть заважати», – сказав Голосу Америки генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа. «Ще потрібна підтримка держави. В ЄС фермери виживають не тільки за рахунок власної праці, там 50 мільярдів євро виділяється з бюджету на підтримку галузі. Тут виникає питання: чи є у нас такі кошти щоб підтримувати конкурентоспроможність?»



В той же час міжнародні експерти говорять про необхідність інвестувати та підтримувати малі сільськогосподарські підприємства в Україні, в цьому вони вбачають можливість зменшити розрив між багатими та бідними, які можуть почати добре заробляти на сільському господарстві.



«У багатьох країнах надходження продуктів сільського господарства від малих фермерських господарств вищі ніж у великих. В цьому контексті важливо, щоб на державному рівні фермерам були створені ринкові умови праці, щоб продукція малих господарств мала доступ на національний та міжнародний ринки за достойною ціною. У свою чергу фермери повинні бути відкритішими, запозичуючи нові міжнародні практики роботи, технології та добрива», – сказав Сма.



В Україні зараз відбувається розробка закону «Про сільське господарство», який нібито має врегулювати економічні засади організації сільського господарства та збалансувати інтереси держави та виробника, проте самі представники аграрного сектора сумніваються у цьому.



«Цей закон скоріше поверне нас до планової економіки, тобто що скажуть – те й вирощуй. Єдине, що тоді, при цьому гарантували доходи. Щоб він був дієвим, там повинно бути прописано на 5 років вперед обсяг фінансування та принципи організації ринку», – сказав Лапа.



Утім, за правильної політики Україна може добре заробити на сільському господарстві, в доказ цьому експерти говорять, що торік Україна виробила 57 мільйонів тонн зерна, що на 10% перевищує найкращі радянські показники.

 

Анна Полуденко, Голос Америки


08.04.2012 Анна Полуденко 497 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

936
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2380
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2046
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2075
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6301 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2368 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

232

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1058

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1038

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1306
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

170
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

523
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1981
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26418
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

475
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10386 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7924
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

471
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

328
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

477
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

548
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1498