Преса про створення нової релігійної організації, брак місця на кладовищі та містечко милосердя

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 13 по 19 січня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент
В Івано-Франківську Сергій Журавльов, який називає себе архієпископом православної реформаторської церкви, оголосив про створення осередку своєї релігійної організації. «Ловець луш православних» - на першій шпальті з продовженням на 5 сторінці.
У вівторок, 17 січня міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус звітував про роботу в минулому році. Голова фракції «УДАР-Громадський форум» у міськраді Юрій Соловей звинуватив мера в неналежному виконанні службових обов’язків і спробував ініціювати його відставку. Про це на 4 всторінці в репортажі «УДАР по Анушкевичусу».
Про те, як полювали на Галичині сто років тому читайте на 6 сторінці під заголовком «Карпатське сафарі».
Хто тричі пірне у крижану воду на Водохреща, змиє з себе всі гріхи і хвороби. Але як наважитись на такий вчинок тим, хто ніколи не купався взимку? Журналісти спитали поради у сміливців, які постійно купаються на Йордана, та в моржів «зі стажем» на 14 сторінці в тексті «Безстрашні йорданські моржі».
У центральній частині Івано-Франківська під вікнами житлового будинку зводять автостоянку. Жодних дозволів на будівництво забудовник не має. А невдоволеним сусідам намагається закрити рота погрозами. «Стоянка під вікнами» - на 16 сторінці.

Репортер
На івано-франківському міському кладовищі закінчилися місця для поховання. Майже 40 років франківців ховають на Чукалівському цвинтарі. Кілька місяців тому там закінчилися місця. Але КП «Спецкомбінат» не розгубилося і звялося ховати на паях селян. Як у нас буває, без жодних дозволів. Про це у першосторінковому матеріалі «Вмирати треба почекати» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Олександр Голуб. «Відзначаємо нардепа-комуніста, львів’янина – за типову для його партії «небайдужість» до земляків. Він надзвичайно перейнявся тим, що ветерани УПА отримуватимуть 500 гривень доплати до пенсії. Розпереживався… аж до абсурду» - йдеться на 3 сторінці.
Звіт Віктора Анушкевичуса на останній сесії тривав цілих три години. Було багато запитань, відповідей, ударів і відбивань. Закінцилося нічим. Детальніше на 4 сторінці в репортажі «Меру згадали всі гріхи».
Юрій Грица, який півроку тому в нетверезому стані збив «Волгою» двох працівників водоканалу, нарешті з’явився на лаві підсудних. Про це на 6 сторінці в тексті «Суддю дозволили судити».
У селі Підвербці Тлумацького району мешкають грузинські біженці Михайло та Луара. Вони жили майже в раю, а тікати їм довелося – з аду. «Вигнанці на Прикарпатті» - на 17 сторінці.
«1916 рік. Війна. Південно-Західний фронт. Я там воював і хочу все розповісти». «Як я брав Станиславів» - спогади російського унтер-офіцера Олексія Яковлєва на 20 сторінці.

Західний Кур’єр
Через містечко милосердя пройшло майже 100 матерів-одиначок. Про це на першій шпальті газети в тексті «Миле серце Грохолини».
«Бюджет – це така річ, що грошей завжди буде мало» - голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк поділився своїми враженнями від засідання Комітету з економічних реформ на 2 сторінці.
Міськрада взяла до відома звіт міського голови і не підтримала пропозицію про дострокове припинення його повноважень. «Один за всі і всі на одного?» - на 3 сторінці.
На невеличкій кухні в Уляни Коцаби кипить робота. Жінка чаклує над двома новими шедеврами. Один торт із білими ліліями та ангеликом – для новопризначеного митрополита. «В Уляни Коцаби орхідеї і троянди цвітуть на тортах» - на 18 сторінці.
«Немає сенсу порпатися в минулому і робити на цьому піар» - інтерв’ю співачки Міки Ньютон на 20 сторінці з продовженням на 15 сторінці.


19.01.2012 515 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1923 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11393 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1074

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

43
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

281
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

751
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18439
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

38
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

320
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662