Людству потрібен космос для виживання

 

Фантастичні замальовки майбутнього можуть стати реальністю. Всесвітньо відомий дослідник чорних дір британський учений Стівен Хокінг передбачив, що незабаром людству доведеться замість Землі шукати новий дім для життя. Планеті загрожує настільки багато раптових небезпек, що знищення її може виявитися надто несподіваним.

"Людству необхідно розвернутися в космосі для виживання. Життя на Землі перебуває під постійно зростаючою загрозою знищення, лиха, на кшталт раптового глобального потепління, ядерної війни, генетично модифікованого вірусу або інших небезпек, про які ми ще не знаємо", - вважає Хоукінг.

Такої ж думки дотримується й інший британський вчений і дипломат Кріспін Тікелла. Це він першим звернув пильну увагу на проблему глобального потепління. Зараз він вважає, що через глобальні зміни клімату через 200 років на Землі може залишитися 2,3 мільярда людей.

"Вплив людини на Землю особливо посилилося за останні 250 років. У результаті цих трансформацій навколишнє середовище стало нежиттєздатною. Головні фактори - збільшення народонаселення, деградація землі, споживання ресурсів, забруднення води та повітря, зміни клімату, знищення інших різновидів, - пояснює Тіккел.

Підвищуються рівні моря і температури зроблять деякі ділянки планети непридатними для життя, що може серйозно вдарити по народжуваності. Більше того, майбутнє, на думку Тікелла, являє собою жахливий фантастичний фільм. Прогрес у генетиці може привести до створення різних підвидів людей.

Рішення проблеми Хокінг вбачає в якнайшвидшому освоєнні інших планет Сонячної системи. На його думку, люди могли б мати постійну базу на Місяці через 20 років і колонію на Марсі в наступні чотири десятиліття. "Ми не знайдемо нічого настільки ж зручного, як Земля, якщо не вирушимо в іншу зоряну систему", - сказав учений, додавши, що навіть якщо люди не знищать себе в найближчі 100 років, вони повинні отримати космічні колонії, які можуть існувати без підтримки з Землі.

Амбітні плани з освоєння і колонізації Місяця будуються Росією і США вже давно. Щоправда, першопричиною цих розробок є бажання першими отримати доступ до нового джерела енергії. Цим джерелом для термоядерної енергетики є ізотоп гелію-3, який є у великих кількостях на Місяці. Земні запаси гелію-3 настільки малі, що використовувати їх у промислових масштабах неможливо. "За оцінками, на нашому супутнику міститься не менше 1 млн т гелію-3, що може повністю забезпечити земну енергетику на термін більше 1000 років", - вважають експерти.

Сутички за джерела енергії тепер ведуться паралельно з боротьбою за освоєння Марса. Фахівці стверджують, що обидва ці процеси взаємозалежні. Планується, що на Місяці буде побудовано проміжну станцію для польоту на Марс. Іншими словами, хто першим освоїть Місяць, той першим висадиться і на Марс.

Американські фахівці планують висадитися на Місяці в 2015 році, а на Марсі вже в 2020. Російські вчені, у свою чергу, обіцяють ступити на Місяць в 2012 році, а до 2020 року побудувати там усю необхідну транспортну систему. Аналітики вважають, що, володіючи всією необхідною інфраструктурою і технологією для здійснення завдання колонізації Місяця, Росія має можливість бути першою, яка розмістить там свою базу.

Стівен Хокінг відомий своїми песимістичними прогнозами. Наприклад, за однією з його версій, дуже скоро рОботи набагато перевершать людей і по фізичних здібностях і по інтелектуальних. У такому випадку, людству доведеться погодитися на втручання генної інженерії. "На відміну від нашого інтелекту, продуктивність комп'ютерів подвоюється кожні 18 місяців, - каже Хокінг. - Небезпека, що у них виникне інтелект, і вони підкорять світ, цілком реальна".

На думку вченого, є тільки два виходи. Людству доведеться або подумати про штучне вдосконаленні своїх генів, або спробувати знайти спосіб об'єднати комп'ютери і людський мозок. "Нам доведеться піти цим шляхом, якщо ми хочемо, щоб біологічні організми як і перевершували електронні".

 

Довідка.

Стівен Хокінг (Stephen Hawking) народився в 1942 році, в день 300-річчя з дня смерті Галілео Галілея. У 1959 році він поступив до Оксфордського університету, а в 1962 перейшов до Кембриджського університету, щоб вивчати космологію.

У ранньому віці лікарі поставили йому страшний діагноз - аміотрофічний бічний склероз. До 30 років Стівен опинився в інвалідному кріслі. Пізніше лікарі змушені були видалити йому трахею, і він повністю втратив голос. Для спілкування Стівен користується спеціальним комп'ютером. Пальцями правої руки він вибирає потрібні слова з тих, які висвічуються на дисплеї комп'ютера. Із слів формується пропозиція, яке потім по команді вченого вимовляється комп'ютерним синтезатором мови.

Хокінг надзвичайно популярний, серед його прихильників колишній американський президент Білл Клінтон. Хокінг з 1979 року очолює кафедру прикладної математики і теоретичної фізики Кембріджського університету, якою колись завідував сам Ісаак Ньютон. Студенти люблять слухати його дотепні лекції.

Всесвітню популярність і популярність Хокінгу принесла його книга "Коротка історія часу", що вийшла в 1988 році. Книга без математичних формул і складних викладок популярною мовою пояснює читачеві теорію виникнення і розвитку Всесвіту в тому вигляді, якою бачить її автор. Багато робіт Хокінга присвячено чорним діркам.

Стівен Хокінг знаменитий своїми дослідженнями в області космології, теорії відносності, гравітації і квантової механіки, історії Всесвіту. Він має 12 почесних ступенів, є членом Британського наукового Королівського товариства і Академії наук США. Наукові заслуги Стівена Хокінга відзначені безліччю премій, медалей і нагород.




 Інформація РІА Новості


26.11.2010 3120 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

400
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

814
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1117 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2601
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1931
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2183

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

252

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

378

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1324

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1310
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1047
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

860
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14718
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

745
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10524
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6235
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

761
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

850
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2997
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

710
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

779
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

680