Івано-Франківськ може стати господарем ЄВРОБАСКЕТУ-2015?

 

Наша країна виграла тендер на проведення чемпiонату Європи з баскетболу. Саме про це кореспондент "Експресу" поговорив з Олександром Волковим, який нинi очолює Федерацiю баскетболу України.

 

- Опишiть, будь ласка, якою ви бачите баскетбольну Україну за три роки... 


- Скромна мрiя - побачити 2015 року чотири сучаснi потужнi арени, а завдання-максимум - десять споруд. Вони прийматимуть не лише баскетбольнi змагання, а й гандбольнi, волейбольнi, хокейнi та з iнших видiв спорту. Це - абсурд, що наша країна досi не має жодної сучасної накритої спортивної споруди. Та нарештi ми почали рух до цивiлiзацiї. 



- Завдання-мiнiмум - чотири споруди. Маєте на увазi мiста, що проводитимуть футбольне Євро-2012? Вони - фаворити, якщо порiвняти з iншими?


- Так, Київ, Донецьк, Харкiв та Львiв - нинi фаворити. Завдяки футбольному Євро цi мiста мають кращi умови, аби прийняти гостей. Аеропорти, готелi, дороги, сервiс, медичне обслуговування, безпека. Мiжнародна федерацiя баскетболу попросила нас, щоб саме в цих мiстах вiдбувались змагання. Однак iншi також матимуть шанс. Якщо Iвано-Франкiвськ чи Запорiжжя налагодять iнфраструктуру, вони теж можуть набути статусу господарiв Євро-2015.



- Що ми маємо на сьогоднi? Пiдготовку слiд починати з нуля?


- Нi, ми маємо арени в Днiпропетровську та Києвi. За три з половиною роки мусимо звести ще кiлька спортивних споруд. Це - основна мета. З усiм iншим можна впоратися. Все-таки за масштабом баскетбольне Євро буде меншим, анiж футбольне. Невже Львiв чи Харкiв не приймуть 5 тисяч iноземних баскетбольних фанатiв пiсля того, як вони витримають приїзд 15 -- 20 тисяч футбольних уболiвальникiв?



- Ви згадали про арену в Києвi. Невже у столицi не зведуть нової споруди?


- Палац спорту готовий прийняти матчi групового раунду. Однак органiзацiя фiналу потребує значно бiльшого примiщення. За вимогами ФIБА, щоб провести матчi групового раунду, треба мати майданчик iз трибунами щонайменше на 6 тисяч глядачiв. Другий груповий етап -- на 10 тисяч, а фiнал має побачити 15 тисяч чоловiк. Усе йде до того, що арени в Днiпропетровську та Києвi реконструюють, а в iнших мiстах збудують новi споруди.



- То фiнал вiдбудеться не у столицi?


- Найiмовiрнiше, господарем фiналу стане Донецьк. Там мають намiр звести величезний хокейний стадiон, де можна буде проводити баскетбольнi поєдинки. Однак маю надiю, що головний матч вiдбудеться все ж у Києвi.


- Не можу не спитати про вартiсть спортивних об'єктiв...


- Ми вивчали досвiд iнших країн. Мiнiмальна вартiсть шеститисячної арени - майже 25 мiльйонiв євро. На п'ять мiльйонiв бiльше коштує десятитисячна споруда. Ну а найбiльша арена для фiналу потягне на 50 мiльйонiв євро. Виходить, на арени Україна має витратити щонайменше 150 мiльйонiв.



- Не всi вболiвальники зрадiли перемозi в тендерi. Вони побоюються, що це стане ще одним приводом для зловживань -- бо на будiвництвi спортоб'єктiв можна буде красти державнi кошти...


- Я не бачу жодного мiнуса. Ми маємо змiнити спортивну Україну. Євро мине, а iнфраструктура зостанеться. Зрештою, маю надiю, що об'єкти будуватиме не сама держава, а з допомогою приватного капiталу. Україна витратиться один раз. I в майбутньому зможе приймати чемпiонати Європи чи свiту з гандболу, волейболу та iнших видiв спорту. Хiба це зле для уболiвальникiв? До того ж у спортивних спорудах можна буде влаштовувати концерти й iншi заходи, якi приноситимуть прибутки.


11.01.2012 2220 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1181

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10484 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

100
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638