"Deutsche Welle": Чиновники в Україні не бентежаться їздити на крадених авто

 

Питання про долю украденого в Німеччині «Мерседеса», на якому їздив український міністр юстиції, залишається відкритим. У Києві його вважають своїм, а німецький власник хотів би отримати свій автомобіль назад.




Автомобіль Mercedes-Benz GL 420 чорного кольору з номером кузова WDC164821F522903, очевидно, і донині стоїть в гаражі українського міністерства юстиції в Києві. В кінці 2011 року навколо цієї машини розгорівся скандал. Депутат від правлячої Партії регіонів Валерій Коновалюк тоді повідомив про те, що розкішний позашляховик був вкрадений в Німеччині. Історія про те, що міністр юстиції України Олександр Лавринович їздить на краденій машині, докотилася і до Німеччини, де про неї написав впливовий журнал Der Spiegel.



Тим не менш, ця історія поки закінчилася нічим. Глава Мін'юсту України публічно визнав, що їздив на краденому "Мерседесі", проте тривало це недовго - два тижні. Саме стільки, за словами міністра, знаходився в ремонті його Lexus. Лавринович підкреслив, що в даному випадку все було законно. При цьому міністр натякнув, що на Україну представники багатьох владних структур користуються вкраденими автомобілями, але після того як ті були конфісковані судами на користь держави.

 



Німці в невіданні



Українські чиновники дійсно можуть легально і безкоштовно поповнити автопарк іномарками. Розпорядження уряду від 2002 року дозволяє передавати органам влади транспортні засоби, конфісковані на користь скарбниці за рішенням судів. Той факт, що ці автомобілі нерідко перебувають у міжнародному розшуку, українську сторону, схоже, не бентежить. У кожному разі поки ніщо не вказує на те, що Україна збирається повернути міністерський Mercedes Німеччині.



Згідно з німецьким законодавством, власником краденого автомобіля залишається Mercedes-Benz-банк - дочірня структура виробника «Мерседесів», автомобільного концерну Daimler. Банк видає кредити на покупку автомобілів і здає їх у лізинг. Саме цією послугою і скористалися шахраї, які перегнали машину на Україну.



Представник Mercedes-Benz-банку Олівер Віхофскі (Oliver Wihofszki) повідомив Deutsche Welle, що ця організація у співпраці з правоохоронними органами в кожному окремому випадку намагається повернути вкрадені у неї автомобілі. «Проте, достовірної інформації про місцеперебування згаданого" Мерседеса" поки немає», - зазначив Віхофскі. У німецьких правоохоронних органів також до цих пір немає даних про долю вкраденої машини.

 



Легалізація краденого



Як же взагалі цей розкішний позашляховик опинився в службовому гаражі українського міністра юстиції? Простежити його шлях у Німеччині виявилося легше, ніж в Україні. Як стало відомо Deutsche Welle, автомобіль Mercedes-Benz GL 420 з номером кузова WDC164821F522903 був узятий у лізинг 18 серпня 2009 в федеральній землі Баден-Вюртемберг. За машину вартістю 82 000 євро було заплачено лише 1100 євро - місячний платіж за лізинг.



Як потім з'ясувалося, за аферою стояла група шахраїв, яка за кілька років переправила за межі ЄС більше 40 вкрадених у Німеччині автомобілів. Членів банди затримали і судили. Як повідомив співробітник прокуратури Дармштадта Бернд Кункельман (Бернд Kunkelmann), вже у вересні 2009 року, тобто, лише за кілька тижнів після того, як машина була оформлена в лізинг в Німеччині, вона була продана «одній київській фірмі». За даними української митниці, автомобіль перетнув кордон в січні 2010 і залишився на території Україні. А його тимчасовий власник, громадянин Німеччини Георг Ф., Повернувшись на батьківщину, повідомив про те, що машина була вкрадена.



Встановити подальшу долю позашляховика складно. Відомо, що в 2010 році він був зареєстрований спочатку в Києві, а потім - у Львові. Весь цей час автомобіль був у розшуку по лінії Інтерполу, членом якого Україна є з 1992 року. Виникає питання - чи перевіряли взагалі українські чиновники номер кузова «Мерседеса» по базі даних Інтерполу? У будь-якому випадку, суд в Ужгороді, з'ясувавши, що в українській базі даних викрадених машин позашляховик не числиться, виніс рішення про його конфіскацію. І навесні 2011 автомобіль був оформлений на міністерство юстиції.

 



Самі винні?

 

 

Крадений Mercedes українського міністра юстиції - типовий приклад того, як діють автомобільні злодії. Якщо 15-20 років тому більша частина вкрадених у Німеччині автомобілів осідала в сусідній Польщі, то після вступу Варшави до Європейського Союзу їх стали переганяти далі. «Росія, Україна і Білорусь - це великі" чорні діри ", - цитує німецька газета Süddeutsche Zeitung співробітника Федерального відомства кримінальної поліції. За його словами, в цих країнах вкрадені автомобілі можна без проблемі легалізувати.



У той же час, як сказано в аналітичних документах відомства, на які посилається газета, частина провини лежить і на самих німецьких автовласниках, а також на страхових компаніях. Замість того, щоб вкладати гроші в протиугінні системи, компанії підвищують страхові внески. Схоже, що і автовласників, і страховиків влаштовує ситуація, коли у разі угону страховка дозволяє придбати нову машину.



Джерело: "Deutsche Welle"


05.01.2012 434 1
Коментарі (1)

Ігор 2012.01.05, 18:44
Країна бандитів у владі. Слава партії регіонів.
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1947
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5462 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1502

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

998
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

188
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

256
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

875