Українських моряків, засуджений за перевезення кокаїну, повернуть на Батьківщину

Україна підготувала та передала венесуельській стороні всі необхідні документи для екстрадиції засуджених українських моряків за незаконне перевезення наркотиків, передає "Інтерфакс-Україна".

"Міністерство юстиції України минулого тижня передало Міністерству закордонних справ документи на екстрадицію двох українських моряків. Ці документи обробило МЗС, і, наскільки відомо, їх уже передано венесуельській стороні через наше посольство в Бразилії", - повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров на брифінгу у вівторок. Він додав, що про отримання венесуельською стороною цих документів МЗС поінформує пізніше.

Нагадаємо, що двох українців з екіпажу судна "B Atlantic" було затримано 13 серпня 2007 року в порту "Маракайбо" (Венесуела) за підозрою у причетності до незаконного перевезення 128 кг наркотиків (кокаїну). Суд Венесуели засудив їх до дев’яти років позбавлення волі. У Середземному морі затримали судно "Saint Sofia" з п’ятьма українцями на борту Портова влада Кіпру заарештувала судно Saint Sofia ("Свята Софія") з п'ятьма українцями - членами екіпажу на борту.

Як розповів журналістам у вівторок прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров, корабель 19 листопада вийшов з Єгипту. 21 листопада судно прибуло до Кіпру, де його заарештували через неналежний технічний стан. Наразі воно перебуває на рейді порту Лімасол. "Капітан судна повідомив, що стан здоров'я екіпажу задовільний. Їх забезпечено продуктами харчування та питною водою", - запевнив Дикусаров. За його словами, морська влада порту оформила всі необхідні документи для виходу екіпажу на берег.

Посольство України на Кіпрі вживає всіх необхідних заходів для залучення кваліфікованих адвокатів з метою вирішення питання виплати зарплати українському екіпажу і підтримує постійний зв'язок із капітаном судна. Члени екіпажу судна "Delphin", арештованого у Венеції, найближчим часом будуть групами повертатися в Україну, повідомляють у Міністерстві закордонних справ України.

"За інформацією генерального консульства України в Мілані, у середу 24 листопада 2010 року перша група в складі 30 людей організовано відправиться в Україну рейсом авіакомпанії Wizzair", - повідомив прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров на брифінгу у вівторок. По його даним, відправлення груп українських громадян по 30 людей також заплановано на 26, 28 і 29 листопада, ще 22 людей - 1 грудня. Витрати на проїзд будуть оплачені після одержання засобів від продажу судна, відповідно до рішення суду Венеції. За словами Дикусарова, генеральне консульство України в Мілані продовжує активну роботу з компетентними органами Італії по оформленню всім громадянам України, які зараз перебувають на борту судна, безкоштовних віз для повернення додому.

12 жовтня судно "Delphin Voyager", що прямувало в Стамбул, було арештовано у Венеції. Компанія-оператор оголосила себе банкрутом і відмовилася виконати фінансові зобов'язання щодо екіпажу судна, у складі якого перебувають громадяни України. Усього на борту було 204 українця. Власником судна є грецька компанія Enterprises Shipping and Trading SA, а оператором - німецьке підприємство Marine Trade Consulting Gmbh.

9 листопада українські громадяни-члени екіпажа судна "Delphin" почали залишати його самостійно. Крім того, у вересні судно "Любов Орлова", на борту якого перебували 49 російських і двох українських моряків, заарештовано в порту Сент-Джонс (Канада).

 

 

15


Кількість переглядів - 3702
24.11.2010 10:20
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги