Слідчий Комітет Росії порушив проти Гриценка кримінальну справу

 

Анатолій Гриценко: Маразм «крєпчаєт». Це перша кримінальна справа, порушена проти мене за все моє життя. Порушена у Росії, якою керують терористи? Які вбивають наших громадян? Які збили цивільний лайнер MH17? Цинічно і гидко. 

 

 

Івано-Франківськ з робочим візитом відвідав лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Під час зустрічі із журналістами політик прокоментував ситуацію з відкриттям кримінальної справи проти нього в Росії, скандал з Саакашвілі, як спосіб замилювання очей для українців на більш серйозні проблеми. Також він пояснив, чому Президент Петро Порошенко не поспішає призначати керівника Нацбанку та інших міністерств, де їх немає.

 

Слідчий Комітет Росії порушив проти Гриценка кримінальну справу за «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності». На підставі його виступу 2 липня в ефірі 112-го каналу, де він коментував теракт в центрі Києва, коли диверсанти підірвали автомобіль і вбили керівника спецпідрозділу ГУР полковника Максима Шаповала.

 

«Маразм крєпчаєт. Це перша кримінальна справа, порушена проти мене за все моє життя. Порушена у Росії, якою керують терористи? Які вбивають наших громадян? Які збили цивільний лайнер MH17? Цинічно і гидко.  Чому порушили справу лише сьогодні, чому так довго чекали, з липня місяця? Напевно фото з бородою відшукували в архівах, бо я поголився понад 10 років тому, так більше на моджахеда схожий? Якщо наполягатимуть, то можу здати Слідчому Комітету РФ організаторів і натхненників тероризму. Починаючи з вищого керівництва Російської Федерації».

 

Щодо постійних скандалів силовиків із антикорупційним бюром політик називає їх брутальною кампанією по знищенню НАБУ і переконаний, що ця програма готувалася на Банковій під керівництвом Президента. 

 

«Це все принижує країну. Це все підриває довіру громадян до системи правосуддя, до новоутворених антикорупційних органів. Я не маю жодних сумнівів, що ця інформаційна брутальна кампанія по нищенню НАБУ  організована на Банковій під керівництвом президента. Якби він хотів, він міг би зупинити ці конфлікти та скандали, але він цього не хоче. Вони його влаштовують», - зауважує  лідер партії «Громадянська позиція».

 

За словами Гриценка, це свідома кампанія проти новостворених структур, які ще не вийшли на нормальний рівень роботи, але вже дозволили собі те, на що ніхто раніше наважитися не міг. Тобто ніколи не затримували великих політиків, голову фіскальної служби, заступника міністра оборони, чи сина міністра МВС.

 

Політик вважає, що на фоні таких скандалів відходять на другий план справді важливі питання. Розкриття вбивства журналіста Павла Шеремета, офшорний скандал, де викрили прізвище Порошенка, вбивство Максима Шаповала та інші. Анатолій Гриценко наголошує, попри помилки, які ще допускає НАБУ, їх треба підтримати, щоб вони могли працювати ефективно. Але він наголошує й на тому, що президент буде до останнього робити усе, «щоб його любимих друзів не чіпали».

 

Серед іншого лідер «Громадянської позиції» також звертає увагу на те, що борг України перед Міжнародним валютним фондом продовжує зростати. На сьогодні це понад 2 трильйони гривень. Тож на плечі однієї людини вже лягло майже 200 тисяч гривень держборгу.

 

 «Якщо порахувати скільки людей виїхало з квитком в один кінець – ця сума набагато більша. І вони збільшують в проектах бюджету, який планують приймати на мінімум 15%».

 

Також політик пояснив, чому Президент Петро Порошенко не поспішає призначати керівника Нацбанку та інших міністерств.

 

 «Нема в нас Президента, ще один приклад цього, ми знаємо, хто має  внести кандидатуру голови Нацбанку, але Порошенко призначає в.о. Тому що в нас не було голови Нацбанку Гонтарєвої, в нас є голова Нацбанку - Порошенко і ним залишається. Але Вікторія Гонтарєва не єдина. В нас безголова влада. В нас немає керівника Рахункової палати України – вкрай важливого органу, який контролює доходи та видаткову частину, в нас немає керівника Фонду Державного майна, немає голови Фіскальної служби – у податковій митниці теж в.о, немає міністра охорони здоров’я, немає керівника аграрної політики. Ви ж розумієте, як працює апарат, коли скрізь в.о. – нема нормальної роботи. Також ЦВК, Конституційний суд – така сама історія. І скрізь кандидатури для призначень  має внести Президент, але чомусь не вносить! Думаєте, в нього часу нема, важко підписати? Не важко, але вони ніяк не поділять питання потоків. Інших пояснень немає. Це ж не треба грошей – це підписи і все. Людина не виконує свої обов’язки. Ми маємо бути готові до того, що ігрища будуть продовжуватися.  Але я більше не хочу жити по-новому, я хочу жити по-чесному», - підсумував Анатолій Гриценко.


08.12.2017 402 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1605
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1700
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4993 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1991 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1385

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

250

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

575

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

740

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

867
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3498
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10071
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

713
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25948
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7572
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

767
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1270
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

219
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1097
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

711
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

945