"Час будувати": зірковий прикарпатський богатир допоміг звести новий будинок для паралімпійця Павла (відео)

 

 

На "Інтері" стартувало масштабне реаліті-шоу "Время строить". У першому випуску проекта мільйони телеглядачів стали свідками неймовірних змін у житті 44-річного Павла з села Карнаухівка Дніпропетровської області.

 

Двадцять років тому в Дніпродзержинську (зараз - Кам'янське) сталася страшна катастрофа: на повній швидкості трамвай зійшов з рейок. 34 людини загинули, більше ста отримали серйозні травми. Серед постраждалих опинився молодий спортсмен Павло Горбонос, у трамваї він їхав зі своєю нареченою. Дівчина загинула, а хлопець став інвалідом: йому ампутували ногу.

 

Його історія - приклад неабиякої мужності і жаги до життя. Після трагедії Павло змушений був багато чому вчитися заново. Він повернувся в улюблений спорт - академічне веслування. Завоював безліч нагород як член паралімпійської збірної. Отримав три вищі освіти. Створив сім'ю і став батьком. Знаючи, як складно адаптуватися до повсякденного життя людям із обмеженими можливостями, він завжди намагався їм допомогти. Навіть створив Благодійний фонд реабілітації інвалідів.

 

Павло ніколи не скаржився, хоча умови життя були складними. Приїхавши до нього в Карнаухівку, лідер проекту "Время строить" Оксана Марченко та ведучі - архітектор Андрій Богомолов, дизайнер Світлана Сабрі - побачили старий будинок без зручностей і в аварійному стані. Висновок професіоналів був коротким: будівля ремонту не підлягає. Її потрібно зносити і будувати новий будинок.

 

З цієї миті в житті сім'ї Горбонос почалися кардинальні зміни. Оксана Марченко заглиблювалася в усі нюанси будівництва. Вона познайомилася з усіма членами сім'ї: Павлом, його дружиною Надією, їхніми дітьми - дочкою Сашею, синами Пашею і Льошею. Дізналася про їхні смаки та вподобання, про мрії і надії. Першим сюрпризом для героїв проекту стала поїздка до Венеції, куди їх відправили на час будівельних робіт. Виявляється, мрія побувати в "місті на воді" була у Павла ще з дитинства. Для сім'ї Горбонос це перша спільна поїздка за кордон. І це був лише початок...

 

Поки сім'я Горбонос насолоджувалася відпочинком, у Карнаухівці кипіла робота. Будинок для героїв будували за спеціальною прискореною технологією та індивідуальним проектом.

 

На допомогу будівельникам прийшли сусіди, знайомі, друзі і земляки Павла. На запрошення Оксани Марченко на будівництво приїхали богатир Василь Вірастюк і співачка Віра Брежнєва. На будмайданчику зірку естради було не впізнати: так хвацько вона управлялася з кельмою, коли штукатурила стіни! А "найсильніша людина світу" з групою байкерів допомогли розібрати каміння й очистити територію, пиляли дерева, викорчовували пні.

 

Оксана Марченко не випадково покликала на допомогу саме цих знаменитостей. Василь Вірастюк сам пережив трагедію: втратив першу дружину, яка загинула під час сходження лавини на гірськолижному курорті. Тому прекрасно розуміє, наскільки важлива підтримка у скрутну хвилину. Віра Брежнєва - землячка Павла. Вона родом із Дніпродзержинська і двадцять років тому дивом уникла аварії, в якій постраждав герой проекту. "Про це ніхто не знає, але я не встигла на той нещасливий трамвай, - розповідає артистка. - Ми поспішали, бігли з мамою, хотіли сісти на нього на станції "Баглей", але... спізнилися. І тільки потім дізналися страшну новину. Тоді було багато загиблих, сімейних трагедій. Все це було складно пережити і усвідомити".

 

Новий двоповерховий будинок для родини Павла побудували лише за два місяці. Він абсолютно унікальний, тут враховані всі важливі для сім'ї деталі. Наприклад, будинок покрили черепицею рідкісного блакитного кольору. Такий дах для будинку своєї мрії багато років тому намалювала на картині дружина Павла - Надія. Блакитну черепицю шукали більше місяця по всій Україні і за її межами. "Це не типовий проект, такого другого будинку немає. Він призначений і продуманий саме для цієї сім'ї", - говорить лідер команди Оксана Марченко.

 

Після повернення у Карнаухівка сім'я Павла не відразу повірила, що вся ця краса - тепер їх власний будинок. Дивним у новому житлі було все. У кухні стояла необхідна побутова техніка і заготовки на зиму, про які подбали сусіди родини. У дитячій розмістилися ліжечка-автомобілі, про які мріяли сини. У дочки Саші - своя затишна кімната в японському стилі з окремою ванною. З батьківської спальні відкривався вид на невеликий штучний ставок з венеціанським містком у дворі. Але найбільше Павла вразили гостьова кімната і ванна, пристосовані для проживання інвалідів: простір і широкі прорізи організовані так, щоб людина могла вільно переміщатися на візку. Адже в гості доПавла часто приїжджають його друзі-паралімпійці, тепер в його будинку вони зможуть відчувати себе ще комфортніше.

 

Сюрпризи чекали сім'ю на кожному кроці. Комунальні послуги за будинок вже оплачені на півроку вперед. Павла в майстерні чекали новий човен і скутер. Надія на другому поверсі виявила "секретну кімнату", Оксана Марченко організувала там персональну швейну майстерню. Юна художниця Саша знайшла у своїй кімнаті ноутбук зі спеціальною панеллю, на якій можна створювати малюнки. А ще у родині Горбонос з'явилися вихованці - папуга, рибки і коза, яку їм подарувала Віра Брежнєва.

 

Також команда проекту "Время строить" відремонтувала у Карнаухівці занедбаний спортивний зал. Тепер у селі є тренажерна зала і місце для занять баскетболом, волейболом і міні-футболом. А у Павла - робота до душі. Голова сільради запропонувала йому стати керівником нового спортивного клубу.

 

 

Крім того, в селі прибрали сміття на березі Дніпра й очистили від нього річку. А також побудували спеціальний пандус, по якому люди з обмеженими можливостями можуть навіть на візку під'їхати до річки, і їм набагато легше буде спуститися в човен. Павло тепер зможе катати по Дніпру своїх товаришів і проводити тренування з академічного веслування.

 

"Моє життя повністю змінилося на краще. Я такий щасливий! Нам побудували прекрасний будинок. Наш будинок. Велике спасибі Оксані Марченко і команді проекту! Це Божий дар. Після цього хочеться ще більше служити людям, - каже Павло Горбонос. - Тепер я можу повністю реалізувати свій потенціал. Тренувати молодь, передавати їм свою любов до спорту. Адже я це сам відчув і прожив. Людина зобов'язана допомагати іншим і віддавати людям те, що у неї вже є. І я хочу служити цій меті".

 


06.12.2017 985 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

154
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13162 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1498
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

819
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6025
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1670

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

593

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1413

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1128
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

477
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

608
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1523
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

550
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

835
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5867
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13364
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

183
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

487
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

438
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

748 2