«Студент у шкурі ректора»: майбутні медики "відпрацювали" робочий день з Миколою Рожком (фото)

 

 

До Міжнародного дня студента в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася цікава подія. У вівторок, 21 листопада, студенти-медики провели робочий день разом із ректором ІФНМУ, професором Миколою Рожком.

 

Проект «Студент у шкурі ректора» ініціювала Європейська медична студентська асоціація (EMSA). Вперше ця подія відбулась минулого року, і ось зараз студентство знову звернулося до ректора з такою пропозицією. Микола Рожко погодився, і провів один робочий день у компанії 12 юних непосид, інформує Фіртка з посиланням на прес-служба ІФНМУ.

 

Для студентів робочий день із ректором неочікувано почався раніше, ніж їхній звичний день під час навчання. Справа в тому, що Микола Рожко працює вже о 7:30, коли приїжджає до стоматологічного корпусу, де займається організаційною та науковою роботою. І для своїх одноденних «асистентів» він не зробив винятку. О 9:00 ректор вже був у своєму робочому кабінеті в центральному корпусі, де підписував кореспонденцію, накази, розпорядження тощо. У цей же час до нього з робочими питаннями заходили працівники різних відділів, факультетів і кафедр вишу.

 

Через годину почалася наступна традиційна частина робочого дня ректора — об’їзд різних корпусів університету, де зараз відбувається ремонт, благоустрій, встановлення нових приладів і техніки тощо. Ректор разом зі своїми юними помічниками побували на кафедрі патоморфології та судової медицини, де йдуть завершуються останні приготування до відкриття навчально-практичного центру, у морфологічному корпусі, де відбувається масштабний ремонт і облаштування навчальних кімнат. Оглянув ректор зі студентами хід ремонтних робіт у приміщенні наукової бібліотеки університету а також на кафедрі медичної інформатики, медичної та біологічної фізики.

 

Заступник ректора з кадрових питань Борис Мязін провів студентам невеличку екскурсію відділом кадрів університету, де вони на власні очі побачили масштаби складної і клопіткої роботи з документообігу, яка щодня відбувається у виші. Заглянули молоді люди й до бухгалтерії.

 

Побували вони і в майбутніх унікальних навчальних кімнатах кафедри медицини катастроф та військової медицини, які саме зараз облаштовуються в підвальних приміщеннях центрального корпусу. Тут буде медичний пункт батальйону, клас з вогневої підготовки і навчальний тир. Про них розповів старший викладач кафедри, полковник запасу Микола Нерода.

 

Студенти не приховували свого захвату, коли зайшли до приміщень, де зараз відбувається облаштування унікальних експозицій університетського музею та музею медицини Прикарпаття.

 

«Вже другий рік ми організовуємо робочий день із ректором, і цього разу взяли участь студенти 2-5 курсів, — говорить голова EMSA, студентка п’ятого курсу Юлія Дмитрук. — Ту щоденну роботу, яку робить наш ректор і вся адміністрація університету, зі студентської лави не охопиш. А такий день з ректором дає можливість побачити, а що ж в університеті роблять для того, щоб ми могли повноцінно навчатися і здобувати свої спеціальності».

 

«Ініціатива такого заходу була від студентів, може хтось інший би відмовився, а я з радістю погодився, — розповідає Микола Рожко. — Ми домовилися, що весь день проведемо разом, вони можуть мене запитувати про все, що їх цікавить, мені цікаво почути їхні пропозиції, зауваження, побажання. Робота ректора — це не сидіти в красивому кріслі і про щось розповідати. Це щоденна марудна праця і щоденні нові виклики, проблеми, які потрібно вирішувати разом із колективом. Хтозна, можливо хтось із цих молодих людей колись стане керівником, і досвід, який він здобуде сьогодні, стане йому в пригоді».

 


22.11.2017 912 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

781
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2327
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2037
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2053
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6221 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2340 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

216

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1036

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1020

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1289
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

137
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

507
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1968
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26394
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

457
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10373 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7911
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

462
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

313
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

462
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

540
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1478